Jak zlepšit zrak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rakketka
Nováček 7 příspěvků 21.03.18 19:49
Jak zlepšit zrak?

Dobrý den, jelikož se mi stále horší zrak a už ztrácím nervy, mám na vás otázku. Nevíte někdo náhodou o něčem, co zlepšuje zrak, (myslím tím spíše nějaké cviky) nebo neznáte nějakou dobrou knihu ohledně lepšího zraku?
Budu ráda za každou radu :D

Reklama

Reakce:

vendulaaa
Závislačka 4872 příspěvků 21.03.18 19:59

Zkus prokapávat několikrát denně - umělé slzy.

mgdln
Závislačka 4297 příspěvků 21.03.18 20:06

@Rakketka knihy od norbekova (jak se zbavit brýlí) nebo meir schneider (šance pro oči)
prohledej net - je tam spousta videí s očními cviky

jinak jsem vypozorovala :

• oči nepřetěžovat
  • spíše se dívat do dálky (do přírody je ideální)
  • omezit umělé světlo, když už je třeba ho používat, tak kvalitní
  • být hodně venku, aby oči měly dostatek světla
  • oční cvičení dělat spíše častěji než dlouho a nárazově
  • při práci na počítači nebo čtení a psaní ulevovat očím pohledem z okna
  • masáže okolo očí (čelo, obočí, spánky,… celou hlavu)
  • obklady na oči (střídat teplý se studeným)
  • nechat oči relaxovat ve tmě

Uživatel je onlinececetka
Kelišová 7143 příspěvků 21.03.18 20:06

@Rakketka A znas pricinu, proc se ti zrak zhorsuje? Nebo jde jen o prirozene starnuti oci (tzv. kratke ruce)?

mgdln
Závislačka 4297 příspěvků 21.03.18 20:10

@Rakketka ještě mě napadá :

• nepřetěžovat játra
  • spíše je podpořit
  • brýle odkládat co to jde
  • místo brýlí zkusit děrované brýle

anbee
Povídálka 46 příspěvků 22.03.18 10:47

Mně vždy u očního říkali, že když koukám dlouho do počítače, mobilu tak po 5 minutách mrknout někam do dálky. Pak cvičit oči, kroutit s nimi, pohybovat s nimi doleva, doprava… a je i pověra jíst více mrkve, nebo doplňky stravy.
Měla jsem i knihu o očních cvicích, ale více mě toho řekl očař, nebo googlování na netu.

hedvika72
Povídálka 32 příspěvků 22.03.18 11:01

Mně lékař doporučil, abych stále nenosila brýle a dávala očím odpočinout. Takže i když mám pár dioptrií, když brýle nutně nepotřebuji, chodím bez nich a oči cvičím. Od té doby se mi to nezhoršuje.

Rakketka
Nováček 7 příspěvků 26.03.18 18:21

@cecetka Na minulé prohlídce mi doktorka říkala, že mi oko roste, takže se mi asi bídě nějakou dobu zhoršovat

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama