Jak zjistit co chybí vlasům ?

198
15.2.21 11:04

Jak zjistit co chybí vlasům ?

Zdravím, chci začít používat profesionální vlasovou kosmetiku. V minulosti mě moje holčička nabízela její značku, ale já si to teď na mateřské úplně nemůžu dovolit. Vlasy mám od korinku mastnejsi a konce spise sušší. Vlasy si fenuji po každém umytí a občas i zehlim (to se snažím omezovat na minimum)., vlasy mám spíše vlnité/melirovane, umyvam ob dva dny a to většinou druhý/třetí den po umytí používám suchý sampon. Zaujala mě Wella, Matrix nebo Loreal professional, ale úplně nevím jakou řadu si vybrat :nevim:
Chtěla bych sampon, kondicioner, masku něco na tepelnou úpravu a klidně i nějakou bezoplachovou péči. Neporadí někdo? Než se dostanu zase k holičce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16393
15.2.21 11:22

Hele primárně

1. chceš šampon bez sls - pomůže to nastavit rovnováhu na pokožce hlavy a nebude se tak mastit.
2. kondicionér a masku používat jen do délek, ne k hlavě.
3. pokud nemáš vlasy hodně cuchavé, klidně zkus kondicionéry bez silikonů, mají tendenci vysušovat. Vyzkoušej co ti budou dělat oleje do mokrých konečků.
4. jako poslední používej kyselý oplach - ředěný ocet a nebo citrovnou šťávu - pomůže to lepšímu stavu vlasové pokožky a uzavře to vlasvové šupinky.
5. fénuj jedině vlažný vzduchem a vždy ve směru od hlavy ke konečkům.
6. zvaž občas pouzžít čistící šampon https://www.youtube.com/watch?…

Osobně mi vyhovuje Wella (mám vlasy husté, suché a těžké)

šampony a kondicionery
Wella Professionals Nutricurls
Wella Professionals Elements

maska mi nesmírně vyhovuje a nádherně hydratuje modrá Wella Invigo Senso Calm

Hele ale teda pokud žehlíš -znamená to že se ti vlasy vlní? A opravdu chceš žehlit? Mrkni na koncept metoda kudrnatých vlasů - protože pokud tvoje vlasy jsou vlnité, tak budeš potřebovat specifičtější péči…
https://www.kudrnatevlasy.cz/…etoda-postup

Příspěvek upraven 15.02.21 v 11:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
15.2.21 11:24

@RockFous Zkus vyšetření trichologické vyšetření. Ale taky je o něco dražší. Jinak vlasy mám podobné jak ty, zkoušela jsem Wella a Loreal a nepomohli teď zkouším TheGarden. Lidé si to chválí, já osobně nevím zkouším ještě velmi krátce abych jsem mohla říct kladnou nebo negativní recenzi.
Ale líbí se mi myšlenka, že člověk si nemyje vlasy, ale pokožku. A podle toho by měl vybírat šampon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat