Jak zjistit intoleranci laktozy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.08.18 22:33
Jak zjistit intoleranci laktozy

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jak jste zjistili, ze mate intoleranci laktozy? Uz pres tyden me trapi prujem, nic jineho - zadne krece ani bolesti. Nekdy vic a nekdy zas treba cely den v pohode. Cekam na vysledky steru a tak broudam po netu a snazim se najit nejaky “lek” co s tim. Docela to otravuje zivot :roll: jinak teda poznali by to z tech steru? Nebo se na to primo dela nejaky spesl test? :think:

Reakce:
Margery
Echt Kelišová 9380 příspěvků 12.08.18 22:37

Buď eliminační dietou, krevními testy nebo rozborem vzorku z tenkého střeva. Dietu počítej tak týden a je třeba sledovat nejen mléčné výrobky, laktóza může být i v parcích a pod. :mavam:

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.08.18 22:39

@Margery no prave hledam na netu a laktoza je skoro vsude :zed: jak se berou ty vzorky z tenkeho streva? :oops:

Margery
Echt Kelišová 9380 příspěvků 12.08.18 22:41

@poHanka89 při gastroskopii, dělají přímo enterobiopsii a zjišťují množství enzymů ve střevě, nejen laktázy.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.08.18 22:45

@Margery no to radsi ty krevni :,(

Margery
Echt Kelišová 9380 příspěvků 12.08.18 22:49

@poHanka89 ty nebývají vždy přesné. Nejlepší je ta dieta :kytka:

Qwentin
Hvězda diskuse 64661 příspěvků 12.08.18 22:49

Někdy stačí krevní testy.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.08.18 23:12

Holky a ty krevni testy se plati nebo proste zajdu za praktikem, ze mam podezreni a at mi vezme krev? Nebo se musi na alergologii?

Qwentin
Hvězda diskuse 64661 příspěvků 12.08.18 23:31
@poHanka89 píše:
Holky a ty krevni testy se plati nebo proste zajdu za praktikem, ze mam podezreni a at mi vezme krev? Nebo se musi na alergologii?

Musí se za praktikem,ať napíše žádanku k alergologovi a ten udělá testy. Aspoň my jsme to tak měli. A krevní testy nám bohatě stačily. Vyšla jasná intolerance.

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 13.08.18 05:12

Už to je přes deset let co je dělali dětem.
Zprvu dělali krevní test (vypití čaje oslazeného laktozou) a několik odběrů z prstu v určitém časovém intervalu a pak u dítěte, kterému vyšla laktoza pozitivně dělali enterobiopsii.

Jinak třeba krom mého tušení, že v tom hraje roli laktoza, tak dítě mělo často problémy po cestování na pár dnů, kdy dostávalo instantní čaj slazený laktozou.

kristyn.g
Závislačka 2904 příspěvků 13.08.18 07:16

@poHanka89 a předtím nic? Tak to nebude intolerance. Intolerance se projevuje i křečí a zvracením. A jestli máš průjem tak.snad držíš dietu k tomu ne? Určitě nepiješ mléko. Teď má průjem kde kdo je to z těch veder.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.08.18 08:07
@kristyn.g píše:
@poHanka89 a předtím nic? Tak to nebude intolerance. Intolerance se projevuje i křečí a zvracením. A jestli máš průjem tak.snad držíš dietu k tomu ne? Určitě nepiješ mléko. Teď má průjem kde kdo je to z těch veder.

Samozrejme, ze drzim. Ale bylo mi dva dny dobre, tak jsem si dala domaci ledovou kavu, kde mliko je a zas litam. A co maji vedra spolecneho s prujmem?

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.08.18 08:34

Tak holky diky moc za rady,nakonec to ta intolerance neni ale campylobacter :roll: takze dostanu ATB a vim, co lecim :pocitac:

Karlaska
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 13.08.18 08:55

intolerance na laktozu se projevuje dlouhodobe, tydenní prujem bych take odhadovala na strevní chripku.)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >