Jak zjistím jakým věřitelům dlužím a jakou částku

Anonymní
13.1.20 21:44

Jak zjistím jakým věřitelům dlužím a jakou částku

Dobrý večer chci se zeptat
Dostanu někde podrobný výpis nebo něco podobného, abych zjistila komu co dlužím.?
Splácím pár let exekuci
BOHUŽEL DEBILNÍ chyba odtsehovani od ex bez odhlášení kabelové TV paušálu a přístroje a internetu samozřejmě rozprodali 3 věřitelům
Splácím menší částky na každou.
Ale nevím kolik zbývá doplatit nebo jestli zas něco někdo neprodal.
Než se člověk dovola má po kreditů ještě to jejich vyhrožování že děti budou spát na zemi xze je nezajímá že sem na Rodicaku ssama atd…
Takže bych ráda vedle kde co. Kolik dluzim

A po skončení Rodicaku se chystám zažádat o insolvenci, jak nastoupím. Zpět do práce
Do roka ale zatím chci splácet co se da
:zed:
Takže mě jen zajímá kde zjistím kolik komu kde dlužím díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
482
13.1.20 21:53
@Anonymní píše:
Dobrý večer chci se zeptat
Dostanu někde podrobný výpis nebo něco podobného, abych zjistila komu co dlužím.?
Splácím pár let exekuci
BOHUŽEL DEBILNÍ chyba odtsehovani od ex bez odhlášení kabelové TV paušálu a přístroje a internetu samozřejmě rozprodali 3 věřitelům
Splácím menší částky na každou.
Ale nevím kolik zbývá doplatit nebo jestli zas něco někdo neprodal.
Než se člověk dovola má po kreditů ještě to jejich vyhrožování že děti budou spát na zemi xze je nezajímá že sem na Rodicaku ssama atd…
Takže bych ráda vedle kde co. Kolik dluzimA po skončení Rodicaku se chystám zažádat o insolvenci, jak nastoupím. Zpět do práce
Do roka ale zatím chci splácet co se da :zed:
Takže mě jen zajímá kde zjistím kolik komu kde dlužím díky

Na kazde poste jmenuje se to vypis z evidence centralnich exekuci. Stoji to 50,–
https://www.ceskaposta.cz/…ence-exekuci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 22:00

@Dragonsqueen
To jsme vyjela v před vánoci jenhe jen nějaké čísla jsem dostala bez částek
A exekucim se prostě volat nedá než mě spojí atd je 200 c pryč
Nebylo komu přesně dlužím a kolik

• Citovat
  • Nahlásit
482
13.1.20 22:04
@Anonymní píše:
@Dragonsqueen
Nebylo komu přesně dlužím a kolik

Mas tam cisla exekuci…dojdes si na soud a tam ti vyjedou rozsudky. Aktualni castku ti rekne vzdy pouze exekutor. A da se s nimi komunikovat i pres emaily. Tez jsem pred lety takhle zarizovala byvalemu priteli exekuce, aby vse splatil. Nekterym exekutorum se da dovolat proate tezce. A nebo postou, poslat doporuceny dopis. Je jejich povinnost s tebou komunikovat…

Příspěvek upraven 13.01.20 v 22:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
13.1.20 22:04

Zkus požádat o kreditku v bance - oni projdou registry (bankovní, nebankovni a nejspíš Solus) a řeknou Ti, proč žádost zamítli, resp kde máš jaký zapis - tedy pokud dřív nezjistí že máš exekuce a žádost nezamitnou ještě před nahlidnutim do registru. Zažádat v Solusu můžeš i sama. O dluzích co nejsou v registru se ale nedozvíš. Hlavně měj trvalé bydliště tam, kde prebiras poštu, nebo si zřídit datovou schránku - ať vis, když bude proti tobě podána žaloba a žalobě se ideálně bran - je-li důvodne. U toho TV paušálu bych viděla obranu např v t, ze jsi službu neužívala - třeba by to soud uznal. Nebo účelovost rozdělení dluhu. Nejhorší je nechat zajít dluh až do exekuce - kvůli nakladum. V čem bude pro Tebe výhodnější insolvence oproti exekuci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
13.1.20 22:05

Dá se zjistit i přes internet přes centrální registr dlužníků.. Jen je to zpoplatněno, musíš to zaplatit formou SMS a pak se ti zobrazí odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
13.1.20 22:08
@uživatel2 píše:
Zkus požádat o kreditku v bance - oni projdou registry (bankovní, nebankovni a nejspíš Solus) a řeknou Ti, proč žádost zamítli, resp kde máš jaký zapis - tedy pokud dřív nezjistí že máš exekuce a žádost nezamitnou ještě před nahlidnutim do registru. Zažádat v Solusu můžeš i sama. O dluzích co nejsou v registru se ale nedozvíš. Hlavně měj trvalé bydliště tam, kde prebiras poštu, nebo si zřídit datovou schránku - ať vis, když bude proti tobě podána žaloba a žalobě se ideálně bran - je-li důvodne. U toho TV paušálu bych viděla obranu např v t, ze jsi službu neužívala - třeba by to soud uznal. Nebo účelovost rozdělení dluhu. Nejhorší je nechat zajít dluh až do exekuce - kvůli nakladum. V čem bude pro Tebe výhodnější insolvence oproti exekuci?

Datovka ji je uplne k nicemu. Male exekuce tam neposilaji…a urady si ani nekontroluji zda datovku mas…mam s tim nekolik zkusenosti. Mam datovku 5 let a i ldyz jsou urady povinni pres ne s tebou komunikovat vse mi chodi postou a tam nic. I pres me upozorneni a stiznosti. Nehlede na to, ze jakmile ji bude mit, musi vse s urady tez resit elektronicky, vcetne danoveho priznani. Pokud to neudela, jeste dostane pokutu…takze kdybych to kdysi vedela, datovku si nikdy nezridim. A dalsi vec je ze ji nelze zrusit :mrgreen: :lol: aby se nedostala jeste do vetsich problemu…

Příspěvek upraven 13.01.20 v 22:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
13.1.20 22:08

Napiš si na soud žádost o výpis soudních sporů nebo exekuci. Teď nevím jak se to jmenuje přesně. Dá se to vyhledat na internetu. Zasles to na soud se svým jménem a RČ a do 14 dní ti přijde dopis od soudu se všemi spisovymi značkami kde figuruje vaše RČ.. Podle toho se už dá odpichnout.. Bude třeba se s exekutory spojit a domluvit se. Neváhala bych dlouho každý den naskakuji penále a to činí exekuce téměř nesplatitelne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
13.1.20 22:09
@Anonymní píše:
@Dragonsqueen
Nebylo komu přesně dlužím a kolik

Zavolej na soud, který je příslušný podle Tvého bydliště a zeptej se na veškerá soudní rizeni, která byla a jsou proti Tobě vedena. Ve spise budou rozsudky a dlužné castky, pak můžeš kontaktovat veritele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
13.1.20 22:12

I když jsi momentálně na rodičovské dovolené, info k tvým exekucím má tvůj zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 22:14

@Dragonsqueen
No emailem to zkouším jen že neodepisuji
Takže budu muset zasílat všem dopis
Nebo prostě ještě zkoušet psát emaily.
Už jsem psala 3.krat a nic
Muzu tedy zajít na soud osobně a požádat o spisy ohledně exekuce?

• Citovat
  • Nahlásit
13.1.20 22:16
@Dragonsqueen píše:
Datovka ji je uplne k nicemu. Male exekuce tam neposilaji…a urady si ani nekontroluji zda datovku mas…mam s tim nekolik zkusenosti. Mam datovku 5 let a i ldyz jsou urady povinni pres ne s tebou komunikovat vse mi chodi postou a tam nic. I pres me upozorneni a stiznosti. Nehlede na to, ze jakmile ji bude mit, musi vse s urady tez resit elektronicky, vcetne danoveho priznani. Pokud to neudela, jeste dostane pokutu…takze kdybych to kdysi vedela, datovku si nikdy nezridim. A dalsi vec je ze ji nelze zrusit :mrgreen: :lol: aby se nedostala jeste do vetsich problemu…Příspěvek upraven 13.01.20 v 22:09

Ta datovka by měla jít deaktivovat, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
13.1.20 22:16

@Dragonsqueen nejde o exekuce, ale hrozící soudní řízení. Nemuze proti ní být nařízena exekuce aniž by tomu předcházelo soudní řízení (výjimkou je notářsky s přímou vykonatelnosti). Pak by ještě mohlo předcházet rozhodčí řízení, ale to je u spotřebitelů vesměs neplatne. Nedoručení do datovky má právní následky - pokud bude mít datovkou a soud ji nedoručí do datovky, tak platí, ze nebylo doručeno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
13.1.20 22:19
@Anonymní píše:
@Dragonsqueen
No emailem to zkouším jen že neodepisuji
Takže budu muset zasílat všem dopis
Nebo prostě ještě zkoušet psát emaily.
Už jsem psala 3.krat a nic
Muzu tedy zajít na soud osobně a požádat o spisy ohledně exekuce?

Dostaneš se k soudnímu řízení, které předcházelo exekuci. Exekuční spis není na soudě, ale u exekutora - nemáš moc šanci zjistit u jakého. Takže zjisti ta soudní řízení, do spisu Te pustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
13.1.20 22:22
@petruše33 píše:
I když jsi momentálně na rodičovské dovolené, info k tvým exekucím má tvůj zaměstnavatel.

Ne nutně, exekuce na plat je pouze jednou z možnosti. Může mít exekuci na účtu, exekutor ji může přijít domů, stáhnout peníze z penzijního pripojištění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat