Jak zlepšujete vztah se svou mámou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 09:43
Jak zlepšujete vztah se svou mámou?

Ahoj, tak nějak nevím, kde začít, ani proč s tím jdu ven, ale trápí mě to a nemám žádnou kamarádku které natolik důvěřují se svěřením. Kde začít? Naši se před 5ti lety rozvedli a moje máma zůstala sama na baráku, tehdy ještě s mým neplnoletym bráchou. My jsme tehdy s přítelem bydleli na bytě a končila nám smlouva a tak po dohodě jsme se nastěhovali k mojí mámě na barák. Dům je dvougenerační, máme každý svoje 3+1. Celý byt jsme si predelali podle sebe, dali jsme do toho kolem 300 tisíc. Můj vztah s mojí mámou nebyl nikdy harmonický, občas jsme se rafli kvůli blbostem, ale i společně nasmali, prostě normálka. Poslední dobou to je ale katastrofa, já jsem těhotná, jsem na rizikovém na nemocenské takže jsem pořád doma a já nevím no, jestli jsem citlivá více ale vždy jsem si myslela, že jak budu těhotná, tak se moje máma na svoje první vnouče bude těšit, vždy o tom mluvila, jak se těší až bude jezdit s kočárkem nebo viděla někde nějaké dětské oblečeni tak jee, já se tak těším až budeš tehotna a teď když jsem tak se mě ani nezepta sama od sebe jak u doktora, když jsem za ní běžela celá natesena, že to bude kluk, tak jenom řekla hm jsem myslela, že to bude holka… Tchyne by mě nejradši obalila bublinkovou folii aby se mi nic nestalo, píše mi SMS, jak se mi daří, kdy bude další screening a moje máma mi řekne, co je třeba udělat na zahradě že ona to nebude dělat vše sama.. Když jsem jí řekla, že tchanovci nám chcou koupit kočárek, tak jenom řekla, no jo aby nebyli něco extra. Všechno ji vadí, můj přítel pracuje na 3 směny, a když má po nocni, tak ona jde vysávát schody, když ji jdu říct ať to nechá, že to udělám později, tak ne, protože zrovna ona to teď musí mít povysavane. Ale když můj bratr má po noční tak mě přijde servat, že mi moc nahlas hraje televize a jde to slyšet až dolů… Toho je prostě tolik. :roll:
Tedkom je babička v nemocnici po operaci, tak moje máma žije jenom babičkou, já to samozřejmě chápu, máme všichni o ní strach ale kazdy můj názor je špatný, můj bratr je top, protože ona nemá ridicak tak ji všude odveze ale já nejsem schopna ani povysavat schody… Nevím jak si k ni mam najít cestu, jsme každá jiná, ona je strašně citlivá a vůbec si nedokáže na ničem najít nic pozitivního hned černé scénáře, musí mít vše pod kontrolou, minule jsem ji nacapala v garáži jak se dívá do tříděného odpadu jestli dobře tridime plasty… Samozřejmě hned kravál, protože já ničemu nerozumím a nic neumím. Příští rok mi bude 30 let, v srpnu se nam narodí miminko a ona mě furt má za někoho neschopneho co nerozezna plast od papíru. :zed:
Někdy toho lituji, že jsme se tady nastěhovali… Ale zase chci mít hezký vztah se svojí mamkou, kamaradsky, bavit se o normálních věcech, vypít si kafe, ne jenom řešit co je třeba udělat na baráku…
Omluvám se za vyliti srdce. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Xmichaelah
Kecalka 236 příspěvků 06.04.19 09:47

No, ja mam teda s moji mamkou vztah bezvadny, ale je to pro to, ze od mych 18 udrzujeme vzdalenost bydliste ( nejprve 100 km), posledni rok jsme se priblizily na 20. A je to ideal.. byt pod jednou strechou dopadneme uplne stejne :oops: co si s mamkou o tom promluvit, zacit zkouset podnikat veci mimo domov, vic ji zapojit do vyberu vybavicky atd?

PHV
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 06.04.19 09:48

Pomůže asi jen se odstěhovat.

Šarlota4
Extra třída :D 11118 příspěvků 06.04.19 09:49

No jo bydleni na jedny hromade je sebevrazda. No nic, kup dorty udelej mame kafe a zeptej se co ji se.re. Bez vycitek bez jajismu. Nech ji vykecat a zkus pichopit co ji tizi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 09:53

@Xmichaelah co se týče vybavicky tak jsem to zkoušela, první pokus uzavřela větou, že mám na to ještě čas, však rodim až v srpnu. A další pokusy co se týče výběru postýlky moc nedopadli, protože na nebesa se prasi, hnízdecko je zbytečné…

zrnko
Kecalka 488 příspěvků 06.04.19 09:54

Rodinu si člověk nevybírá a nekdy se stane, ze si v dospelosti nerozumi ani deti s rodici a moc to asi ovlivnit nejde.
Mate ten byt aspon rozdeleny? I zahradu? Ja bych se asi smirila s tim, ze mama nebude moje kamoska a brala bych to tak, ze mamu mam, jsem k ni slusna, pomuzu s nejnutnějším a jeji komentare budu hazet za hlavu. Kdyz ona bude chtit, vnoucka si pochova, pohraje si s nim atd., kdyz ne, jeji skoda.
Neplytvala bych energii na budovani pratelstvi, protoze to stejne asi nedopadne a jediny, kdo bude z toho nestastny, budes ty.
Minimalizovala bych spis kontakt, aby to bylo tak, jako byste bydleli v jinem meste. Obcas navsteva, obed, vypomoc atd.

divine woman
Extra třída :D 11520 příspěvků 06.04.19 09:54

Soužití několika generací přináší spoustu problémů a je třeba obrovské dávky tolerance od všech zúčastněných. Měla by sis s mámou sednout a v klidu probrat, co jí vadí.

mrav
Nadpozemská drbna 27836 příspěvků 06.04.19 09:57

Na svou mámu si nemůžu stěžovat. Bydlí sice víc než 100 km od nás, ale hodně mi pomohla s malou, když jsem ovdověl.

Tomkins
Kecalka 480 příspěvků 06.04.19 09:57

Rodiče mám rád, ale bydlet s nimi, tak to do týdne skončí nehlučnou vraždou. Prostě tak to je. Když ti řeknu, žes s tím měla počítat, když ses tam stěhovala, tak to bude vypadat, že"po bitvě je každý generál". Ale je to tak. Vždycky budeš pro mámu jenom dítě. Mě taťka doteď vysvětluje, jak správně dávat věci do myčky, jak si nabírat jídlo na talíř, apod.

Xmichaelah
Kecalka 236 příspěvků 06.04.19 09:58

Hele a ted jeste jedna vec tedy. Mas pocit, ze ji za bydleni neco dluzite? Pokud ano, zvazila bych stehovani, pokud ne, zkusila bych si o tom fakt promluvit a pokud se urazi, zkusila bych se proste stahnout a treba ji to dojde. Nemyslim, ze by vam skodila cilene… kazda mama chce pro svy dite jen to nejlepsi, zkus ji ukazat ze jsi spokojena a stastna, to by taky mohlo pomoct :relieved:

Šarlota4
Extra třída :D 11118 příspěvků 06.04.19 09:59

Treba ji ve finale taky vadi, ze tam jste :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 09:59

Připomíní mi jednu moji kolegyni, bohudíky už skoro bývalou, na všem si najde něco, co by ti mohlo uškodit.
Našla jsem si práci s jinou pracovní dobou(dělám nepřetržitý provoz a budu dělat pouze na ráno do pondělí do pátku) a ona na to, že bude problém si zvyknout. Řeším vybrání dovolené a ona mi začne vykládat, jak mi ji seberou, protože je loňská a v její bývalé práci jim ji sebrali.
Někdo řekne, že ho něco bolí a ona hned začne vykládat, jak si to dotyčný může dovolit a co bude dělat za pár let.
Všechno je problém a všichni jsou hrozní flákači, jen ona se hrozně nadře.
Jsou prostě na světě negativní lidé, kterým dělá radost a je jejich životní náplní dělat ze sebe chudáky a mít pocit, že je jim ubližováno.
Druhá možnost je, že vás chce vyštvat a do zrekonstruovaného nastěhovat syna.
Oni kolikrát bývají poddajnější a poslušnější než dcery.
Anonym kvůli popisu situací s kolegyní.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 06.04.19 10:00

Komunikací. ;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 10:02

Ona se prostě po těch 5 letech ještě nesmirila s tím, že si otec našel někoho jiného a jí nechal samotnou na velkém baráku, vše je na její hlavu. My jsme se tady nastěhovali s tím, že ji se vším pomůžeme, ale každý si bude bydlet v tom svém, ona dole, my nahoře. Ale ona musí mít o všem přehled, co se děje a když to není v určitém období, jak si ona řekne, nejlépe hned, je zle, jednou mi řekla :. Ty jsi stejná flegma, jako tvůj fotr… A tady je kámen úrazu, já nejsem jako ona, nehroutim se z každé kraviny, nebrecim kvůli každé karvine jako ona… Myslím si, že kdyby si našla někoho nového tak by přišla na jiné myšlenky a neřešila by blbosti, ale pro ni není nikdo dost dobrý, ten chodí do hospody, ten kouri, ten je makovy…

Lioness34
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 06.04.19 10:06
@Anonymní píše:
Ona se prostě po těch 5 letech ještě nesmirila s tím, že si otec našel někoho jiného a jí nechal samotnou na velkém baráku, vše je na její hlavu. My jsme se tady nastěhovali s tím, že ji se vším pomůžeme, ale každý si bude bydlet v tom svém, ona dole, my nahoře. Ale ona musí mít o všem přehled, co se děje a když to není v určitém období, jak si ona řekne, nejlépe hned, je zle, jednou mi řekla :. Ty jsi stejná flegma, jako tvůj fotr… A tady je kámen úrazu, já nejsem jako ona, nehroutim se z každé kraviny, nebrecim kvůli každé karvine jako ona… Myslím si, že kdyby si našla někoho nového tak by přišla na jiné myšlenky a neřešila by blbosti, ale pro ni není nikdo dost dobrý, ten chodí do hospody, ten kouri, ten je makovy…

Odstěhovat se. Pro zacatek. A mluvit otevřene. Ale jako první se odstěhovat… jo a hlavně ne ke tchýni. To by sis nepomohla. Musíte si bydlet sami. Klidně blízko ale sami.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama