Reklama

Jak zjistit, co mi chtěla říct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Genovesa
Extra třída :D 11214 příspěvků 08.02.17 11:46
Jak zjistit, co mi chtěla říct?

Ahoj, moje babička, velmi jsem ji měla ráda, mi před smrtí říkávala, že mi přijde říct, jestli je život po životě. V těch patnácti jsem jí to odkývala, ale v duchu jsrm se toho děsila. Po její smrti mi strašně chyběla, pořád mi chybí. Ale tři roky se nic nedělo. Až jsem si našla nynějšího manžela, několikrát se mi o ní u něj zdálo, jak k ní nadšeně běžím. Seděla v židli, bledá, smutná. Přiběhla jsem k ní, koukala na mě smutně a přísně. Ptala jsem se co je a chtěla jsem se jí dotknout. Jak jsem natáhla ruku, zmizela. Sen mě vždy rozplakal, nepamatovala jsem si, že už se mi to zdálo. Už je to cca 17 let, od té doby nic. Často si vzpomenu, co mi asi chtěla říct. Dá se tohle nějak zjistit? Jen jednou cca před rokem myslím, že se přišla podívat na moji dcerku, která ji viděla. Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Žena Vlk
Kecalka 487 příspěvků 08.02.17 11:49

Tak - přes nějaké médium. Dobrá kartářka nebo tak tě může provést touhle problematikou, větší problém bude oddělit zrno od plev, aneb najít nějakou ne-šarlatánku :)

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 08.02.17 11:50

@Genovesa Bohužel neoradím, jak to zjistit, ale přidám vlasntí zkušenost.
Babička sama o sobě řekla, že jestli je něco po smrti, tak nám to dá na pohřbu nějak vědět.
No a při smutečním obřadu vypadla v obřadní místnsti opakovaně elektřina a největší věnec opřený před rakví spadl.

sara1000
Kelišová 5544 příspěvků 2 inzeráty 08.02.17 11:51

@Genovesa
Omlouvam se, ze neporadim.
Ale mam s babickou stejnou umluvu.Je tedy jeste nazivo…
Ale hodne si rozumime a obe jsme presvedcene, ze po smrti neco je.
Tak mi pry prijde rict, az prijde jeji cas :oops:

mau-mau
Závislačka 3143 příspěvků 08.02.17 11:57

Ahoj. Tak já jsem byla s babičkou taky takto domluvená a znamení buď nepřišlo nebo jsem si ho nevšimla. :think: Občas se mi o ní zdává, v tom snu je živá a já se jakože vždycky divím, jak je to možné, že přece umřela. S odstupem času je to méně a méně. Myslím, že místní vědma přes duchy by ti mohla pomoci. Je ve většině duchařských diskusi jako rádce. :think: teď nevím jméno…

Kelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 08.02.17 11:57
@Premek_Orac píše:
@Genovesa Bohužel neoradím, jak to zjistit, ale přidám vlasntí zkušenost.
Babička sama o sobě řekla, že jestli je něco po smrti, tak nám to dá na pohřbu nějak vědět.
No a při smutečním obřadu vypadla v obřadní místnsti opakovaně elektřina a největší věnec opřený před rakví spadl.

To je desive, ale na druhou stranu by me to uklidnilo, ze po bude mit novy zivot snad pekny.

Aony
Závislačka 3035 příspěvků 08.02.17 11:57

Holky moje babicka byla uplne to stejne..a nic se po jeji smrti nestalo:(((neprisla mi nic rict:(

sara1000
Kelišová 5544 příspěvků 2 inzeráty 08.02.17 12:01

@mau-mau
Tohle se mi stava s dedou.vzdy se objevi ve snu, je zivy a ja se vzdy divim jak je to mozne, kdyz zemrel.
Vzdy to konci tak, ze si myslim, ze smrt jen fingoval a ted se zas vratil. :lol:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 08.02.17 12:17

Je to docela zajímavé téma. Moje babička byla v nemocnici, měla rakovinu a plánoval už se její přesun domů s tím, že léčbu nemá smysl v jejím věku zahajovat, že by se akorát trápila. Nějak jsem se tam pořád nebyla schopná dostat, pokaždý do toho něco vlezlo, až se mi to konečně povedlo, že v sobotu s dětmi a manželem vyrazíme (máme to přes půl republiky) a že se hned za babičkou stavím. Brzy ráno (nevím v kolik) jsem se vzbudila s takovým divným pocitem, že je babička u mě, normálně jsem jí ve spánku prosila, ať neodchází, ať počká, že za ní dneska přijedu, fakt jsem se probrala celá ubrečená. No a v půl desáté mi volala maminka - její dcera, že babička před sedmou ráno zemřela. Musím říct, že ač už je to několik let, tak pokaždé, když jsem u mamči, tak kdykoliv se něco mihne kolem oken, si automaticky v duchu říkám, že jde babička a pak si najednou uvědomím, že ona už vlastmě miky nepřijde…

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 08.02.17 12:37
@sara1000 píše:
@mau-mau
Tohle se mi stava s dedou.vzdy se objevi ve snu, je zivy a ja se vzdy divim jak je to mozne, kdyz zemrel.
Vzdy to konci tak, ze si myslim, ze smrt jen fingoval a ted se zas vratil. :lol:

Kdyz mi bylo 14, objesil se mi tata a prvni noc, co umrel se mi zdalo uplne to samy :-) no a pri porodu( mela jsem akutni cisar v plne narkoze) si pro me prisel. Do dneska se mi o tom zda a mam nocni mury…uuuuaaa :zed:

loppy
Kecalka 238 příspěvků 08.02.17 12:49

Babička mého partnera, zase slyšela hlas svého muže, v den kdy umřel. Vrátila se z nemocnice, kde umíral. A když přišla domů, slyšela jeho hlas, pak zavolali, že umřel. Doteď na to myslí, jak ji ten hlas utkvel v hlave. Tchýně zase měla sen, kde byl ten její otec jako živý a uklidňoval ji. Druhý den vstala a řekla nám, že už ji otec ve snu říkal, že bude vše dobré a byl opravdu jak živý. Měla tehdy těžké období.

mončatka
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 08.02.17 13:02

Když byla moje maminka malá holka a zemřel jí děda, tak šla na pohřeb se svojí maminkou a babičkou. Cestou najednou všechny tři viděly dědu, jak stojí na ulici kousek od nich. Děda pokýval hlavou, usmál se a zmizel v nějakém domě. Všechny tři byly jako opařené a všechny tři odpřísáhly, že to byl on.
A mně se jednou stalo, že jsem se probudila v noci strašnou bolestí hlavy. Byla to bolest, jakou jsem ještě nezažila. V té chvíli jsem si vzpomněla na svého dědu, kterého jsem kvůli rodinným neshodám roky neviděla a nevím proč, ale napadlo mě nahlas říct:„Neboj, dědo, já přijdu.“ Prostě jsem měla silný pocit, že zemřel a chce, abych se s ním přišla rozloučit na pohřeb. Hlava mě okamžitě přestala bolet, jak mávnutíém kouzelného proutku. Druhý den jsme se dozvěděli, že děda doopravdy zemřel.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 08.02.17 13:34

Moje mamka když byla malá, tak na vsi, kde bydlela, bylo tenkrát zvykem, že v rozhase hlásili, když někdo umřel. No a mamka měla sen, že rozhlas hlásil o smrti určité paní z vesnice a když se vzbudila, tak to ten den opravdu hlásili.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 08.02.17 13:43

Ahoj, já teda na žádný duchy apod nevěřím ale jednou jsem byla sama večer doma a najednou slyším ránu, tak jsem to nějak neřešila, pak jsem šla na WC a v koupelně koukám, že byla shozená rozbitá sklenička v umyvadle, tak to mi přišlo trošku divný, jak spadla proč, nebyl důvod, tak jsem si šla znovu lehnout a co začal vyvádět náš pes, to jsem v životě nezažila. Sedela u dveří v ložnici a stekala jak pitomá, pak si sedla doprostřed místnosti a koukala jakoby nad dveře a snafala. A to se opakovala ještě párkrát v noci, no moje nervy.Pak jsem si teda říkala, že se asi na mě přišel podívat táta, měla jsem za tři dny svatbu, ale máma mi pak druhý den povídá, ty nevíš, kdo měl včera výročí? Strejda…Tak já nevím, je něco, není něco…Bylo by to krásné, kdyby člověk věděl, že se jednou opět setká s lidmi, které miloval

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 08.02.17 13:57

Zakladatelko, můžeš oslovit někoho, kdo se tím zabývá, ale vybírej pečlivě. Já bych na tvém místě, pokud tě to trápí, zašla k hrobu, zapálila svíčku a tiše babičce řekla to, co jí chci sdělit. Nejsem věřící, ale na cosi mezi nebem a zemí věřím. Nám se třeba zastavily hodiny přesně na minutu, když zemřel děda. Nebyla vybitá baterie, stačilo do nich druhý den drcnout a zase šly dál, a to léta. Nebo jsem jednou asi o půl druhé ráno, když jsem cosi studovala, měla intenzivní pocit, že vedle mě je babička a ustaraně mi říká, abych šla spát, že už je moc hodin. Neměla jsem strach, ale byla rázná a až jsem polohlasně řekla: jo, vždyť už jdu, babi :mrgreen: A i jindy mívám pocit, že je vedle mě, přitom jsme neměly nijak silný vztah, vídaly jsme se párkrát do roka… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama