Jak zjistit správnou B.T.?

126
2.6.15 12:39

Jak zjistit správnou B.T.?

Hezký den všem snažilkám,
pomůžete mi někdo vyčíst kdy mohla proběhnout ovulace?
Nějak se v tom nevyznám…
Začala jsem měřením 11.dnem po svojí menstruaci vždy hned po ránu, ve stejnou hodinu,
kdy jsem naměřila 36,8
12.den 36,7
13.den 36,8
14.den 36,7
15.den ráno 36,5 a ještě večer jsem naměřila 36,5
16.den už byla 37,1 a to se kolem 37-37,2 drží tak nějak vždy do měsíčků.
Pomožte mi najít, kdy asi ovulace proběhla.
Ještě jeden dotaz,12.a 13.den jsme se snažili, myslíte že tam nějaká pravděpodobnost je?
Na to sice nejde 100% odpovědět, ale je tam aspon menší šance?
Díky všem :mavam: :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

pavlats
2.6.15 12:47

Pro určení ovulace dle BT platí jednoduché pravidlo - 3 po 6. To znamená, že po 6ti dnech nižších teplot musí následovat alespoň tři dny vyšších teplot. Je úplně jedno kolik ta konkrétní teplota je. Měřit teplotu večer je naprostá blbost.
U Tebe je vidět, že máš nižší teploty a od 16. dne vyšší. Ovulaci bych proto tipla na 15. den (těch nižších teplot sice ní 6 za sebou, ale Tys měřila až ten 11.den). Z toho vyplývá, že snažení 12. a 13. den mohlo být příliš brzy, ale tak třeba si počkaly.

• Nahlásit
  • Citovat
3168
2.6.15 12:47

@00000000
proč jsi o tom něco nepřečteš, když už to měříš?? Doporučuju http://merenibt.xf.cz/
ovulace byla pravděpodobně ten 15. den, ale chtělo by to i předchozí teploty. večer měřit nemá smysl. 11. dnem doufám myslíš 11 den cyklu a ne 11.den po skončení menstruace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
2.6.15 12:49

Ještě jsem nenapsala to zásadní - ovulace bývá ten poslední den nižších teplot (proto u Tebe ten 15.).

• Nahlásit
  • Citovat
3168
2.6.15 12:51

@00000000
a měřit se musí před tím, než vstaneš z postele, to doufám víš ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
2.6.15 12:53
@jajda32 píše:
@00000000
proč jsi o tom něco nepřečteš, když už to měříš?? Doporučuju http://merenibt.xf.cz/
ovulace byla pravděpodobně ten 15. den, ale chtělo by to i předchozí teploty. večer měřit nemá smysl. 11. dnem doufám myslíš 11 den cyklu a ne 11.den po skončení menstruace?

jojo,11.den cyklu ;) Právě že všude píší tak nějak něco jiného, proto se ptám :roll:
V diskusích píšou ženský, že je to v den nejnišší teploty a pak po ovulce prudce stoupne nahoru.
Jinde jsem četla, že je to až ta vyšší teplota, v mém případě až ten 16.den cyklu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
2.6.15 12:54
@jajda32 píše:
@00000000
a měřit se musí před tím, než vstaneš z postele, to doufám víš ;-)

jojo, to vím, vždy mám teploměr na stolku u postele ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3168
2.6.15 12:57
@00000000 píše:
jojo,11.den cyklu ;) Právě že všude píší tak nějak něco jiného, proto se ptám :roll:
V diskusích píšou ženský, že je to v den nejnišší teploty a pak po ovulce prudce stoupne nahoru.
Jinde jsem četla, že je to až ta vyšší teplota, v mém případě až ten 16.den cyklu :think:

bohužel to není ta vyšší teplota, proto je problém, že se ovulace pozná vlastně zpětně a v případě nepravidelných cyklů může dojít k jejímu promeškání. koukni se na ty stránky, co jsem poslala odkaz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
2.6.15 13:01
@jajda32 píše:
bohužel to není ta vyšší teplota, proto je problém, že se ovulace pozná vlastně zpětně a v případě nepravidelných cyklů může dojít k jejímu promeškání. koukni se na ty stránky, co jsem poslala odkaz…

díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5898
2.6.15 14:20

Nejlepší máš, když si tu teplotu budeš vkládat do nějakého online programu. Ono ti to tam tu ovulaci zpětně vypočítá. A pak po několika měsících už budeš schopná to odhadnout sama.
Jinak můžeš používat i ovulační testy, ať máš výsledek dřív, než ovulace dorazí.
BT je spíš takové potvrzení, že ovulace byla.

https://www.womenzone.cz/…endar-online

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama