Jak zlegalizovat domácí prodej

1413
20.5.21 12:44

Jak zlegalizovat domácí prodej

Zdravím vás,
moc vás prosím o radu, neboť se v tomto absolutně nevyznám. Pracuji celý život v klasickém zaměstnání a jakékoliv podnikání mě úplně minulo.
Začala jsem se věnovat výrobě šperků, různých předmětů a obrazů z pryskyřice. Když jsem to začala ukazovat na fb, tak mi hodně přátel psalo, abych jim také něco vyrobila. Ted chci dát nějaké výrobky na bazárek a zkusit, zda o ně bude zájem i mimo můj okruh známých.
Můj dotaz zní - pokud by byl o výrobky zájem, jak to mám zlegalizovat? Co vše potřebuji k „malému“ podnikání? Mám svoji práci na hpp, toto bych chtěla jen jako přivýdělek, ne hlavní zdroj příjmu. Co vše mám udělat, abych mohla prodávat své výrobky. Nebo na koho se obrátit, aby mi poradil?
Děkuji moc za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9741
20.5.21 12:50

Živnostenský list vedlejší činnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
20.5.21 12:54

@JancaS84 to jediné vím. A to stačí? Zařídím si zivnostak, asi udělám razítko a mohu prodávat? Nějakou tu eet pokladnu nepotřebuji? Nebo stačí vystavit paragon s razítkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9182
20.5.21 12:55

Asi záleží, kolik toho prodáš. Ale je toho všude plno. Pokud prodáš 5 náramku za měsíc, tak bych se s tím papírováním fakt nezatěžoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
20.5.21 12:56

Razítko nepotřebuješ vůbec, to není žádná povinnost. EET je myslím potřeba jen u provozoven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
20.5.21 12:58
@Cenarius píše:
Asi záleží, kolik toho prodáš. Ale je toho všude plno. Pokud prodáš 5 náramku za měsíc, tak bych se s tím papírováním fakt nezatěžoval.

Právě chci nejprve zjistit, jestli o to bude vůbec zájem. Ale bojím se, aby to ze začátku nebylo bráno jako zatajivani příjmu.
Je toho plno. Lidi se rozjeli v domácí výrobě přes covid 😀. Tyto výrobky jsou ale hodně drahé a já je nechci prodavat tak předražené a taky chci dělat tématické, co moc nikde jsem ještě neviděla a osobní. Třeba teď jsem dělala obraz kamarádce, které odešla maminka. Tak jsem ji udělala bílostribrny obraz s fotkama její maminky a ji a ještě jsem do obrazu dala růže. Je to 3D obraz, vysoce lesklý. kamarádka je z něj úplně nadšená.

Příspěvek upraven 20.05.21 v 13:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
20.5.21 12:59
@JancaS84 píše:
Razítko nepotřebuješ vůbec, to není žádná povinnost. EET je myslím potřeba jen u provozoven.

Děkuji za radu ohledně eet. A jak jim dám potvrzení o koupi výrobku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
20.5.21 13:24

EET je teď na nějakou dobu zrušené/pozastavené, v řádu let, takže na to je čas a nijak to omezovat nebude. Já bych to zkusila někde nejdřív vystavit a uvidíš. Jako správně by to mělo být rovnou, ale někdy se zkrátka stane, že neprodáš nic, ale kdyby se na tebe hned navalilo několik objednávek, tak vyřízení ŽL je dřív než to vyrobíš :) U šperků bych si dala bacha na drahé kovy a puncy, jinak ty dekorace jsou snad celkem jednoduché zboží. A tu cenu nepodstřelovat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
20.5.21 13:29
@lísteček1 píše:
Děkuji za radu ohledně eet. A jak jim dám potvrzení o koupi výrobku?

Daňový doklad. Náležitosti najdeš v zákoně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
20.5.21 13:49
@Akve píše:
EET je teď na nějakou dobu zrušené/pozastavené, v řádu let, takže na to je čas a nijak to omezovat nebude. Já bych to zkusila někde nejdřív vystavit a uvidíš. Jako správně by to mělo být rovnou, ale někdy se zkrátka stane, že neprodáš nic, ale kdyby se na tebe hned navalilo několik objednávek, tak vyřízení ŽL je dřív než to vyrobíš :) U šperků bych si dala bacha na drahé kovy a puncy, jinak ty dekorace jsou snad celkem jednoduché zboží. A tu cenu nepodstřelovat :D

Tak to je dobře. EET mě nejvíc strašilo :-D Přijde mi to moc složité a drahé na to, že nevím, jestli to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
20.5.21 13:51
@JancaS84 píše:
Daňový doklad. Náležitosti najdeš v zákoně.

Děkuji moc za radu. Vím, že pro někoho to může být hloupé se takto ptát, ale já o tomto nic nevím. O daňovém dokladu vše nastuduji, děkuji za nasměrování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77358
20.5.21 13:51
@lísteček1 píše:
Tak to je dobře. EET mě nejvíc strašilo :-D Přijde mi to moc složité a drahé na to, že nevím, jestli to půjde.

Ted je pozastavene, ale i kdyby nebylo, tak staci penize prijimat jen prevodem a mit ho nemusis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16097
20.5.21 13:56

Musíš si taky zjistit hygienické normy na výrobu a skladování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
20.5.21 14:02
@Netopirek píše:
Musíš si taky zjistit hygienické normy na výrobu a skladování.

8o cože? A pro to musím udělat co? Vůbec nevím. Chci jen doma v jedné volné místnosti vyrábět výrobky a pak to dát na net.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16097
20.5.21 14:05
@lísteček1 píše:
8o cože? A pro to musím udělat co? Vůbec nevím. Chci jen doma v jedné volné místnosti vyrábět výrobky a pak to dát na net.

Zeptej se na místní hygieně. Většinou to znamená sólo skříň na skladování materiálu, schováni potvrzení o atestech apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat