Jak zjistím, jestli mám dost mléka?

661
5.8.13 10:54

jak zjistím jestli mám dost mléka?

Ahoj holky,
poradíte prosím jak zjistím jestli mám dost mléka? Nemám odsávačku ani váhu tak nevím jak to mám zjistit…odstříkává se mi hrozně těžko…
Mám strach aby jsem mléka měla dost - malá vždy sála hodně i půl hodiny a pořád jsem potom měla mléko i mi samovolně stále potom odtékalo. Teď najednou druhý den saje ani ne deset minut z jednoho prsa a pak tam už nic nemám…a je teď hodně uplakaná, skoro nespí a to předtím spala pořád a když jí dám prst do pusy tak mi přijde že chce pořád papat. hrozně tahá a když zjistí že nic neteče tak pláče…
poraďte prosím… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6787
5.8.13 10:59

Kolik týdnů nebo měsíců je dítěti?
Není to růstový spurt?
Tvorba mléka se po pár týdnech upraví a už neteče pořád samo, ale jen ve chvíli, kdy dítě saje. Nepláče třeba protože ji bolí bříško? Jak u dr. do teď přibírala dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
5.8.13 11:03
@subsomi píše:
Kolik týdnů nebo měsíců je dítěti?
Není to růstový spurt?
Tvorba mléka se po pár týdnech upraví a už neteče pořád samo, ale jen ve chvíli, kdy dítě saje. Nepláče třeba protože ji bolí bříško? Jak u dr. do teď přibírala dobře?

malé jsou 4 týdny… a bříško také pobolívalo ale tohle mi nepřijde od bříška. začali jsme používat kapičky infacol a od té doby si poprdává hezky :D u doktorky jsem byla před týdnem a přibírala moc hezky ale teď jdeme až 13. na kontrolu. doktorka je na dovce- tak mám nerva aby nebyla hladová…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6787
5.8.13 11:07

Neboj se ničeho :hug: dítě se prsa pustí, když má dost a pokud tam 10min je dost, tak jí stačí :hug: kdyby se vztekala hned při prvním přisátí, že nic neteče bylo by to jiné. A to, že už mléko neteče samo jako dříve jen jen to, že se prsa srovnávají a přizpůsobjí nabídku poptávce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8664
5.8.13 11:15

@AnnaP určitě nezjistí, že nic neteče, prsa produkují pořád dokola, jsou mezitím pauzy, dítě si odpočine a zase se to rozteče. Pocitově prázdná prsa jsou správně kojící prsa. Pokud nedáváš dudlík, což by bylo potenciálně riziové pro techniku sání a samozřejmě ohrozilo přibývání, tak se bát nemusíš ničeho. Klidně nabízej i obě prsa. Navíc je horko, děti pijí menší množství častěji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
5.8.13 11:24

No já právě obě prsa dávám, při každém kojení. Jinak malá se právě prsu nepouští vůbec. saje a saje a ani ne po deseti minutách u toho začne plakat- snaží se sát ale vypadá to že nic neteče a když zkouším prsa mačkat aby jsem zjistila zda tam něco je tak nic neteče…dříve se pustila a když jsem si prso zmáčkla tak tam ještě něco teklo- teď už nic.
Jinak mám druhé dítě a u prvního jsem kojila jen dva měsíce, potom jsem mléko ztratila…proto se bojím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8664
5.8.13 11:30

@AnnaP neboj, mléko se jen tak neztratí, vždy je někde mezi maminkou a dítkem problém, nejčastěji způsobený dudlíkem, omezováním kojení apod. Jestli začne plakat, honem přehodit zpátky k druhému prsu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 11:31

Zkus u každého kojení přikládat k oběma prsům aby se ti tvorba mléka navýšila. Pokud chce papat častěji bude to nejspíš spurt přikládej jak jen bude mimi vyžadovat, třeba má jen žízeň. K těm prdíkům Infacol nám zabíral jen chvíli, pak zase brečela a kroutila se, koupila jsem probiotické kapky Biogaya a ty teda byly suprový a byl klid od bolavého bříška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4725
5.8.13 11:38

Hodně pij, a malou přikládej k obou prsům a častěji než dosud.. Tvorba mlíka se upraví a bude zase dost i kdyby teď třeba bylo pár dní míň. To je tak normální, tyhle výkyvy. Hlavně si věř!!! A nedej se zvyklat, že bys dala UM!!! Mlíka máš a budeš mít dost! :hug: Jediný správný ukazatel je, že miminko dobře přibírá a váží se nejdřív po týdnu, i když je problém s váhou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
5.8.13 11:46

@AnnaP domluv se u dětstký doktorky a přijeť tam na kojení, malá se zváží před jídlem a po jídle a hned uvidíš jestli máš nebo ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
5.8.13 12:12

Třeba jde jen o přechodnou mléčnou krizi, což přejde…Určitě bych se nenechala rozhodit a nelekla se hned, že mám málo mléka. Koj častěji, tak jak mimi chce, ono se to zase srovná. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8664
5.8.13 13:06

@tetma na tahle kontrolní vážení pozor, neposkytují v drtivé většině relevantní informaci a zbytečně maminky rozhodí. Můj syn, který je nedonošený, pije max. 50 - 100 ml, bude mít za týden 7 měsíců, je plně kojený a váží 8500 g - takže mu to stačí ikdyž pije maličko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20263
5.8.13 15:52
@Lili5 píše:
@tetma na tahle kontrolní vážení pozor, neposkytují v drtivé většině relevantní informaci a zbytečně maminky rozhodí. Můj syn, který je nedonošený, pije max. 50 - 100 ml, bude mít za týden 7 měsíců, je plně kojený a váží 8500 g - takže mu to stačí ikdyž pije maličko.

Navíc moje dítě zase při kojení v terénu je s kojením hotové o dost dřív než doma. Určitě tak vypije míň, než doma ve svém prostředí a v klidu na kojícím polštáři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
5.8.13 16:38
@Lili5 píše:

Jak často pije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8664
5.8.13 17:43

@Micudka77 co 2-3 hod. jak kdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...