Reklama

Jak změnit přístup k synovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 12:23
Jak změnit přístup k synovi?

Ve zkratce. Syn 4,5 roku. Od narození problémové dítě. Podezření na autismus, což se nepotvrdilo. Aktuálně má stanovenou vývojovou dysfázii.
Nevím, jak moc to s tím souvisí, ale je to hodně náročné a protivné dítě. Když jsme doma, tak ječí a ječí, vzteká se, je v opozici, mlátí mě. Je na mě hodně závislý a když je na hlídání nebo ve školce, tak se po mně hodně ptá. Jak si ho vyzvednu, tak mě pomazlí, ale během několika minut se dostáváme do kolotoče řevu, vzteku. Přiznávám, že jsou dny, kdy toho mám dost a prostě ho odlifruju k pohádkám (cca 30 minut před spaním), někde se zavřu a řvu. Případně to skončí tím, že dostane nějaký zákaz, takže ječí o to víc.
Dneska ráno od 9:00 do 10:30 mě několik výstupů, kdy rozkopal boty, vyházel hračky a další. A to jenom kvůli tomu, že si obékl opačně triko a já si dovolila ho na to upozornit. Pak se mu zase nelíbilo, že se polil čajem a další.
Při jednání s ním si připadám, jak když jdu na minovém poli. Četla jsem několik knížek - Malý tyran, Poznejte svého Marťana, Naomi Aldort, koukala jsem na Nevýchovu, ale tyhle okecávací věci mu asi ještě moc nejdou. Navíc, když se do něj vžiju, tak si najde něco jiného. Hodně často mi přijde, že prostě chce řvát a důvod se vždycky najde. Pokud se snažím mu vyhovět, protože konflikt nastal kvůli informačnímu šumu, tak to končí dalším řevem a vztekem.
Psycholožka mi moc neporadila. Prý je náročný, ale dělám to více méně dobře.
Máte vy nějaké ověřené typy na podobné děti?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anais
Kelišová 5579 příspěvků 27 inzerátů 07.10.18 12:29

Zaměřila bych se na to, co ho baví a v tom ho podporovat, náš syn je občas taky protiva jako blázen, takže se snažím ho zabavit tím, co ho baví. Rád kreslí ( žádný Michellangelo :) ) , stříhá, lepí, běhá po bytě a má různě šílené kreativní hry, prakticky ho hračky moc neberou, takže bordel v bytě je nás standard. Rád jedzdí na kole, běhá po venku, po lese. V zimě to kompenzujeme různým tvořením doma. Protivný je nejvíc, když je unavený, takže ikdyž je stejně starý jako vás syn, pořád ho dávám přes poledne spát a snažím se mu držet denní režim…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 12:35

@Anais rád si čte knížky, včera mě jednou trefil do hlavy, když jsem omylem přeskočila stránku a nestihla jsem se vrátit tak rychle, jak chtěl on.
Syn v poledne nespí už 2 měsíce, protože když spal po obědě, tak ještě v jedenáct lítal po domě a ječel. Hrozně ráda bych, aby spal, ale v rámci zachování svého duševního zdraví jsem to zrušila s tím, že musí 30 minut ležet a poslouchat pohádky.
On je protivný od probuzení do večera. Zrušením spaní se nic nezměnilo.

Margery
Echt Kelišová 8509 příspěvků 07.10.18 12:38

Důslednost, držet denní režim, vypozorovat, čím odpočívá (syn potřebuje běhat, třepat rukama), mluvit na něj jednoduše. U nás pomohlo výrazně zredukovat hračky, víc si potom hrál.

My máme zavedeny tablet s dětskýma aplikacema na vzdělávání.

reny14
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 07.10.18 12:38

Tak náš je normální dítě a podobné věci dělá taky. Jako že když nedostane bonbon, žvýkačku tak je řev na půl hodiny. Snažím se neustupovat a vysvětlovat. Dělá to od mala. Je prostě umíněný. Teď mu budou 4.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 12:43

Jsem na tom podobně :( akorát syn 6 let. Adhd a opožděný výboj řeči autismus ne. Když je po jeho a nebo když on chce tak je moc chytrý a šikovný , ale jakmile nechce tak je to o nervy. A ty já ztrácím velice rychle. Oba jsme dost tvrdohlavý a ve znamení panny :zed: M

Monchichik
Závislačka 4717 příspěvků 07.10.18 12:53

Trefit mě do hlavy a mlátit mě by zkusil jen jednou, na to jsem fakt alergická. V tomhle případě bych si vzpomněla na fyzické tresty a dostal by přes ruku. V případě, že nedělá nic jiného než řve bych ho separovala do pokoje a tam ať se staví třeba na hlavu. Já vás holky obdivuju, co máte takové děti, protože já bych už to měla asi odsezené :mrgreen: Ale jak na ně asi rada není, na každé dítě platí něco jiného, budeš muset zjistit, co zrovna na toho tvého.

Peta02
Kecalka 345 příspěvků 07.10.18 12:54

A co třeba uděláš když te prasti knizkou? Dcera měla období kdy byla schopna rvat hodinu v kuse kuli tomu, ze jsem ji něco odmítla. Pak to vypadalo tak, ze dite se hodinu valelo na zemi a já jsem si delala svoje. Ale je to období naprosto na nervy. Dcera je taky desny palicak, vysvětlování nepomahalo, tak jsem ji vždycky jen řekla, ze chápu, ze ty emoce musí ven.

Lenka_Hal
Závislačka 4846 příspěvků 07.10.18 13:04

Co treba udelas, kdyz te bouchne? Dite narocne mas, o tom zadna, tak me prave zajima, jak toto resis. Ja jsem na tohle dost citliva, asi bych uz neprecetla ani radku… :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:14

@Lenka_Hal dál jsem nečetla. Vyházel celou knihovnu, musel ji pak uklidit. Když mě bouchne, musí se omluvit. Kolikrát dostane taky, ale je to naprosto zbytečné, protože za chvíli jde a udělá to znovu. Rozlišuju, kdy to udělá schválně a kdy to je jeho akčností. Za akčnost se jen omlouvá. Pokud to udělá schválně, tak následuje trest - nejsou pohádky, seberu hračku a další…
@Monchichik fyzické tresty aplikuju, ale jsou k ničemu. Pomalu od nich upouštím a dostane opravdu jen v nejhorším případě, když se ohrozí na zdraví a životě.
@Peta02 on se válí celý den. Prostě 90% času prořve, proječí. Já ho ignoruju a separuju, ale to demoluje.

bozska-mrcha
Extra třída :D 10190 příspěvků 07.10.18 13:17

vypozorovat co tohle spouští .Dřív to u nás byla každá blbost .Teď je synovi osm (ADHD ,opožděný vývoj řeči ,autistické rysy a pár dis ) a je to lepší . Ale i já jsem víc vycepovaná . Vím,co nemá rád , zvýšený hlas ,porušení jeho pravidel .Naopak dodržuji režim což je svým způsobem lajna pro oba ,střídáme aktivity ,zapojuji ho do chodu domácnosti ,do běžných aktivit při kterých si přijde platný .Dbám aby se neunavil . V jeho případě jde fyzická únava s tou mentální ruku v ruce .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:29

@bozska-mrcha u nás to je právě každá blbost. Snažím se nevybočovat ze stereotypu. Snažím se, aby chápal situace, na všechno připravuju. Dneska už to manžel nedal a odjel k rodičům na chalupu, že si musí odpočinout.

Lenka_Hal
Závislačka 4846 příspěvků 07.10.18 13:40
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal dál jsem nečetla. Vyházel celou knihovnu, musel ji pak uklidit. Když mě bouchne, musí se omluvit. Kolikrát dostane taky, ale je to naprosto zbytečné, protože za chvíli jde a udělá to znovu. Rozlišuju, kdy to udělá schválně a kdy to je jeho akčností. Za akčnost se jen omlouvá. Pokud to udělá schválně, tak následuje trest - nejsou pohádky, seberu hračku a další…
@Monchichik fyzické tresty aplikuju, ale jsou k ničemu. Pomalu od nich upouštím a dostane opravdu jen v nejhorším případě, když se ohrozí na zdraví a životě.
@Peta02 on se válí celý den. Prostě 90% času prořve, proječí. Já ho ignoruju a separuju, ale to demoluje.

Hm, chapu, podle mne to delas dobre…asi nezbyva nez obcas odjet na chalupu taky a nacerpat trochu sily zpatky. Uvidis, ze casem se to zlepsi :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:51

@Lenka_Hal doufám, protože je to zatím horší a horší. Dneska to je za poslední dobu nejhorší den. Teď jsem ho zavřela do pokoje a pustila jsem mu audiopohádku, abychom si oba odpočinuli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 14:00

Máš to určitě hodně hodně náročné. Myslím, že jak už tu někdo psal, je důležité ho zapojovat do aktivit , při kterých si přijde platný, mít pevný režim a předcházet únavě. Ještě bych radila kontaktovat poradnu Nevýchovy. Sice jsi psala, že jsi na Nevýchovu koukala - a potom jsi napsala, že tyhle okecávací věci pro něj ještě nejsou. Asi je to zásadní nepochopení Nevýchovy, protože ta není o tom na dítě neustále mluvit a vysvětlovat (i když spousta lidí takto Nevýchovu chápe). Zkus tu jejich poradnu nebo diskuzní fórum, věřím, že by ti tam mohli poradit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >