Jak zkloubit kojení a UM na noc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Balejka
Nováček 2 příspěvky 02.02.17 19:59
Jak skloubit kojení a um na noc

Zdravím vás, asi budu mít možná nejasné dotazy ale jde o přikrmování 5týdenního miminka na noc ale nevím jak to vypadá v reálu. Píšete zde často, že se má prvně nakojit a až pak um? Nebo večer jen flaštička s um? Jak by to správně mělo být? A potom v noci když se vzbudí? Jestli zase dát um nebo už jen cucnout mm? A taky se chci zeptat, jak v noci přikrmujete. Zda je miminko v leže nebo si ho nějak berete, zvedáte? Děkuji.

Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 20:04
@Balejka píše:
Zdravím vás, asi budu mít možná nejasné dotazy ale jde o přikrmování 5týdenního miminka na noc ale nevím jak to vypadá v reálu. Píšete zde často, že se má prvně nakojit a až pak um? Nebo večer jen flaštička s um? Jak by to správně mělo být? A potom v noci když se vzbudí? Jestli zase dát um nebo už jen cucnout mm? A taky se chci zeptat, jak v noci přikrmujete. Zda je miminko v leže nebo si ho nějak berete, zvedáte? Děkuji.

se z toho zblaznis z kojeni a jeste prikrmu to bdue obrat na x hodin v noci a nebudes vyspala ty ani mimco bud vych naplno kojila nebo naplno um me to desne ubijelo ten straveny cas tmhle kloubenim nikdo se nevyspal a detem to delalo akorat bordel v brisku um versus mm takze jsem presla plne na um a bylo ;) v noci krmeni bylo jen jedno pres den se prodlouzily intervaly v krmeni za 5 hodin a bylo to cajk ;)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 02.02.17 20:06

@Balejka proc chceš prikrmovat? Miminko špatne přibírá nebo nemůžeš moc kojit nebo proc? Jestli nemáte nejaky problem, je to zbytečné a dost skoda. jednak deti si velmi rychle zvyknou ze z flašky to teče samo, jednak některé deti flašku vubec nemusí přijmout, a hlavne - proc miminku dávat dvě různé mléka-mm a um? Bud jedno, nebo druhe…

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 02.02.17 20:07

Ja davala nejprve prso a pak dle chuti UM strikackou po prstu, pripadne svoje mleko, kdyz jsem mela.Ale!Mela jsem ozkouseno, ze mi pak dite spalo i 6,7 hodin, takze se prsa pekne nalila a v noci jsem pak uz jen kojila. Pripravovat v noci UM kdyz mas sve mleko mi prijde jako blbost.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 02.02.17 20:20
@unuděná píše:
Ja davala nejprve prso a pak dle chuti UM strikackou po prstu, pripadne svoje mleko, kdyz jsem mela.Ale!Mela jsem ozkouseno, ze mi pak dite spalo i 6,7 hodin, takze se prsa pekne nalila a v noci jsem pak uz jen kojila. Pripravovat v noci UM kdyz mas sve mleko mi prijde jako blbost.

Dělala jsem to stejně. V noci měl jen mm, přes den asi 2× nejdřív tahal z prsa a pak teprve dostal um ze stříkačky. Před spaním jen um, protože prostě mm večer nebylo.

AlenaSu
Kecalka 400 příspěvků 02.02.17 21:08

Já to dělám tak, že kojím než převařená voda vychladne a pak dám flašku. celý proces netrvá ani hodinu.
@Marie432875 z flašky od medely to samo neteče. Mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti a malá si bere i prso bez problémů. akorát je trošku dražší :)

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 02.02.17 21:45

Ja teda nemam zkusenost, ale taky mi prijde skoda davat um. Kdyby nebylo zbyti, dala bych na moc um z medely a v noci jen kojila

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 02.02.17 21:48

@Balejka když jsem začala přikrmovat, tak jsem v noci jen kojila, je to pohodlnější, pokud mm v noci máš tak dej prso. V noci jsem kojila v leže, když pak byla na lahvi budila se až ráno a to jsem ji pokládala na polštář, aby měla hlavu výš

michee
Závislačka 3586 příspěvků 2 inzeráty 02.02.17 23:43

@Balejka já v noci flašku nedávám, to jsem si hned po příchodu z porodnice řekla, že v noci bude mít slečna jen prso a zatím to zvládáme, přes den má 2-4 lahvičky s dávkou kolem 90-120 ml, ale jinak se snažím co nejvíce kojit, rozjelo se mi jen jedno prso, takže nezvládám poptávku malé slečny pokrýt MM, zkoušela jsem i UM zcela vysadit a jen kojit, ale dcerka začala hubnout, tak to jsem si řekla, že asi není dobré a přidala UM, přibírá míň než ostatní miminka, ale i když ji dám víc, tak to nechce a hlavně dost ublinkává. Ale zvládáme to :-)

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 03.02.17 09:28

Já myslím, že pokud se dá v noci kojenému dítěti flaška, může to později vést k tomu, že se dítě začne budit vyloženě hlady, protože bude zvyklé na tu větší nacpávačku ;) Ale asi záleží, jak které dítě. Kamarádky synek ještě ve 2,5 chce 3 flašky mléka v noci!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >