Jak změnit příjmení dítěte?

Anonymní
12.9.19 14:37

Jak změnit příjmení dítěte?

Dobrý den, uvažuji o změně příjmení své dcery. Někomu se to možná bude zdát jako malichernost, ale jistě by mi to ulehčilo všelijaké vysvětlování. Před porodem jsem bohužel souhlasila, že dostane dcera příjmení po mém příteli (naivita udělala své). Má s tím některá maminka zkušenost? Prosím anonymně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12.9.19 14:47

V první řadě budeš potřebovat souhlas otce. Závažný důvod, pro který by soud mohl ve výjimečných situacích obejít nesouhlas otce, nejspíš nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28809
12.9.19 14:47

Musíte se domluvit, pokud se nedomluvite, rozhoduje soud. Příjmení dcery můžeš zmenit pouze se souhlasem otce. Pokud bude souhlasit, je to formalita. Něco se za to platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32007
12.9.19 15:18

Jak bylo řečeno, pouze se souhlasem otce, jinak přes soud.
Jednodušší asi je, si změnit své příjmení, na příjmení dcery.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
12.9.19 15:27

Nedávno jsem se tu ptala podobně a moc reakcí jsem nedostala. Já jsem v jiné situaci. Ale ty budeš potřebovat souhlas otce. Na matrice ti dají formuláře, které vyplníš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 17:12
@Anonymní píše:
Dobrý den, uvažuji o změně příjmení své dcery. Někomu se to možná bude zdát jako malichernost, ale jistě by mi to ulehčilo všelijaké vysvětlování. Před porodem jsem bohužel souhlasila, že dostane dcera příjmení po mém příteli (naivita udělala své). Má s tím některá maminka zkušenost? Prosím anonymně.

Nebylo by jednodušší si změnit svoje příjmení na to samé, jaké má dcera? Předejdeme tak problémům s chlapem, který Vám ke změně příjmení dcery souhlas nedá a to pak máte smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama