Jak zlepšit vztah s mámou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 09:55
Jak zlepšit vztah s mámou

Ahoj, ani nevím, kde začít… NIkdy jsem s mámou neměla úžasný vztah, nikdy se na nic neptala - myslím osobního, když sjem dostala první ms, dávala mi její mega vložky, mě bylo hrozně… Kdybych si ve 14 nekoupila podprsenku od kamarádky, která jich měla desítky, tak bych žádnou ani neměla, do teď mě to tak nějak trápí, protože občas mě přepadne pocit, že se stydím a stahuji ramena, aby prsa nebyla vidět, prostě to období bylo hrozný a díky tomu došlo i k šikaně ve škole, kvůli podprsence, kvůli oblečení, které mi máma kupovala, účesu atd… Když jsme zjistili, že budeme mít miminko, 5 měsíců jsem to skrývala a pak jsme to oznámili, máma k nám jedzí jednou za měsíc nebo dva a prostě já to s ní nechci sdílet, všechny její pohledy jsou mi nepříjemný, nosím obří věci, když tu je, aby bříško neviděla, přitom všichni ostatní mi říkají, jak mi to sluší, když si vezmu hezké šaty ale prostě nevím, jak to vysvětlit, je to moje a manželova soukromá věc a nechci aby do toho patřila. Samozřejmě po porodu, ať své vnouče vídá, ale teď tohle období je pro mě jakoby intimní a tím, že mezi námi nikdy nic na intimní sféře neproběhlo, ji nechci vídat, pro mě to je jako bych se zase měla za sebe stydět. Za těhotenství se nikdy nezeptala, jak mi je, jestli něco nepotřebujeme a je uražená, že jsme ji neřekli pohlaví dítěte - přitom my sami to vědět nechceme a nevíme.

Měl to někdo podobně? Dokázali jste s mámou navázat lepší vztah?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 10:13

Já jsem mámě „odpustila“ a smířila se s tím, jaký ten vztah je.
Nezlepšil se tím - nijak závratně (jde o podobné věci jako jsi popsala), ale už mě to netrápí.

Spíše řeším, že nemám žádný „vzor“, jak být sama matkou - ať už špatný, nebo dobrý :nevim: Těch pár záchvěvů komunikace z období dětství mi připadá málo. Tak se v tom plácám sama 8) - samozřejmě s otcem dětí, jde jen o můj vnitřní pocit a boj.
Bojím se, že taky dělám něco blbě (protože ona to nedělala schválně, má pocit, že z její strany je všechno OK) a za nějakou dobu bude můj vztah s dcerou podobný…
Snad nebude.

Marně uvažuju, jestli jsem vlastně něco poradila, asi moc ne :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 11:56

Nebála bych se toho, že budeš jak tvoje matka, sama mám dceru(13let)a musím říct, že mámě docela pěkný vztah, úplně něco jinýho než já s mojí mámou. Pro mě naopak chování mojí mámy ukázalo to, že udělám vše pro to, abych já byla taková, jakou mámu jsem si sama přála a i když jsou občas slabší chvilky, musím říct, že dcera ve mně má mámu a kamarádku zároveň, podnikáme spolu spoustu věcí a je to fajn.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 12:22

Ne, nezlepšilo a nezlepší. Upřímně něvěřím tomu, že ženská, která celý život ignoruje své dítě nebo se k němu navrch špatně chová, se jednoho dne zázračně změní a začne být hodnotným a milovaným členem rodiny. Když ti někdo řekne, že v dospělosti špatný vztah začal být lepší, většinou z konverzace vyplyne, že vztah se zlepšil poté, co matku a dceru začalo dělit 200km nebo návštěvy jednou za půl roku :mrgreen: Jakkoliv je to těžké, šla bych dál. Píšeš, že před mámou s hrůzou tajíš vlastní těhotenství, není ti příjemné s ní být. Proč si takového člověka uměle udržovat v životě? Pocitu lítosti se člověk asi nezbaví nikdy, ale co přesně by ti taková žena měla přinést do života? Na vlastní nohy ses musela postavit sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 12:36

Jsem anonymní z 11:56.sama bych byla o moc klidnější a šťastnější, kdybych mojí mámu vídat nemusela, ale zase jí nedokážu upřít vnoučata, resp. abychom my pak před všemi vypadali jako ti nejhorší, co jí upírají vnoučata.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 13:05

Ten pocit intimity jsem měla v těhotenství také a bohužel i ten pocit nepříjemna. Uvědomila jsem si v té době právě na základě pocitů, že je čas některé věci uzavřít. Zavřely se dveře pro mou mámu, ale i kamarádku co kamarádkou nebyla. Od té doby je mi lehčeji, nemusím se sebou bojovat a myslet na věci co nezměním.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >