Jak zlepšit kvalitu vody z kohoutku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Otazkar
Povídálka 20 příspěvků 10.05.19 09:02
Jak zlepšit kvalitu vody z kohoutku ?

Ahoj nemám nejhorší vodu z kohoutku ale i tak uvažuji jak se dá vylepšit kvalita nebo chut, viděl jsem nějaké filtry ale ty jsou dělané vyloženě na nekvalitní vodu či odstraňují i minerály ale je to levné pak jsem viděl nějaký filtr který děla prý výbornou vodu ale stoji to kolem 20-30 tisíc takže to nemá smysl a potom je tu sodastream ten mě celkem láká cenou ale výměna bombičky vychází údajně kolem 500kc a vydrží na 40-50 litrů to není tak převratné jak marketingově tvrdí, navíc musíte kupovat příchutě a ty láhve nikdo neví jak dlouho vydrží aby to nebylo celkově drahé. Která varianta je nejrozumnější a je něco co jsem vynechal? Vyplatí se to vůbec kupovat? Děkuji za všechny názory. :nevim: :mavam:

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10634 příspěvků 10.05.19 09:06

@Otazkar já mám ten soda stream, ale nevím jak moc to vylepší kvalitu vody, mám ho protože piju radši perlivou :D jinak příchuť kupovat nemusíš, já je nekupuju piju jenom čistou vodu, výměna bombicky stojí 200kc a vydrží na 80l. Lahví mám několik, pořád jako nové.

Tichošlápek
Extra třída :D 14669 příspěvků 10.05.19 09:15

Sodastream ale nevylepsi kvalitu vody, jen ji nabublinkuje :)

Kaci89
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 10.05.19 09:23

Kup si filtracni konvici

iTýnka
Kecalka 350 příspěvků 10.05.19 09:25

Ahoj, já mám obyč filtrační konvici Britta z Lidlu za pár kaček a mám pocit, že je lepší (otázka je, zda to není placebo - podloženo testy to nemám).

Janee19
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 10.05.19 09:38

My používáme filtrační konvici na změkčení vody, bez ní bychom museli všechny přístroje furt čistit, takže fakt funguje. Sodastream je dobrý akorát na bublinky, ale máme ho a nedám na něj dopustit :wink:

Petula306
Kecalka 417 příspěvků 10.05.19 09:41

Není zbytečný dobrou vodu dál upravovat? V Česku máme kvalitu vody na docela vysoké úrovni. Na nějaký pochybný úpravny a filtry bych si dala pozor - dřív byl super truper filtr, ale v podstatě na principu reverzní osmózy a voda byla složením jako destilovaná. Hromada minerálů ve vodě je prospěšná.
Soda stream vodu jen sytí CO2, což někdo považuje za nezdravé (to mi nesedí k vašemu přístupu k vodě). Příchutě kupovat nemusíte, nebo koupíte jiný „neznačkový“ sirup, ale je to hromada sladidel a chemikálií, což mi opět nesedí k vám.

yarenka777
Kecalka 240 příspěvků 1 inzerát 10.05.19 09:50

Jediné co pomůže od minerálů a dalších svinstev ve vodě z vodovodu, je profesionální instalace reverzní osmózy vody. Ovšem je třeba profesionály, který umí vypočítat jaký typ potřebujete a navrhnou Vám sestavu. Máme ji nainstalovanou už několik let a naprostá spokojenost. Používají i akvaristé k úpravě velmi tvrdé vody atd. Lze ji nainstalovat i v koupelně (atopický ekzém, přesušená pokožka dětí i dospělých), v kuchyni na vaření atd. Nedáme na ni dopustit, manžel má AE celý život. Ty finance se mnohokrát vrátí, manžel nepotřebuje žádné masti s kortikoidy, žádné kožaře. Žádné filtry v konvicích nepomohou.

vedma007
Kecalka 124 příspěvků 10.05.19 09:58

Filtrační konvice sice funguje, ale taky se v těch filtrech mnží bakterie, které nejsou zrovna ok.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 10.05.19 09:59

@Petula306 Kdyz on je obcas problem treba v chuti vody. Zila jsem ve meste, kde ta voda z kohoutku byla vazne chutove nedobra. Ale jestli to konvice zlepsi :nevim:

Afrikana
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 10.05.19 10:03

@Otazkar Jak uz bylo receno vyse, Sodastream vodu akorat nabublinkuje a jejich sirupy jsou takovy hezky koktejl barviv a umelych sladidel. Pokud si chces vodu akorat nabublinkovavat a ochucovat sirupem, kup si nejaky lepsi sirup (treba Mostenicky sirup). Vymena bombicky stoji 200,– a podle me se to vyplati, kdyz mas rad bublinkovou vodu, protoze nemusis kupovat a tahat domu vodu v plastovych lahvich.

SlečnaDahlia
Závislačka 2580 příspěvků 10.05.19 10:24
@Afrikana píše:
@Petula306 Kdyz on je obcas problem treba v chuti vody. Zila jsem ve meste, kde ta voda z kohoutku byla vazne chutove nedobra. Ale jestli to konvice zlepsi :nevim:

Konvice chuť určitě zlepší. Jako minerály ve vodě jsou sice fajn, ale stačí troška navíc a člověk si nemůže ani postavit přes noc sklenici s vodou na noční stolek, protože na ní má do rána mapu. A to už tak moc fajn není. Nemáme nějak zásadně špatnou vodu, ale chuťově nic moc, konvice ji značně vylepší.

pet p
Kecalka 252 příspěvků 11.05.19 13:47

A nevíte někdo, jaký filtr nebo co pořídit, když jsou ve vodě malilinké kousíčky, pravděpodobně rez? Jinak by ta voda měla být OK, ale dostávají se do ní asi usazeniny z trubek. Existuje něco, co odstraní jen mechanické částice? Díky.

Otazkar
Povídálka 20 příspěvků 12.05.19 22:58
@pet p
@pet p píše:
A nevíte někdo, jaký filtr nebo co pořídit, když jsou ve vodě malilinké kousíčky, pravděpodobně rez? Jinak by ta voda měla být OK, ale dostávají se do ní asi usazeniny z trubek. Existuje něco, co odstraní jen mechanické částice? Díky.

Normalne se podivej na googlu na filtry na kohoutky at nedelame zbytecne reklamy :mavam:

pet p
Kecalka 252 příspěvků 13.05.19 07:06

@Otazkar Tak nejde o reklamy, ale o to, že někdo může něco ne/doporučit, protože už s tím má zkušenost. Ale samozřejmě mrknu.

Váš příspěvek
Reklama