Jak zjistit, jestli má dluhy nebo je v exekuci?

Anonymní
16.11.20 09:45

Jak zjistit, jestli má dluhy nebo je v exekuci?

Zdravím všechny. Nedávno jsem se seznámila s jedním mužem a některé věci ohledně financí mi nesedí. Nejsem si jistá ani jeho motivací se mnou být… Ale to je na jinou diskuzi. Moje otázka zní, jestli já jako fyzická osoba můžu nějak zjistit, jestli má jiná fyzická osoba nějaké dluhy nebo exekuci? Na netu jsem např. našla registr dlužníků, ale nevím, jak to funguje a co vše se tam dá dohledat. Neví někdo? Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.11.20 09:50

Tady zjistíš, jestli je daná osoba nebo právnický subjekt v insolvenci :https://www.justice.cz/

Do registru dlužníků a exekucí je pak placený přístup.

• Citovat
  • Nahlásit
6767
16.11.20 09:50

Zajdeš na CzechPoint (nebo to jde i online, někdo určitě dá i přesnou adresu). Řekneš jméno a datum narození a za cca stovku ti vyjedou ihned seznam, buď tam něco bude nebo ne. Doporučuji zadat jméno i ZDE jestli nemá insolvenci. To je dokonce zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 10:02

Děkuji oběma. Poplatek mi nevadí, spíš nedozví se ten člověk, že si ho někdo vyhledával? Přece jen kdyby to byl normální chlap a zjistil, že jsem si ho lustrovala, bylo by to blbý…

• Citovat
  • Nahlásit
3438
16.11.20 10:05

Všeobecný (ověřený, oficiální ) centrální registr dlužníků v ČR bohužel neexistuje.

Možno je bezplatně lustrovat jen v Insolvenčním rejstříku (ale tam podle mne nebude, to by ti snad o své insolvenci řekl),,
spíš to tipuji na exekuce - tam je možno si na poště (Czech point) nechat dle jeho rč vyjet seznam exekucí, jsou tak AKTIVNÍ exekuce včetně částky, spisové značky a pověřeného exekutora..
pak je ještě placený SOLUS (sdružení několika desítek společností), ale tam by si musel požádat on sám..
další registry jsou interní (pro banky apod. nkri, brki… tam se nedostaneš)

CERD je blbost - vytvořil si to pán, co shromažďuje jen informace z veřejných zdrojů..

při pochybnostech o finančním zázemí potencionálního partnera radím velkou opatrnost.. (napoví ti i otázka, že bys jen potřebovala něco poslat z účtu - protě zjistit, zda disponuje aktivním bankovním účtem.. lidi v exekucích totiž banky obchází a vše řeší složenkama, přímými vklady apod., protože na bankovní účet může exekutor)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13544
16.11.20 10:11

Na poště za 50,– stráka tuším, ti to řeknou.
Měj připravené jméno, možná R. Č.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 10:24

@Lucy75 moc dekuju :kytka: RČ bohužel nezjistím, vím jen datum narození…

• Citovat
  • Nahlásit
3438
16.11.20 10:33
@Anonymní píše:

V Centrální evidenci exekucí existuje i možnost lustrace podle : jméno+příjmení+datum narození..
prostě si na tu poštu zajdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6767
16.11.20 10:40
@Anonymní píše:

RČ nepotřebuješ, stačí jméno a datum narození

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
16.11.20 10:56

Já bych od něj dala ruce pryč, i kdybyste žádné konkrétní info nezískala. Pokud vám tam něco smrdí, tak tam na 100 % něco špatně je. Intuice ví, co vám říká a měla byste ji poslechnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
16.11.20 11:32

https://www.ceecr.cz/

Využívám v práci pro ověření, zda zaměstnanec má nebo nemá exekuce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3438
16.11.20 11:47
@Petrusska007 píše:
https://www.ceecr.cz/Využívám v práci pro ověření, zda zaměstnanec má nebo nemá exekuce.

ano, jistě - o Centrální evidenci exekucí tu píšeme všichni, mám ho taky,
ale máš autorizovaný přístup za určitým účelem/příp. za poplatek, což tazatelka nemá,
proto musí na tu poštu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17060
16.11.20 11:48
@DeeDee.518 píše:
Já bych od něj dala ruce pryč, i kdybyste žádné konkrétní info nezískala. Pokud vám tam něco smrdí, tak tam na 100 % něco špatně je. Intuice ví, co vám říká a měla byste ji poslechnout…

ano, toto je svatá pravda, u mého jednoho vztahu byla indicie, že jsme i na blbé kafe jezdili 20 km dál, než jsme bydleli a milion výmluv, proč nemůže k zubaři - a ejhle, exekuce za 600.000,–-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
16.11.20 12:04

@Lucy75 vždyť to nikdo nerozporuje, že jsi byla první, kdo to zmínil a že se pro přístup musí něco udělat - jen jsem sem dala přímý odkaz pro lepší vyhledání, nic víc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 16:11

@DeeDee.518 no u mě to je takové, že moc nikomu nevěřím a občas bývám trochu paranoidní, takže nevím, jestli toto je intuice nebo jeden z mých neoprávněných strachů, které mívám… @Lucy75 děkuji, vydám se tam ve středu a dám vědět, jak jsem pořídila

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama