Jak změkčit TETRA pleny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VladkaMM
Závislačka 3012 příspěvků 18.10.09 14:32
Jak změkčit TETRA pleny

Poraďte,jak docílit při praní,aby byli plenky(osušky) měkoučké :lol: .Na 60 či na 90 stupňú a stále jsou takové nepříjemné :cry: ,nepodajné.

Reakce:
Knoflice
Echt Kelišová 7869 příspěvků 18.10.09 14:42

Obvykle to spraví žehlička, taky se vyplatí přidat do máchání ocet.

Novire
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 18.10.09 14:51

No, teď už to asi ani nehrozí, ale přes léto nesušit na přímém slunci a nedávat na topení.

VladkaMM
Závislačka 3012 příspěvků 18.10.09 14:56

Tak žehlička nepomáhá,tak jedině ještě ten ocet.Třeba má někdo ještě další tip :lol: :lol: .

Rézi
Kecalka 413 příspěvků 18.10.09 15:19

Ahoj, záleží taky v čem pereš, já látkuju, tak peru v ecoveru a jsou o hodně měkčí než v obyč (jednou jsem ja prala v arielu a vylezly pak kameny) a pak ten ocet, ten je skvělý.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 18.10.09 17:41

Nemůžu to nenapsat - sušička. Vše je měkké, bez aviváže.

Jinak ocet trochu pomáhá a napařovací žehlička otočená na co nejvíc páry. A pak taky na materiálu osušek, třeba froté je mnohem příjemnější, když je bio, popřípadě s příměsí bambusu. Takže kdybys někdy kupovala osušky, tak zkus pohledat v nějakém látkovém obchůdku. Ale samozřejmě jsou ceny trochu jiné.

Irčina
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 18.10.09 20:52

U nás pomohl ocet, ale ne jen místo aviváže - to moc nefungovalo.
Namočit do kyblíku na několik hodin, klidně i přes noc. Na 10l vody jsem dala od oka tak 1/4 litru octa. Na poprvé to není až tak extra markantní rozdíl, ale namáčím teď plínky pravidelně - tak 1× měsíčně a i když už byly jak kámen, tak teď jsou zas krásně měkké, úplně zírám.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 18.10.09 22:33

Irčino, a pak to v tom octu i pereš nebo to vypustíš a pereš normálně? Já mám plínky taky už celkem šutrovaté, holt používané už skoro 3 roky…

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 18.10.09 22:36

A zkoušely jste prané plenky odvápnit v kyselině citronóvé? (Já ne, tak nevím kolik, tudíž tradičně bych zkusila baj očko :lol: .)
My nemáme balkón ni sušičku, a když jsme loni po dvou letech látkování sušili na dovolené venku na čerstvém vzduchu, tak bych vážně zaplakala, jaký to byl rozdíl :? .

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 18.10.09 23:16

No já nevím, mám je z balkónu jak šutr… Teda hlavně v létě ty plínky doslova stojí.

Irčina
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 19.10.09 08:23
LucaLuca píše:
Irčino, a pak to v tom octu i pereš nebo to vypustíš a pereš normálně? Já mám plínky taky už celkem šutrovaté, holt používané už skoro 3 roky…
v octu neperu, před vlastním praním pustím máchání :)
Len-til-kah píše:
A zkoušely jste prané plenky odvápnit v kyselině citronóvé?

Někde jsem četla, že to myslím u bambusových plinek reagovalo s osnovou a plínky pak „pelichaly“, nevím, vlastní zkušenost nemám

VladkaMM
Závislačka 3012 příspěvků 19.10.09 17:10

Děkuji všem za reakce.Ovapnit plínky?Kolik dát a čeho?Do hlavniho prani?Používáte na plínky-osušky avaváž?

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 19.10.09 18:56
Irčina píše:
Len-til-kah píše:
A zkoušely jste prané plenky odvápnit v kyselině citronóvé?
Někde jsem četla, že to myslím u bambusových plinek reagovalo s osnovou a plínky pak „pelichaly“, nevím, vlastní zkušenost nemám

Já jsem bambus musela úplně vyeliminovat, protože nevím, jestli to dělal ocet, nebo tvrdá voda, ale mně ten materiál prostě odešel, bleskurychle to zprůsvitnělo 8O . Ono bude záležet, jestli bambusový flauš nebo froté. První vydrželo, druhé ne.

Aviváž nedávám, jen ten ocet (a teď ani ten ne, musím koupit :oops: ).

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 19.10.09 21:19

Prý po použití aviváže méně sají. Dávám taky ocet - když si vzpomenu a když mám.
Jinak nejmíň vydrží flanelky (aspoň mně), ale to je mimo téma.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >