Jak zjistit, zda dostanu přeplatek z daní

6.4.20 11:23

Jak zjistit, zda dostanu přeplatek z daní

Ahoj, zajímalo by mě, jestli se dá nějak zjistit, jestli dostanu přeplatek z daní? Od září do konce roku jsem byla na nemocenské kvůli těhotenství. Vím, že nárok mám, ale jde mi o to, že účetní po mě nechtěla ani ten růžový papír podepsat, jen chtěla mé číslo účtu. Pro srozumenou - dělám u živnostníka, který výplatu dává komplet na ruku a ve smlouvě máme přiznanou jen nějakou část. Takže by mě zajímalo, jestli to jde nějak zjistit, že to opravdu vyrizovala, abych třeba pořád nečekala zbytečně? Kort teď v téhle době, kdy se to daňové přiznání může podávat až do konce května (aspoň myslím, že to tak je).
Děkuju za odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5936
6.4.20 11:25

Já se nechávám snad mile překvapit :mrgreen: papír jsem podepisovala, ale nikde nebylo nic napsané, na PN jsem byla taktéž.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1721
6.4.20 11:30

@Katies1104 zalezi, kolik jsi na danich zaplatila. Bez toho ti nikdo nerekne, zda ti vrati 20tisic, nebo nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:31
@1mila2 píše:
@Katies1104 zalezi, kolik jsi na danich zaplatila. Bez toho ti nikdo nerekne, zda ti vrati 20tisic, nebo nic.

Mě nejde o konkrétní částku, jen mě zajímá, jestli se dá zjistit, že to ta účetní opravdu vyrizovala, když po mě nechtěla ani žádný podpis :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:35

@Katies1104 tak pokud jsi na PN od září, tak sis hlavně první řadě měla u ní do 15.2. zažádat o roční zúčtování daní. :think: Zaměstnavatel nemá povinnost ho dělat automaticky za svého zaměstnance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:36
@Mochomurka83 píše:
@Katies1104 tak pokud jsi na PN od září, tak sis hlavně první řadě měla u ní do 15.2. zažádat o roční zúčtování daní. :think: Zaměstnavatel nemá povinnost ho dělat automaticky za svého zaměstnance.

O to jsem si žádala samozřejmě. Proto píšu, že jediný, co po mě chtěla, bylo číslo účtu, ale že nechtěla žádný podpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3865
6.4.20 11:38

No a zeptat se té účetní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:40

@Katies1104 tak nejpozději se vracejí daně přes zaměstnavatele s breznovou výplatou, tzn. teď v dubnu. Třeba ten podpis bude chtít doplnit později, kvůli situaci nyní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:41
@Popokatepetla píše:
No a zeptat se té účetní?

Ta mi řekla, že to vyřídí, nic víc. Jenže kdzy ji zavolám, tak mi to tvrdit může a já pak můžu čekat třeba na peníze zbytečně. Jen mi láme hlavu, že prostě nechtěla podpis, vždyť se to vždycky muselo všude podepisovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:42
@Mochomurka83 píše:
@Katies1104 tak nejpozději se vracejí daně přes zaměstnavatele s breznovou výplatou, tzn. teď v dubnu. Třeba ten podpis bude chtít doplnit později, kvůli situaci nyní.

Takže i když je to soukromnik, mám počkat do konce měsíce? Výplatní termín jsme měli vždycky 20. den v měsíci s tím, že jsme si kolikrát o výplatu museli i říct :see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:45

@Katies1104 tak pokud ji nechceš znovu zavolat, tak asi jo. A po 20. zavolat, jestli proběhlo to zúčtování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3094
6.4.20 11:53

A strhávají ti vůbec nějakou zálohu na daň, když máš oficiálně vyplatu minimální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6169
6.4.20 11:59

Tak základem je požádat o roční zúčtování. A pokud jsi nepožádala (to by chtěla tu žádost podepsat), tak ti žádné zúčtování nemůže provést. Pokud to podepsala za tebe, tak by mělo být vráceo teď v dubnu, ale jak píše @JancaS84, pokud jsi měla nějakou minimální částku, tak třeba ani co vracet. Jediný kdo ti to řekne, je účetní. Nikdo jiný to vědět nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11309
6.4.20 11:59

Jestli máš přiznanou minimálku, tak ti stejně nejspíš vrátí guvno.. makat na černo se holt tak uplně nevyplácí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3928
6.4.20 12:00

@Katies1104 pokud máte ofiko minimum a zbytek na ruku, tak zpět nedostane vůbec nic. Musíte se podívat na výplatní pásky, pokud žádné nemáte, tak bych nepočítal s tím, že něco zpět dostanete. Jinak i při tom zůčtování daně jsme vždycky vyplňovali a podepisovali ten růžový formulář, který dále mzdovka doplňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama