Reklama

Jak zjistit intoleranci laktozy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.08.18 22:33
Jak zjistit intoleranci laktozy

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jak jste zjistili, ze mate intoleranci laktozy? Uz pres tyden me trapi prujem, nic jineho - zadne krece ani bolesti. Nekdy vic a nekdy zas treba cely den v pohode. Cekam na vysledky steru a tak broudam po netu a snazim se najit nejaky “lek” co s tim. Docela to otravuje zivot :roll: jinak teda poznali by to z tech steru? Nebo se na to primo dela nejaky spesl test? :think:

Reklama

Reakce:

Margery
Echt Kelišová 8468 příspěvků 12.08.18 22:37

Buď eliminační dietou, krevními testy nebo rozborem vzorku z tenkého střeva. Dietu počítej tak týden a je třeba sledovat nejen mléčné výrobky, laktóza může být i v parcích a pod. :mavam:

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.08.18 22:39

@Margery no prave hledam na netu a laktoza je skoro vsude :zed: jak se berou ty vzorky z tenkeho streva? :oops:

Margery
Echt Kelišová 8468 příspěvků 12.08.18 22:41

@poHanka89 při gastroskopii, dělají přímo enterobiopsii a zjišťují množství enzymů ve střevě, nejen laktázy.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.08.18 22:45

@Margery no to radsi ty krevni :,(

Margery
Echt Kelišová 8468 příspěvků 12.08.18 22:49

@poHanka89 ty nebývají vždy přesné. Nejlepší je ta dieta :kytka:

Qwentin
Hvězda diskuse 60193 příspěvků 12.08.18 22:49

Někdy stačí krevní testy.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.08.18 23:12

Holky a ty krevni testy se plati nebo proste zajdu za praktikem, ze mam podezreni a at mi vezme krev? Nebo se musi na alergologii?

Qwentin
Hvězda diskuse 60193 příspěvků 12.08.18 23:31
@poHanka89 píše:
Holky a ty krevni testy se plati nebo proste zajdu za praktikem, ze mam podezreni a at mi vezme krev? Nebo se musi na alergologii?

Musí se za praktikem,ať napíše žádanku k alergologovi a ten udělá testy. Aspoň my jsme to tak měli. A krevní testy nám bohatě stačily. Vyšla jasná intolerance.

-Evka-
Závislačka 3645 příspěvků 13.08.18 05:12

Už to je přes deset let co je dělali dětem.
Zprvu dělali krevní test (vypití čaje oslazeného laktozou) a několik odběrů z prstu v určitém časovém intervalu a pak u dítěte, kterému vyšla laktoza pozitivně dělali enterobiopsii.

Jinak třeba krom mého tušení, že v tom hraje roli laktoza, tak dítě mělo často problémy po cestování na pár dnů, kdy dostávalo instantní čaj slazený laktozou.

kristyn.g
Závislačka 2782 příspěvků 13.08.18 07:16

@poHanka89 a předtím nic? Tak to nebude intolerance. Intolerance se projevuje i křečí a zvracením. A jestli máš průjem tak.snad držíš dietu k tomu ne? Určitě nepiješ mléko. Teď má průjem kde kdo je to z těch veder.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.08.18 08:07
@kristyn.g píše:
@poHanka89 a předtím nic? Tak to nebude intolerance. Intolerance se projevuje i křečí a zvracením. A jestli máš průjem tak.snad držíš dietu k tomu ne? Určitě nepiješ mléko. Teď má průjem kde kdo je to z těch veder.

Samozrejme, ze drzim. Ale bylo mi dva dny dobre, tak jsem si dala domaci ledovou kavu, kde mliko je a zas litam. A co maji vedra spolecneho s prujmem?

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.08.18 08:34

Tak holky diky moc za rady,nakonec to ta intolerance neni ale campylobacter :roll: takze dostanu ATB a vim, co lecim :pocitac:

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 13.08.18 08:55

intolerance na laktozu se projevuje dlouhodobe, tydenní prujem bych take odhadovala na strevní chripku.)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >