Jak zjistím, že probíhá ovulace?

250
9.5.17 19:17

Jak zjistím, že probíhá ovulace?

Holky prosím o radu. Téměř 15 let jsem brala antikoncepci. Před více jak 6 měsíci jsem přestala brát antikoncepci. Zkoušela jsem ovulační testy dr. Max 4 balení (byly v akci). Největší úspěch byl, když se mi zobrazila slabounká čárka. Bazální teplotu jsem zatím neměřila. Může mi gynekolog říct jestli ovulace probíhá a kdy? Kdy mám za ním zajít, aby mohl zjistit probíhající ovulaci? Může mi říct při běžné kontrole jestli ovulace probíhá? Nebo je zapotřebí speciální vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7146
9.5.17 19:22

@SábaW Dr. muze zjistit zda ovulujes pomoci ultrazvuku. Je potreba zajit k Dr. ve spravnou dobu. Jak dlouhe mas cykly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
9.5.17 19:27
@eviku-miluna
@eviku-miluna píše:
@SábaW Dr. muze zjistit zda ovulujes pomoci ultrazvuku. Je potreba zajit k Dr. ve spravnou dobu. Jak dlouhe mas cykly?

Cykly jsem měla průměrně 35 dní. Poslední cyklus měl 30 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
9.5.17 19:29
@SábaW píše:
Holky prosím o radu. Téměř 15 let jsem brala antikoncepci. Před více jak 6 měsíci jsem přestala brát antikoncepci. Zkoušela jsem ovulační testy dr. Max 4 balení (byly v akci). Největší úspěch byl, když se mi zobrazila slabounká čárka. Bazální teplotu jsem zatím neměřila. Může mi gynekolog říct jestli ovulace probíhá a kdy? Kdy mám za ním zajít, aby mohl zjistit probíhající ovulaci? Může mi říct při běžné kontrole jestli ovulace probíhá? Nebo je zapotřebí speciální vyšetření?

Podle ovu testu jsem ovulaci nikdy neměla :mrgreen:, když jsem chodila k doktoru (2mesice) aby mi řekl, kdy přesně mam ovulaci (k tomu jsem brala clostylbegit), tak jsem ji normálně měla, ale neotehotnela… No a pak jsem se na to přestala soustředit a byla jsem v tom snad hned další měsíc… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7146
9.5.17 19:32

@SábaW tak kolem 12.dne cyklu bych se objednala k Dr. Udela ti folikulometrii(ultrazvukem zmeri folikuly ve vajecniku) a vypocita ti podle velikosti, za jak dlouho by mela nastat ovulace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
9.5.17 19:40
@eviku-miluna píše:
@SábaW tak kolem 12.dne cyklu bych se objednala k Dr. Udela ti folikulometrii(ultrazvukem zmeri folikuly ve vajecniku) a vypocita ti podle velikosti, za jak dlouho by mela nastat ovulace.

A udělá mi to normálně. Nebo je to nějaké nestandardní vyšetření. Nechtěla bych, aby mě poslal domu měřit si třeba nejdříve bazální teplotu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7146
9.5.17 19:45

@SábaW mel by ti to udelat, neni to nic nestandardniho. Kdyz reknes, ze se snazite, tak by to nemel byt problem ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
9.5.17 19:51
@eviku-miluna píše:
@SábaW mel by ti to udelat, neni to nic nestandardniho. Kdyz reknes, ze se snazite, tak by to nemel byt problem ;).

Dobře. Děkuji za odpověď :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 10:09

Ahoj holky, přidám se :) Kolem 22,–26. bych měla mít ovulaci.Hlen už mám takový lepkavý, průhledný, ale ovu test mi vychází negativní (druhá čárka lehce vidět).Sexovat budeme asi ráno. Myslíte že na to vlítnout už zítra? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 12:19

OVU?

Holky je ovu nebo ne??Zítra na to vlítnout? :lol: :srdce: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu