Reklama

Jak zlepšit výdrž do jara - náročná túra do kopce 25 km

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 01.01.18 20:32
Jak zlepsit vydrz do jara-narocna tura do kopce 25km

Ahoj

Nekdy na jare cca duben me ceka pro me narocna tura.
Cca 25 km z toho asi 15 km je mirne az stredni stoupani, jeden vystup na x set schodu na rozhodlenu plus je tam je asi 2km se vylozene drapani lesem do kopce na horu na prirodni vyhlidku.

Jdu s lidma co jsou na to zvykly a snazim se na ne zapusobit. Jde mi o to abych to zvladla ujit a zaroven pri tom stoupani nebyla zadychana jak lokomotiva a vzdy v zadu.

Nutno dodat ze mam nad 100kg ale s tim se snazim neco delat ale jde to pomalu.
Se psem chodim o vikendu cca 5 az 6 km prochazku a jsem pak prijemne unavena. Uprimne si nedokazu predstavit ujit 5× tolik a z toho pulku do kopce. Potrebovala bych nejak potrenovat ale nevim jak. Pes je starej takze moc vic neujde tak ne napadli schody v baraku chodit ale to me zase odorvna kolena. Chodila jsem cca 1× tydne do fitka na pas tak chodit casteji a pridavat na rychlosti???

Uvitam napady a rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67169 příspěvků 01.01.18 20:36

Já bych řekla, že když budeš chodit každý den, tak že bys to mohla dát. Se sto kily zapomeň na schody probůh. Vezmi k tomu hole, je to lepší, větší zátěž. Udělej plán. I když duben je tu za chvíli. Prostě začni 6 kilometrů, za týden 7, za další 8, za další 9 a za další 10. Denně. Psa z toho vynech. Pak se dá na nohy použít zátěž.

veryw
Povídálka 27 příspěvků 01.01.18 20:47

@V anda za jak dlouho ujdeš těch 5 km? Je to rovina, nebo i kopeček.
Já chodím celkem pravidelně, většinou taky 6 km, jako procházku. A o víkendu výlety 10-20 km.
S tím zadýcháním si nedělej starosti, i já někdy dýchám jak lokomotiva :lol:, jde jen o to se to naučit udýchat.
Rada je jednoduchá chodit, chodit, a chodit…

Nejprve bych si pořídila dobrou obuv. Rozchodit botky, taky trvá.
A začít chodit denně, třeba těch 5 km a zvyšovat tempo.
Najdi si v okolí nějaký kopeček a na něj začni taky chodit. Nejprve pomalu a zvyšovat tempo. Nebo když jeto vyšší kopeček, tak dát si za cíl třeba jen vyjít do pulky a postupně zvyšovat…vše zaleží na kondici a jak se cítíš…
Taky si o víkendu plánuj tůry, a zvyšuj vzdálenost, stoupání dle kondice…

Musím říct, že když člověk je v přírodě, tak je to například pro mě lepší než pás ve fitku, mám více energie :)

murkyf
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 01.01.18 20:53

Já bych asi zaradila aspoň 2× týdne i nějaký kardio v podobě spinningu, heatu nebo tak..

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 01.01.18 20:56

Začněte chodit. Denně ve výsledku alespoň 10 000 kroků ostřejším tempem a o každém víkendu výlet.

Pořiďte si krokoměr a nebo chytrý náramek, ať máte kontrolu. Začněte s tím, že v lednu se naučíte ujít každý den alespoň 6 000 kroků a víkendovou procházku protáhnete na 10 km. Vaše zdraví i váš pes budou jedině rádi. V únoru už by to mělo být 8 000 kroků denně a o víkendech 15 km. A během března to dotáhněte na 10000 kroků denně a o víkendu 15 km.

Schody a fitko je v tomto případě zbytečné - jde především o dlouhodobou výdrž. Choďte normálně po městě a krajině.

není to nic složitého, chce to jen trošku odhodlání. Zvládnou to důchodci, zvládnete to taky.

Plus si tedy pořiďte dobré, kožené boty, ideálně s podrážkou schopnout aborbovat nárazy. Plus se hodí naučit se chodit s holemi, ale je nesmysl pořizovat si nové hole těsně před tím výletem - to vám budou jedině překážet.

A hlavně pak nepřestávejte - když tohle dodržíte, tak se vám docela zlepší běžný svalový tonus a fyzička - kromě chůze bude ideální už přidat i nějaké další cvičení, abyste se začala z té obezity léčit.

Příspěvek upraven 01.01.18 v 21:07

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 01.01.18 20:57

Za mě spinning alespoň 2× týdně a na tůru hůlky. Hooodně ulehčí! :)

terinka4444
Hvězda diskuse 67169 příspěvků 01.01.18 20:59

..

Příspěvek upraven 01.01.18 v 21:00

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 1 inzerát 01.01.18 20:59

Taky doporučuji koupit si trekove hole, diky nim si pomuzes i rukama a ulevis zadum. Hodně to pomůže. Taky to ale chce trénink, takže aspoň o každém víkendu nějaký 10km svižný vyšlap s holema a určitě se to na fyzicce pozitivně odrazí.

terinka4444
Hvězda diskuse 67169 příspěvků 01.01.18 21:04

@Ou stotisíc kroků denně? To je při půlmetrovém běžném kroku 50000 metrů, to je denně 50kilometrů. To jako fakt?

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 01.01.18 21:05

@terinka4444 utekla mi nula ;-) Díky za upozornění, opraveno.

Lucie_Sx
Závislačka 3004 příspěvků 01.01.18 21:05

Podle mě stačí chodit těch 6 km se psem cca obden, o víkendu pak zařadit něco delšího (12 km)a to postupně prodlužovat.
Před dětmi když se jelo na dovolenou, šlo se první den 15 km, další 18, třetí den nějaký oraz, pak zase kolem 18 km a poslední den klidně těch 25. A taky jsem byla zvyklá jen obden se psy těch 6. Podle mě když zařadíš o víkendech delší trasu, kterou budeš postupně prodlužovat, mělo by to stačit.
A na propocení určitě funkční prádlo (tričko), prochladnutí je mrcha.

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 01.01.18 21:15

Procházky se psem ob den a pak si každý víkend udělej delší procházku, pokud to počasí dovolí, pokud ne, zalezla bych alespoň na pás do posilovny a chodila do prudkého kopce. Koneckonců můžeš taky tu trasu zkusit jít dopředu sama a zjistit, jestli to vůbec má smysl. :-) Kup si dobré boty a dostatečně dopředu je rozchoď. Taky pomůže shodit pár kilo - ne drastické diety, ale prostě pár kilo a bude se ti chodit o dost lehčeji a pohodlněji.

kaja00
Extra třída :D 13457 příspěvků 01.01.18 21:15

Chodit, chodit a chodit! Denně minimálně těch 6 km (svižně, v kuse) plus běžná chůze po pochůzkách, to bych nepočítala. O víkendech pak trasy postupně prodlužovat (v lednu 10 km, v únoru 15, v březnu 20). Chodit nejlépe v lese a klidně si pořiď hole, třeba jen na ty víkendové procházky, do kopce to pak půjde snáz. A pořádné boty si kup.

Moise
Hvězda diskuse 35893 příspěvků 01.01.18 21:31
@V anda píše:
Ahoj

Nekdy na jare cca duben me ceka pro me narocna tura.
Cca 25 km z toho asi 15 km je mirne az stredni stoupani, jeden vystup na x set schodu na rozhodlenu plus je tam je asi 2km se vylozene drapani lesem do kopce na horu na prirodni vyhlidku.

Jdu s lidma co jsou na to zvykly a snazim se na ne zapusobit. Jde mi o to abych to zvladla ujit a zaroven pri tom stoupani nebyla zadychana jak lokomotiva a vzdy v zadu.

Nutno dodat ze mam nad 100kg ale s tim se snazim neco delat ale jde to pomalu.
Se psem chodim o vikendu cca 5 az 6 km prochazku a jsem pak prijemne unavena. Uprimne si nedokazu predstavit ujit 5× tolik a z toho pulku do kopce. Potrebovala bych nejak potrenovat ale nevim jak. Pes je starej takze moc vic neujde tak ne napadli schody v baraku chodit ale to me zase odorvna kolena. Chodila jsem cca 1× tydne do fitka na pas tak chodit casteji a pridavat na rychlosti???

Uvitam napady a rady.

přes zimu kurzy alpinningu?

kristyn.g
Závislačka 2782 příspěvků 01.01.18 21:33

@V anda já si zlepšila kondici ve fitku ale jednou týdně je žalostně málo, chce to cvičit aspon 3× za týden, 2× fitko a 1-2× doma intenzivně, procházka se psem si myslím moc nestačí. Ve fitku svižná chůze na pásu,, postupně se sklonem a posilovat. Jinak si myslím že to bude hodně blbě. Jsem taky macek a v létě mi manžel nestíhal :mrgreen: do kopce na jeden zátah.. tak můžu doporučit, chůze po rovině si myslím moc tu výdrž nezlepší nebo nepřipraví na chůzi do kopce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >