Reklama

Jak změnit převrácený režim miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucisuska
Kecalka 123 příspěvků 28.11.17 07:43
Jak změnit převrácený režim miminka

Holky, poraďte mi prosím jak řešit přehozený režim miminka? Malý má 2,5 měsíce biologicky a téměř 3 týdny korigovaně. On přes den spinká, budí se jen cca po 2, max. po 3 hodinách na kojení a tak 2× denně je mezi kojením vzhůru, dejme tomu hodinu a půl. Ještě 4× denně před kojením cvičíme Vojtovku. Jakmile nastane večer, tak malý ožije (většinou kolem 19.hodiny) Někdy se mi podaří ho uspat kolem půlnoci, ale třeba včera, respektive dnes, usnul až ve 2.30.
Mám ho třeba přes den po kojení udržovat vzhůru, ale co s ním mám dělat? Když na něj mluvím, tak se na mě dívá, ale hračky apod. zatím vůbec neregistruje. Když je přes den vzhůru, tak ho buď chovám, mám ho v košíku, chviličku v lehátku nebo na gauči. Šátek mi doma nevyhovuje - není mi to pohodlné u domácích prací a při hraní si na zemi s Kubíkem. No a navíc Honzík v šátku hned spí.
Režim jsem zatím žádný pevný nezavedla (někde jsem četla, že taková malá miminka režim nepotřebují, ale asi to u nás fungovat nebude, protože se starším jsem režim měla a v noci spinkal), ale asi budeme muset začít. Nemůžu se bohužel dospávat během dne, protože mám na starosti ještě staršího syna, který má 2 roky a 9 měsíců.

Reklama

Reakce:

Denisa56
Kelišová 5881 příspěvků 28.11.17 08:05

@lucisuska Přesně tohle měla sousedka pod námi. Holčička to měla obráceně. Nepomohlo nic, ten první rok prostě ve dne spala a v noci byla vzhůru. Sousedka je dětská doktorka, ale s tímhle nic nesvedla. Měla to horší o to, že měla ještě dvouletou holčičku, takže se nemohla přes den dospat. Chuděra, ten první rok chodila jak mrtvola.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 28.11.17 08:24

U mladšího syna jsem rezim začala zavádět takřka hned od narozeni, protože mam doma taky batole a bylo pro mne nepředstavitelné, abych v noci nespala a pres den se starala o deti. Ale nebudu lhát, první mesic to teda byl zahul :D dělala jsem jen to, ze pres den jsem ho nechávala spat v lehatku v pokoji, kde jsme si hráli, v kuchyni pri vaření…jen na poledni spanek, kdy chodi spat i starší, jsem ho dala do postýlky a zatahla. Vecer koupat, mliko, a spat. Ze zacatku jsem ja nebo manžel chodila s nim, jeste býval vzhuru tak jsem ho hladila, nuchnala, proste dokud neusnul. Ted uz mam vypozorovane přibližně časy kdy bývá unavený a dávám normálně do postýlky. Ale kdyz treba dopoledne dlouho vyspava, proste ho vzbudim tak, aby šel spat zase ve 12 se starším. Naštěstí je naše miminko docela pohodar a přizpůsobuje se. Diky bohu za to. On si kupodivu i drží sve přesné časy jidla (je tedy na um) a sám se v danou hodinu přihlásí, spanek nespanek, nezávisle na tom, jak se krmí v noci - to jedine jídlo probiha mezi 3-5 h.

Alyss1
Závislačka 2775 příspěvků 7 inzerátů 28.11.17 08:37

Je malickej a nedonosenej. Takze silou na to nechod. Proste zachovavej retim den a noc. V noci je ticho a tma nebo aspon pritmi. Ve dne svetlo a hluk. Nedavat spat v tpmhle veku je blbost. Nebude trvat dlouho a bude na vas koukat a unavi se tim. Srovna se to. Kor kdyz mate starsiho. U nas bylo pres den dost zivo a malej hezky koukal:)

Janli
Kelišová 5628 příspěvků 9 inzerátů 28.11.17 09:42

U nedonošeného do režimu zatím nezasahuj. Ono se to srovná samo. Mám holčičku o 7tydnů dříve a do dvou měsíců ukázkově spala, pak přestala spát v noci. Měsíc a půl to byl mazec! Miminko usínalo a starší se za dvě hodiny vzbudilo. Byla jsem na mašli. Naštěstí pomáhala celá rodina. Udělej večerní rituál, vykoupat, nakojit, uložit do postýlky. Sice spát nebude, nejspíš ho budeš muset z postýlky vytáhnout, ale postupně se to srovná. Večer svítit doma jen tlumeným světlem a jestli máte modrý letdiodový světlo, tak to vůbec nezapínat. To narušuje režim i dospělým. Nejlepší jsou obyčejný žárovky. Držím palce a vydrž!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >