Jak zjistit skutečný příjem

Anonymní
28.1.20 11:29

Jak zjistit skutečný příjem

Dobrý den, s ex máme dvě dcery, 9 a 13 let. Ex platí na obě celkem 6000,. Oficiálně má na pásce, nebo mel před 2 lety 19000,. ale neoficiálně 30000,.. Dělá mistra. Na děti neplatí ani korunu navíc, jeho partnerka moje dcery nemusí a sama má 4 děti, tak ji vyhovuje, že se s nima ex nestýká. Já mám práci +chodím na brigády a ještě studuji vysokou, abychom se měly finančně lépe a nemusely jsme počítat každou korunu. O zvýšení si prý mohu zažádat, až mladší půjde na druhý stupeň, ale jsem už unavena, lítám do práce, brigády, škola, nemám žádný volný čas. Snažím se, aby holky nestrádala, když otce nezajímají a jsem naštvaná na sebe a trápí mě to, že jsem jim nedokázala zajistit dobrého tátu. Chtěla bych, aby se aspoň fin.lip podílel, když už nic jiného. Je mu skoro 50,tak si myslím, že už si třeba nechal i papírové zvýšit plat, protože se mu to počítá do důchodu. Peněz víc dávat nechce, prý ta jeho dostává celkem pár stovek na děti, tak já mám královské alimenty. Ten její ale nikdy nepracoval, je to takový bohem. Chtěla jsem, aby dceři přispěl na doučování anglictiny, na kroužek, ale nic. Holkám platím stavební, aby měly něco do začátku, ale i to mu připadá zbytečnost, aby se podílel. Byla jsem s ním skoro 20 let a já ho vlastně vůbec neznám. Jak jsem to nemohla poznat, co je za člověka. Nafackoval bych si a bolí mě, že to odnášejí děti.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Anonymní
28.1.20 12:05

Poradit nedokážu, ale jsem v podobné situaci, tak se připíchnu a snad někdo pořadí. Prosím o ponechání anonym

• Nahlásit
3295
28.1.20 12:43

Jeho příjem nezjistíte, je to jeho soukromá věc. Požádejte si o zvýšení a uvidíte s čím přijde.

• Nahlásit
1869
28.1.20 15:12

Napada mne take jedine zkusit zvyseni, bohuzel castku jeho vydelku nikdy nezjistis :nevim: Ono nejde pouze o plat otce, ale budou vzdy prihlizet take k tomu, ze ma nejake vydaje a potreby. Co mam v okoli, tak ve srovnani dvou deti priblizneho veku je ta castka pekna. Kamosce priklepli cca 4000,– za obe deti, ex ma s novou jen jedno dite :nevim: Jinak bohuzel pry je pouze na druhem ex partnerovi, zda neco detem prida nebo ne :nevim:

• Nahlásit
28.1.20 15:57

Soud kdysi mohl nahlížet do soukromého účtu. Nevím, jestli to ještě platí.

• Nahlásit
3781
28.1.20 16:29
@Anonymní píše:
Dobrý den, s ex máme dvě dcery, 9 a 13 let. Ex platí na obě celkem 6000,. Oficiálně má na pásce, nebo mel před 2 lety 19000,. ale neoficiálně 30000,.. Dělá mistra. Na děti neplatí ani korunu navíc, jeho partnerka moje dcery nemusí a sama má 4 děti, tak ji vyhovuje, že se s nima ex nestýká. Já mám práci +chodím na brigády a ještě studuji vysokou, abychom se měly finančně lépe a nemusely jsme počítat každou korunu. O zvýšení si prý mohu zažádat, až mladší půjde na druhý stupeň, ale jsem už unavena, lítám do práce, brigády, škola, nemám žádný volný čas. Snažím se, aby holky nestrádala, když otce nezajímají a jsem naštvaná na sebe a trápí mě to, že jsem jim nedokázala zajistit dobrého tátu. Chtěla bych, aby se aspoň fin.lip podílel, když už nic jiného. Je mu skoro 50,tak si myslím, že už si třeba nechal i papírové zvýšit plat, protože se mu to počítá do důchodu. Peněz víc dávat nechce, prý ta jeho dostává celkem pár stovek na děti, tak já mám královské alimenty. Ten její ale nikdy nepracoval, je to takový bohem. Chtěla jsem, aby dceři přispěl na doučování anglictiny, na kroužek, ale nic. Holkám platím stavební, aby měly něco do začátku, ale i to mu připadá zbytečnost, aby se podílel. Byla jsem s ním skoro 20 let a já ho vlastně vůbec neznám. Jak jsem to nemohla poznat, co je za člověka. Nafackoval bych si a bolí mě, že to odnášejí děti.

A kolik bys mela jako predstavu ze by ti daval. Zamyslela jsi nad tim, ze i kdyby mel tech 30 v cistem, tak 20 sezere jeho mesicni utrata za bydleni, stravu a nutne veci a zustane mu 10. Z toho ti 6 da a ty 4000 zustane jemu aby si treba koupil i neco pro sebe. Tobe to treba prijde malo, ale uvazuj, ze ten clovek neni dojna krava a taky chce nejak solidne prezivat. Chapes?

• Nahlásit
8521
28.1.20 17:29

Tak děti to asi neodnášejí, z toho co píšeš, tak usuzuji, že se špatně nemáte :nevim: Je ale smutné, že o děti nemá vůbec zájem. O zvýšení zkus zažádat, až bude mladší dcera na druhém stupni, můžeš to zdůvodnit i tím, že se otec na ničem jiném nepodílí.

• Nahlásit
Anonymní
28.1.20 19:17

@Komsomol ne, nechápu to. Za bydlení oba dají celkem 10000,–. Jejich celkový výdělek je 60000,–. Nezlob se na mě, ale jeden rodič má jako mít dvě práce, aby s dětmi neživořil a druhý si užívá a nemá žádné starosti s dětmi? Co to je za logiku? Aby chudáček neživořil, tak at matka klidně maká, aby s dětmi nemusela počítat každou korunu? Ty jsi to nezažila, mluvíš pouze v teoretické rovině. Není, nad osobní zkušeností, pak by jsi mluvila jinak. Nebo si na druhé straně, tak to pak chápu tvůj postoj

• Nahlásit
Anonymní
28.1.20 19:19

@arinecka Děti nestrádají, protože mám dvě práce. Dělám měsíčně celkem cca 220 hodin. Pokud bych neměla brigádu, tak musím skutečně propočítávat každou korunu. Na občasné výlety bychom mohly úplně zapomenout. Proto studuji VŠ, abych si zvýšila třídu a tím i plat.

• Nahlásit
Anonymní
28.1.20 19:22

@shadowbabe On ale s novou partnerkou žádné děti nemá, ani hypotéku.

• Nahlásit
12100
28.1.20 19:23
@shadowbabe píše:
Napada mne take jedine zkusit zvyseni, bohuzel castku jeho vydelku nikdy nezjistis :nevim: Ono nejde pouze o plat otce, ale budou vzdy prihlizet take k tomu, ze ma nejake vydaje a potreby. Co mam v okoli, tak ve srovnani dvou deti priblizneho veku je ta castka pekna. Kamosce priklepli cca 4000,– za obe deti, ex ma s novou jen jedno dite :nevim: Jinak bohuzel pry je pouze na druhem ex partnerovi, zda neco detem prida nebo ne :nevim:

Ty jdi uz do haje s tema tvejma vymerama a “kralovskejma alikama”. Je uplne jedno jaky kdo ma aliky. Podstatny je, ze ty 4k i tech 6k je proste na dnesni dobu pro 2 deti malo.
Bych chtela videt jak bys byla hrozne spokojena se 2k na pubertalni dite :zed:

• Nahlásit
3781
28.1.20 19:37
@Anonymní píše:
@Komsomol ne, nechápu to. Za bydlení oba dají celkem 10000,–. Jejich celkový výdělek je 60000,–. Nezlob se na mě, ale jeden rodič má jako mít dvě práce, aby s dětmi neživořil a druhý si užívá a nemá žádné starosti s dětmi? Co to je za logiku? Aby chudáček neživořil, tak at matka klidně maká, aby s dětmi nemusela počítat každou korunu? Ty jsi to nezažila, mluvíš pouze v teoretické rovině. Není, nad osobní zkušeností, pak by jsi mluvila jinak. Nebo si na druhé straně, tak to pak chápu tvůj postoj

Tak poporade.

Do jejiho vydelku ti je kulovy.

A ke tvemu zivoreni. On da na dve deti 6000 ty bys to mela take dorovnat svymi 6000, jelikoz jsou to jak jeho, tak tve deti a za 12 mesicne se maji jako prasata v zite. Alimenty jsou pro deti ne pro tebe jako nejaka kompenzace za rozvod. Kapisto?

6000 mne prijde naprosto v pohode castka. Kdyz to vynasobim dvema a pak 12 mesici, tak jsem na castce 144 tisic za rok pro deti. To neni uplne malo ze?

Nebo jako co cekas, ze nekdo vydela 30 a posle ti dvacku?

Jestli te tak obtezuje se o deti starat, tak jsi nemala usilovat o to, aby sly do tve pece. Mohla jsi taky posilat 6 a byt „vysmata“ jako tvuj starej, ktery te dle tveho obira.

• Nahlásit
3781
28.1.20 19:40
@Šarlota4 píše:
Ty jdi uz do haje s tema tvejma vymerama a “kralovskejma alikama”. Je uplne jedno jaky kdo ma aliky. Podstatny je, ze ty 4k i tech 6k je proste na dnesni dobu pro 2 deti malo.
Bych chtela videt jak bys byla hrozne spokojena se 2k na pubertalni dite :zed:

To neni 6, ale 12. Nauc se pocitat. A za 12 mesicne se maji dve deti jako prasata v zite.

• Nahlásit
12100
28.1.20 19:45
@Komsomol píše:
To neni 6, ale 12. Nauc se pocitat. A za 12 mesicne se maji dve deti jako prasata v zite.

Ne on plati 3+3 tzn 6.000,– ;)
Nemuzes pocitat, ze oba daji po 6k. Jemu bylo 6.000 vypoctenu z platu. Jenze zakladatelce by treba vymerili jen 4k. Navic ona zajistuje komplet vse financne i fyzicky. On muze jit na brigadu bez ohledu na deti, ona musi vzit to, co je vhodne casove. Ja nevim no moje 5 let stare dite jen “prozere” 3k mesicne. :nevim:

• Nahlásit
10467
28.1.20 19:50
@Komsomol píše:

A ty si o tom něco zjisti. Alimenty se nedělí 50% matka a otec. Pečující osoba vkládá i péči nikoli jen peníze.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama