Jak změnit životní styl

Anonymní
9.5.20 22:26

Jak zmenit zivotni styl

Chci zhubnout.mam komplexy, necitim se ve svem tele dobre…mam cca 90kg a 167cm.
Nikdy jsem dietu nedrzela.Byla jsem do prvniho tehotenstvi uplne hubena. :oops:

Nechci drzet dietu a pak.za mesic nabrat vsechno zpet.
Rada bych prestala jist sladkosti…to je moje priorita. nedokazu to ale. Vnimam tonjako zavislost, me dennodenni zlyhavani a nasledne vycitky. Slast a pak vycitky..
Budu jezdit aspon 2× tydne na kole. Doted pohyb zadny. Kolik km asi na zacatek je potreba.
Chci si vazit sama sebe a zacit se mit rada.
Nevim ani co jist. Koupila jsem si knizku Brichac Tom
Dekuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24554
9.5.20 22:40

Hele pohyb je jedno jaky, klidne zacni delsima prochazkama. Sladké musis prekonat, vem si treba ovoce jako berlicku na prekonani. Me to taky svadelo byla sem na cukru vylozene zavysla a jak sem se hecla a par dni vydrzela, tak uz sem pak nemela potrebu to jist, i kdyz par dni bylo šílených, sem myslela ze polezu po zdi jakou sem mela chut a abstak :D diety nedrz, vyrad to sladke, smažené, bílé pecivo. Zarad hodne zeleniny, bílkoviny. Hodně pij čistou vodu. Ono kdyz je velka nadvaha, nulový pohyb, prasici jidelnicek, tak i male zmeny jsou pak poznat. Jdi na to postupně, az si zvyknes na neco, pridej dalsi krok, jinak nevydrzis a zas zajedes do starých koleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
9.5.20 22:51

Hlavně nesmíš dát tělu šok, začni pomalu, opravdu :-) pohyb nemá až tak velkou důležitost jako strava.. zarad ze začátku zeleninu a jedno jídlo denně nahrad zdravou variantou, pak pridavej pocet zdravych jidel denne, kupuj kvalitni nedoslazovane a nedochucovane potraviny - kvalitni sunka, 30% syr, zadna Rama, bile jogurty -dochut treba lzickou marmelady ze zacatku, vymen pečivo, omez smažené :-) spíše se starej teď o to jíst kvalitně než extrémně dietne a zajímej se o složení :-) že začátku můžeš i pribrat na váze, tu raději zahoď, lepší je se měřit nebo fotit :-) časem pridáš pohyb, taky pomalu a zlehka nabihat a třeba si začneš sama péct vlastní dietní dortiky - je toho plný instagram nebo Aktin má super recepty :-) ale tam nespěchej, na nedostatek cukru si musíš delsi dobu zvykat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
10.5.20 03:46

To je zajimave. Kolik ti je a jak dlouho jsi po porodu? A ta vaha je vysledek ceho podle tveho nazoru? Ze jsi ztloustla v tehotenstvi a pak uz ti to zustalo nebo na mateřské? A co delas ted jinak? Jedla jsi tolik sladkeho i predtim? Co na to rikal lekar?

Proc vlastne jis tolik sladkeho? Co ti to dava? Jis hodne i ostatniho jidla?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 09:31

@PaníKadrnožková po tretim porodu jsem temer 3roky.
Pribirala jsem postupne od prvniho tehotenstvi, v dobe kojeni pokazde snad nejvic(kojila jsem vsechny deti dlouho).
vaha je vysledek me slabe vule, zboznovani sladkeho a nejspis psychiky, nevazeni se sebe same, zadneho sebevedomi sebeucty. A pak se to to toci v kruhu. proto to chci zastavit.
udelala jsem si ovesnou kasi s hruskou a susenymi svestkami ale nechutna mi to😏 takze jsem se vlastne nenasnidala.

jim hodne celkove. i normalni jidla.
mam nejspis.uz roztazeny zaludek a kdyz se najim, mam ha chvili hlad. Nechci aby mi jidlo organizovalo den…
bojim se, ze to vzdam. varit sobe, pak cele rodine, ted jsou vsechny deti doma, plus muz si brava jidlo do prace nekdy..tak nevim, jestli to dam.
Ale chci to dokazat. Chtela bych tech 20kg minimalne🙄

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 09:32

Za cca 14let mam + 35kg. šílené :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
10.5.20 10:24
@Anonymní píše:
Pribirala jsem postupne od prvniho tehotenstvi, v dobe kojeni pokazde snad nejvic(kojila jsem vsechny deti dlouho).
vaha je vysledek me slabe vule, zboznovani sladkeho a nejspis psychiky, nevazeni se sebe same, zadneho sebevedomi sebeucty. A pak se to to toci v kruhu. proto to chci zastavit.
udelala jsem si ovesnou kasi s hruskou a susenymi svestkami ale nechutna mi to😏 takze jsem se vlastne nenasnidala.jim hodne celkove. i normalni jidla.
mam nejspis.uz roztazeny zaludek a kdyz se najim, mam ha chvili hlad. Nechci aby mi jidlo organizovalo den…
bojim se, ze to vzdam. varit sobe, pak cele rodine, ted jsou vsechny detirozhazeny doma, plus muz si brava jidlo do prace nekdy..tak nevim, jestli to dam.

Ja jim taky hodne, mam pocit, ze muj zludek je mlejn. Tak si dam normalni porci masa s prilohou (tou normalni porci myslim cca 150g) a zbytek se dorvu zeleninou. Chut na sladke je castecne zavislost, castecne vysledek dietnich chyb - rozhazeny cukr, hodne soli. Chut na sladke, pokud jis racionalne, by se mela upravit do 2 tydnu. Jinak neni potreba vule, ale rozhodnutí a rozhodovani o kazde volbe. Uz pri nakupu se rozhodnu, co nakoupit a co ne atd. Jestli jsi rozhodnuta ted naskocit do rozjeteho hubnouciho vlaku, muzu te pozvat do celkem uspesne hubnouci skupiny ;)

• Citovat
  • Nahlásit
24153
10.5.20 10:33
@Anonymní píše:
udelala jsem si ovesnou kasi s hruskou a susenymi svestkami ale nechutna mi to😏 takze jsem se vlastne nenasnidala.jim hodne celkove. i normalni jidla.
bojim se, ze to vzdam. varit sobe, pak cele rodine, ted jsou vsechny deti doma, plus muz si brava jidlo do prace nekdy..tak nevim, jestli to dam.

Chci zhubnou 20 kilo, ale nechci tohle, nechci támhleto. Pokud opravdu chceš zhubnout tolik, pak tam žádné ale být nemůže, protože jinak to doopravdy nechceš. Samo to nepůjde. Srovnej si v hlavě, jestli opravdu chceš zhubnout, nebo jestli jsi líná. Třeba se svlékni a dlouze se na sebe podívej do zrcadla, musíš se hecnout ty v sobě a být ochotná se hodně omezovat. Ono to jde, ale když se nechce, tak je to horší, než když to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
10.5.20 13:31

Musíš se hecnout aspoň chvíli ze začátku, vydržet aspoň pár dní jíst zdravě a chutě by se měly samy zredukovat, pokud budeš mít vyvážený jídelníček. Pak se ti to bude snáz dodržovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.20 07:02
@PaníKadrnožková píše:
Ja jim taky hodne, mam pocit, ze muj zludek je mlejn. Tak si dam normalni porci masa s prilohou (tou normalni porci myslim cca 150g) a zbytek se dorvu zeleninou. Chut na sladke je castecne zavislost, castecne vysledek dietnich chyb - rozhazeny cukr, hodne soli. Chut na sladke, pokud jis racionalne, by se mela upravit do 2 tydnu. Jinak neni potreba vule, ale rozhodnutí a rozhodovani o kazde volbe. Uz pri nakupu se rozhodnu, co nakoupit a co ne atd. Jestli jsi rozhodnuta ted naskocit do rozjeteho hubnouciho vlaku, muzu te pozvat do celkem uspesne hubnouci skupiny ;)

Vložím se do diskuze. Takže tvůj oběd váží celkem 150g? Snažím se také omezit porce, protože jsem jedla opravdu jako prase, ale 150g mi přijde strašně málo. Nevím, jestli je to tím, jak jsem byla zvyklá jíst, ale teď mám třeba k obědu 300g francouzských brambor a už tak jsem se musela přemlouvat, abych si do misky nepřihodila víc.. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
12.5.20 07:34
@Anonymní píše:
Vložím se do diskuze. Takže tvůj oběd váží celkem 150g? Snažím se také omezit porce, protože jsem jedla opravdu jako prase, ale 150g mi přijde strašně málo. Nevím, jestli je to tím, jak jsem byla zvyklá jíst, ale teď mám třeba k obědu 300g francouzských brambor a už tak jsem se musela přemlouvat, abych si do misky nepřihodila víc.. :,(

Ne, jenom maso v syrovem stavu, pak zapocitej prilohu a jeste kopec zeleniny. Ale ja ted nevazim, vychazim zhruba z mnozstvi, co jsem jedla po prvnim porodu se sebekoucingem. Zkusila jsem se omezit a zaroven nemit hlad, kojim, tak aby se mi nevylucovaly stresove hormony, po prvnich dvou tydnech 2 kila dole, tak v tom pokračuju. Ale zacala jsem v pasmu obezity.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.20 08:00
@PaníKadrnožková píše:
Ne, jenom maso v syrovem stavu, pak zapocitej prilohu a jeste kopec zeleniny. Ale ja ted nevazim, vychazim zhruba z mnozstvi, co jsem jedla po prvnim porodu se sebekoucingem. Zkusila jsem se omezit a zaroven nemit hlad, kojim, tak aby se mi nevylucovaly stresove hormony, po prvnich dvou tydnech 2 kila dole, tak v tom pokračuju. Ale zacala jsem v pasmu obezity.

Aha, já si právě říkala. Zeleniny jím denně celkem dost, dávám si ji vlastně skoro pořád, když me chytne hlad :) Já si to vážím pro představu a říkám si, že jsem předtím musela jíst jako prase. Do toho mám teď sedavé zaměstnání a nutí mě to pořád něco jíst.. U mě je to s jídlem opravdu boj. Mám ho ráda a nedokážu se zbavit pečiva nebo příloh, jak dost lidí radí. Snažím se tedy alespoň omezit porce, ale podle mě jím stejně moc, i když si dávám mnohem menší porce než dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
12.5.20 08:53
@Anonymní píše:
Aha, já si právě říkala. Zeleniny jím denně celkem dost, dávám si ji vlastně skoro pořád, když me chytne hlad :) Já si to vážím pro představu a říkám si, že jsem předtím musela jíst jako prase. Do toho mám teď sedavé zaměstnání a nutí mě to pořád něco jíst.. U mě je to s jídlem opravdu boj. Mám ho ráda a nedokážu se zbavit pečiva nebo příloh, jak dost lidí radí. Snažím se tedy alespoň omezit porce, ale podle mě jím stejně moc, i když si dávám mnohem menší porce než dřív.

Zbaveni se peciva a priloh sice jde, ale neni to udrzitelne podle me. Ja si snidani bez peciva neumim představit, takze snidam chleb se sunkou nebo syrem. Vyrazne omezeni je ale na miste. K nekterym jidlum proste vymyslet jine kombinace, nez je chleba s necim, o to tu jde. Jinak treba brambory jsou dost dietni priloha, pokud je nezprasis smazenim. Ryze by byla fajn omezit mnozstvi a rikaj, ze celozrnna je lepší, protoze obsahuje vic vlakniny…atd.

Takovehle zmeny v jidelnicku jsou podle meho nazoru udrzitelne a daji se s trochou premysleni celkem prirozene zakomponovat do zivotniho stylu.

Jinak ja zboznuju jidlo :lol: a ze je to boj, ti rekne naprosta vetsina stihlych zen po 40 (35). Moc ti drzim palce, pokud by ses chtela pridat do nasi hubnouci skupiny, napis SZ :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
279
12.5.20 11:36

Ahojky jestli můžu se přidat.
Já se taky snažim změnit styl stravování. Používám u toho kalorické tabulky, ikdyž někdy je to opruz.
Pečiva se nedokáži vzdát, ale vyměnila jsem ho za žitne nebo celozrnné. Když peču něco… Tak se snažím aby to bylo ze špaldové mouky a minimum cukru.
A jelikož jídlo miluju a vždycky jsem ho milovala, tak se musím hlídat.
Teď jsem si koupila Xilitol a Cekankovy sirup. A objednala protein. Tak jsem zvědavá. Bílkovin jim pořád málo. A přiznám se, že ta zelenina k večeři mi taky dělá trochu problém. Ale snažím se.
Když jedete podle kalorickych tabulek, chci se zeptat. Doporučuje se snídat ovesná kaše. Tak jsem si našla verzi, která mi chutná ale v tabulkách pak mám vlákninu na skoro max za den. A pak další zelenina mi to pak hodí do červených čísel. Řešíte to někdo, nebo to necháváte být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
12.5.20 13:11

Za mě je hlavně nesmysl tlačit do sebe jídlo, co člověku nechutná… Ovesnou kaši bych taky každý den nedávala, ale dá se upéct zdravá buchta, muffiny, perník, cokoliv. Nemusí tam být půl kila mouky a čtvrt kila cukru… já sladím pouze ovocem a max. třeba dvě lžíce medu nebo do 50 g cukru na celý plech/formu. Dají se použít vločky, špaldová mouka, cottage/tvaroh/bílý jogurt/kefír/kokosové mléko, oříšky, semínka, kokos, mák, skořice nebo perníkové koření, vysokoprocentní čokoláda, neslazený pudink, samozřejmě vejce + prdopeč… a variací je opravdu neomezeně :) Stejně tak zdravý oběd není jen kuře na páře, ale může být chutný a krásně vypadat i vizuálně. Doporučuju na fb skupinu Fitness recepty a Fitness Motivation CZ/SK, tam je spousta nápadů a receptů. Já dnes dělám tvarohový koláč s mákem a švestkami, mňam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat