Jak zlepšit zrak, když vidim špatně na dálku?

Anonymní
2.5.21 23:57

Jak zlepšit zrak, když vidim špatně na dálku?

Jak zlepšit zrak, když hůře vidím do dálky a nepřečtu např. titulky v televizi? Na pravé oko mám 1 dioptrie a na levé 0,75 dioptrie a mám brýle. Lze zlepšit zrak nějak? Škodí příliš časté koukání do mobilu nebo práce na PC? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
755
2.5.21 23:59

A byla jste na oční s tím, že se vám zhoršil zrak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12982
3.5.21 00:54

Kup si bryle. Ne koukani do pc neskodi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7999
3.5.21 04:44

Operaci to jde zlepšit celkem spolehlivě.

A cuceni do obrazovek neškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
3.5.21 05:48
@Anonymní píše:
Jak zlepšit zrak, když hůře vidím do dálky a nepřečtu např. titulky v televizi? Na pravé oko mám 1 dioptrie a na levé 0,75 dioptrie a mám brýle. Lze zlepšit zrak nějak? Škodí příliš časté koukání do mobilu nebo práce na PC? Děkuji.

Kdyby šel jen tak zlepšit zrak, nemusí lidi nosit brýle. Počítej s tím, že to časem bude jen a jen horší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76288
3.5.21 06:50
@martina.se píše:
Kdyby šel jen tak zlepšit zrak, nemusí lidi nosit brýle. Počítej s tím, že to časem bude jen a jen horší :think:

Naopak, časem to bude lepší… A pak začne potrebovat brýle na cteni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3896
3.5.21 07:39
@j.a.n.i1 píše:
Naopak, časem to bude lepší… A pak začne potrebovat brýle na cteni.

Tak to záleží, kolik jí je. Jestli jí je 15, tak to dost pravděpodobně ještě bude časem horší. Mně se začal zhoršovat zrak tak ve 12 a přestal snad až někdy kolem 25. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76288
3.5.21 07:47
@klamonožka píše:
Tak to záleží, kolik jí je. Jestli jí je 15, tak to dost pravděpodobně ještě bude časem horší. Mně se začal zhoršovat zrak tak ve 12 a přestal snad až někdy kolem 25. :think:

To sice jo, ale zároveň není pravda, že už to bude jen horší… protože zas kolem 40 se to začíná většinou zlepšovat, resp. překlápět na špatné vidění na blízko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.5.21 08:45
@Cenarius píše:
Operaci to jde zlepšit celkem spolehlivě.A cuceni do obrazovek neškodí.

při tak totálně zanedbatelných dioptriích se operace nedělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28638
3.5.21 08:56
@j.a.n.i1 píše:
To sice jo, ale zároveň není pravda, že už to bude jen horší… protože zas kolem 40 se to začíná většinou zlepšovat, resp. překlápět na špatné vidění na blízko.

No tak to jsem asi výjimka. Je mi 50, do dálky vidím furt stejně blbě, skoro bych řekla, že se to i zhoršuje, na blízko vidím dobře. Mám dvě a čtvrt dioptrie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7999
3.5.21 09:40
@annlady píše:
při tak totálně zanedbatelných dioptriích se operace nedělá

A to máš odkud? Jelikož nikdo ze známých toto neřešil. Nikde neměli žádný „operace od“. Prostě chtěli líp vidět a zaplatili. A je mi jasný, že ty se zrakem problém nemáš, jinak takovou blbost jako „zanedbatelné dioptrie“ bys nemohla napsat. Zkus si s jednou dioptrií jet autem bez brýlí a jet podle cedulí. Schválně kam dojedeš :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76288
3.5.21 10:05

@Cenarius No, budes se divit, ale spousta lidí s jednou dioptrií ani bryle nevlastní a normálně řídí. A jinak ano, operaci ti klidne udelaji, ale jelikož negarantuji 0, tak se klidně muze stat, ze bude úplně na slušně řečeno nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
3.5.21 11:08

@Cenarius Má pravdu. Pokud se jedná o dioptrie do 3 tak solidní klinika do toho moc jít nechce, ale může udělat vyjimku. U 1-1.5 dioptrie vůbec.

S očima mám bohaté zkušenosti a operace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.5.21 11:56
@Cenarius píše:
A to máš odkud? Jelikož nikdo ze známých toto neřešil. Nikde neměli žádný „operace od“. Prostě chtěli líp vidět a zaplatili. A je mi jasný, že ty se zrakem problém nemáš, jinak takovou blbost jako „zanedbatelné dioptrie“ bys nemohla napsat. Zkus si s jednou dioptrií jet autem bez brýlí a jet podle cedulí. Schválně kam dojedeš :D

Vím to od svého operatéra, který mi dělal LASIK mé těžké krátkozrakosti -7 a -9 dioptrií v Refrakčním centru Praha.
Na tyhle dioptrie si člověk na řízení pořizuje brýle a nevydává 40 tisíc, protože 0,5 až 1 dioptrie může po operaci zůstat (já mám naštěstí funkční nulu, ale kdyby mi jedna zbytková dioptrie zůstala, bych byla šťastná)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat