Jak zklidnit dítě před spaním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 08.04.18 22:41
Jak zklidnit dítě před spaním?

Klidny pozdni vecer vsem. Jdu si k vam pro radu, jak muzu pomoct dvoulete dceri s usinanim. Cim je starsi, tim je to horsi. Nez usne, porad sebou mele, hazi polstarem, odkryva se, prikryva se, vali se po cele plose postele, nenecha se hladit, nechce drzet za ruku, nechce pohadku ani zpivat. Na druhou stranu vyzaduje moji pritomnost a jeji usinani trva bezne hodinu. Ted trochu pomaha relaxacni hudba. A tak me napadlo se zeptat tady, jestli nemate nejake uspavaci triky, techniky? Treba masaze? Nejaky vonny olej? Cary mary? Diky za jakoukoliv kontruktivni radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

luci.no
Kecalka 353 příspěvků 08.04.18 22:52

@ngauruhoe u nás zafungovala uklidňující hudba a lampička, co promítá hvězdy na strop. Ale taky bylo období, kdy sebou mlel a trvalo mu usinani dlouho.

Hanka Adamov
Stálice 64 příspěvků 08.04.18 22:54

U nás to vypadá v podstatě stejně. Malá je ve stejném věku a aby náhodou neusnula, aspoň nafukuje tváře nebo otevírá a zavírá pusu a koulí očima, když už jí znemožním jiný pohyb… Náhodou jsem ale učinila zásadní objev. Když přečtu pohádku, zazpívám písničky a pomazlím, oznámím, že si musím vyčistit zuby a že se za chvilku vrátím. Jí to kupodivu vůbec nevadí, protože se přece hned zase vrátím, ale jakmile odejdu a ona nemá pro koho dělat divadlo, tak usne… :)

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 08.04.18 22:55

Zkuste do koupání levandulový olej. Jinak neteř je podobný případ a jediné co pomůže je jí zalehnout. Teď jí budou 4 a je to lepší, ale kolem dvou let nefungovalo nic jiného než jí fyzicky znehybnit.

Janli
Kelišová 6046 příspěvků 9 inzerátů 08.04.18 22:58

U nás to bylo naprosto stejné. Zabrala masáž chodidel a škrábání zádíček :mrgreen:. Nejvíc ovšem zabralo to, že ji chodí uspávat tatínek. Jemu spí během deseti minut, uspávání ode mě si vychutnává a trvá to třeba hodinu…

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 08.04.18 22:59

Tak dcerka nedela blbiny, ona je jakoby v polospanku, je to jeji zpusob usinani. Jakoby chtela vypustit zbytky energie, nejak se uvolnit nebo co.

Skocit si vycistit zuby a vratit se nefunguje :-(

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 08.04.18 23:01

A tatinek taky nefunguje…ve smyslu, ze na usinani nezabira (aby nebyla mejlka)

Hanka Adamov
Stálice 64 příspěvků 08.04.18 23:16

@ngauruhoe no já už se nevrátím :D

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 08.04.18 23:24

@Hanka Adamov jako jasne, chapu. Ale kdyz ja se nevratim, tak prijde rev a delka usinani se prodluzuje.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 08.04.18 23:30

A co pořídit toto http://www.obchod-s-darky.cz/…ka-zelva-208 :palec:

beruska9
Extra třída :D 10713 příspěvků 09.04.18 00:20
@ngauruhoe píše:
Tak dcerka nedela blbiny, ona je jakoby v polospanku, je to jeji zpusob usinani. Jakoby chtela vypustit zbytky energie, nejak se uvolnit nebo co.Skocit si vycistit zuby a vratit se nefunguje :-(

No u nekterych deti pry zabira presny opak - nechat je pred spanim vybit tu energii. Normalne se radi posledni cca hodku-dve delat uz jen „klidne“ veci, ale treba zrovna tvoje dcera je ten opacny pripad, mozna potrebuje jit obehnout barak. Osobne jsem nezkousela, ale slysela jsem od par lidi, ze to provozuji, a funguje to pry skvele.

alilauter
Kecalka 231 příspěvků 09.04.18 03:25
@beruska9 píše:
No u nekterych deti pry zabira presny opak - nechat je pred spanim vybit tu energii. Normalne se radi posledni cca hodku-dve delat uz jen „klidne“ veci, ale treba zrovna tvoje dcera je ten opacny pripad, mozna potrebuje jit obehnout barak. Osobne jsem nezkousela, ale slysela jsem od par lidi, ze to provozuji, a funguje to pry skvele.

Jo taky jedná známá pořádá už v posteli lechtaci šílení. Prostě svýho syna tak čtvrt hodiny lechta a skadli, až úplně „vybije“ baterky a odpadne. :P

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 09.04.18 05:18

@beruska9 Je pravda, že manžel se synem před spaním taky hrozně blbnou (honí se po bytě, muž dělá koníka a pod.) a i tak syn spí dobře, ale kluk spí dobře i když ukládám já bez blbnutí a tak o hodinu kratší dobu (večeře, večerníček, zuby, záchod, sprcha, pohádka a spát). Jediné s čím je teďka trochu problém, že kolem 3 ráno začnou zpívat ptáci a syn si myslí, že je čas vstávat, zrovna jsem mu musela už po druhé vysvětlit, že takhle brzy se nevstává, takže si zafňukala už zase chrupe.

Peczka
Extra třída :D 13171 příspěvků 09.04.18 06:44

@beruska9 muzu odsouhlasit. Jq ho necham po byte behat, na odrazedle dela blbiny, vyblbne se a do max 20 min spi. Kdyz se poradne pred spanim nevyblbne, tak dela blbiny v posteli a uspavani je horsi.

mrav
Neúnavná pisatelka 18406 příspěvků 09.04.18 10:21
@beruska9 píše:

Souhlasím s tebou, moje dcera je taková. I se stalo před usnutím odpoledne, že jsem si jí vzal k sobě na gauč. No, čtvrt hodiny mě kopala a pak nic… Vybila energii a usnula. Jinak ještě @ngauruhoe, co udělat toto: Půl hodiny před spaním pustit písničky a zakončit ukolébavkami jako rituál? Na Streamu je jich dost.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >