Jak zjistit, kde všude přítel dluží?

Anonymní
14.7.13 16:42

Jak zjistit kde přítel všude dluží?

Maminky, přítel bych chtěl vyhlásit osobní bankrot. Ale bohužel má hříchy z mládí, takže neví kde všude dluží a nemá k tomu dokumenty. Chtěla jsem se zeptat, zda jde vyjet nějaký seznam kde dluží a kolik? Děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.7.13 16:46

Měl by si zažádat o výpis ze všech registrů - bankovní, nebakovní, solus, jedinně takhle zjistí kde všude dluží…

• Nahlásit
  • Citovat
184
14.7.13 16:56

Segry pritel taky zazadal a nejlepe je jit na okresni soud daneho mesta ci ctvrti a nechat si udelat vypis vsech exekuci na svou osobu..stoji to pry kolem 150kc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
14.7.13 17:39
@zazuunka píše:
Segry pritel taky zazadal a nejlepe je jit na okresni soud daneho mesta ci ctvrti a nechat si udelat vypis vsech exekuci na svou osobu..stoji to pry kolem 150kc…

Ne každý věřitel musí nutně tlačit na exekuci - a po určité době, pokud věřitel nepodnikne právní kroky, je pohledávka promlčená. Takže bych kombinoval obojí (výpisy z registrů plus ten okresní soud), oddělil ty, co jsou evidentně několik let (nevím kolik) po splatnosti a to všechno zkonzultoval s právníkem - těch pár tisíc za právní radu se vyplatí. Jen upozorním - nejspíš nebudou v registru pohledávky, které byly obchodované - čili za úplatu postoupené inkasním agenturám. To pozná přítel jedině tak, že ho nějaký svalnatý pořez chytne pod krkem a řekne „Zaplať“. Je to na hraně (nebo za hranou) zákona, ale většinou se tyto pohledávky v registrech neobjevujou. takže velice rychle a velice dobře vzpomínat, co bylo, kde bylo… A na nic nečekat a začít řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
14.7.13 17:40

Jinak ty hlavní registry jsou tři - CBCB, LLCB a SOLUS. Nechal jsem si před nedávnem udělat výpisy ze všech tří, trvalo to 14 dní a stálo to necelou pětistovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
14.7.13 19:52

@Jura007 :palec: moje rec, vse resit a necekat…segry pritel uz to dal pravnicce vse a ceka jen zda mu ten bankrot soud odklepne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama