Jak změkčit matraci pro kojence?

273
31.7.21 17:57

Jak změkčit matraci pro kojence?

Ahojky, moje 10 měsíční miminko mi teď přes den odmítá spát v postýlce, budí se co půl hodiny. Matraci má od začátku kokos-molitan. Když ho nechám spát na sobě na kojícím polštáři, tak je schopen vytuhnout i na dvě hodiny. Myslím si, že je na něj matrace v postýlce tvrdá. Nemáte nějaký nápad, jak ji změkčit? Vím, že dítě má mít tvrdou matraci kvůli bezpečí (sids, dušení apod.) a vývoji (postavení páteře), ale zase chci, aby byl dostatečně vyspalý…
V noci spí na té stejné matraci, obvykle se sám otočí na bok. Budí se co hodinu a půl až dvě, i když teď měl jednu tříhodinovku dvě noci za sebou. Ale bylo to na začátku noci, takže byl možná nevyspalý a spal tvrdě, nevím…
Díky. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2932
31.7.21 18:06

Hele já třeba spím na extrémně měkké matraci z paměťové pěny, z tvrdé jsem pokaždé celá rozlamana a všecko mě bolí. Dite spi od narození se mnou a nic mu není :nevim: a jako bonus nemá slehnutou hlavičku a ani tu vyšoupanou plešku :lol:

Kup mu obyc molitanovou, dej mu ji na tu, co už mate, a uvidíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64599
31.7.21 18:09

@Lizzie001 tohle není matrací.. Spánek se v tomto věku mění, jak se naučí otáčet a pretacet, udělá to že spánku a to mrne psal vzbudí.. Když leží na tobě, ve změně polohy mu zabránís.. To je celé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14845
31.7.21 19:20

To neni matraci, ale tim, ze spi s mamou.
Dej si ho do postele a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1716
31.7.21 19:32

Může to být matrací a nemusí. Ale já jednou na návštěvě dvě noci dala spát na fakt tvrdou a dítě spalo extra špatně, cestovalo, nemohlo se uvlebit, pořád se budilo..na další dvě noci jsme.dali měkkou, až moc, ale najednou úplná pohoda. Nebylo to tedy v postýlce,.ale na zemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54122
31.7.21 19:57

Můžeš zkusit napůl vykuchaný péřový polštář, dávala jsem na radu fyzioterapeutky. Ale stejně se mému dítěti nejlíp spalo přitulenému ke mně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
31.7.21 20:51

@Semtex To mě taky napadlo, ale bojím se, že to bude příliš tlusté na monitor dechu, nejtenčí jsem našla 5 cm, naše matrace má osm. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
31.7.21 20:53

@Kolicek95 To je zajímavé, párkrát se stalo, že k ránu taky bloudí a uvelebí se naštorc postýlky, když ho šoupnu, tak se obvykle probudí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat