Jak znemožnit nemocnému člověku řídit auto?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monik29
Kecalka 261 příspěvků 09.11.18 11:05
Jak znemožnit nemocnému člověku řídit auto?

Ahoj, mám takový problém, vždy jsem považovala otce za výborného řidiče (67let), najezdil toho opravdu hodně, nejela jsem s ním autem cca 9 let až nyní - s ním a jeho „přítelkyní“ (oba dlouhodobý alkoholici). Né, že bych se já bála, ale byla jsem v šoku, protože jeho vtipy, že na tu fialovo-černající nohu s trombózou necítí a že nevidí, nejsou vtipy, ale realita! Trochu mě šokovalo, že brzdil slylem, že mě asi 20× zasekl pás. „Přítelkyně“ vedle radila, jak jet atd. Občas na nás někdo troubil apod. Obě nohy má fialové a nedivila bych se, kdyby o tu horší přišel, prý je skoro necítí, po 4 hodinách na cestách s přestávkami šel jak mrtvola, klepou se mu ruce, no prostě zážitek opravdu zajímavý. Doktorku má známou, ta mu napíše vše, ale za prvé mě štve jeho chování a bezohlednost a za druhé si myslím, že by mohl být nebezpečný okolí, sice jezdí už snad jen střízlivý, ale jeho reakce jsou takové zpomalené, celkově to byl proště šok. Je možné někam napsat, aby mu byl řid. průkaz odebrán?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Celina
Závislačka 3349 příspěvků 09.11.18 11:17

Jediná šance je poprosit o zhodnocení zdravotní způsobilosti obvodního lékaře, ale pokud je otec svéprávný , leč šílený řidič, udělejte maximum proto, aby jste mu v řízení zabránili. Jinak se může stát, že někoho na silnici zabije a vy si to budete vyčítat. Přeji hodně trpělivosti, starší lidé bývají nesoudní a zákazu se bude určitě zuby nehty bránit :mavam:

zuracz1
Kecalka 116 příspěvků 09.11.18 11:35

až něco způsobí, tak to půjde na ramena doktorky.
Tobě bych doporučil aby jsi mu vzala řidičák a rozstřihla ho, protože odhaduji, že k lékaři, který by mu to zatrhl, ho asi nedostaneš

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2416 příspěvků 09.11.18 11:36

Napadá mě někde nahlásit tu lékařku a žádat přezkoumání, měla jsem známou, jejíž otec byl těžký epileptik, a doktorka mu to stejně za bonboniéru napsala (pro info, ten člověk měl takové záchvaty, že ho obcas domů museli donést lidi ze vsi). Ta známá se teda rozhodla, že tátu nikde udávat nebude a nechala ho dál řídit. Jestli se pak fakt někde vyboural nevím. Je to strašný, tihle lidi jsou časovaná bomba a doktor, co jim to ze známosti schválí, by měl přijít o licenci :cert:

Zuzanec
Kecalka 252 příspěvků 09.11.18 11:39
@zuracz1 píše:
Tobě bych doporučil aby jsi mu vzala řidičák a rozstřihla ho, protože odhaduji, že k lékaři, který by mu to zatrhl, ho asi nedostaneš

To je řešení možná na chvilku, než si zažádá o nový. Já bych spíš asi šla po té doktorce, informovala bych se na pojišťovně, jak postupovat. A osobně se takovým lékařům divím, že si něco takového vezmou na triko, možná by stačilo, kdyby se s ním paní doktorka projela autem, těžko říct, podle jakých aspektů posuzuje, kdy ještě člověk řídit může a kdy už ne…

Martha03
Kecalka 459 příspěvků 09.11.18 11:42

Mám zkušenosti s tím jak jsou lékaři a instituce benevolentní, nepredavaji si informace a naprosto kašlou na to, jak nebezpečné může být, ponechat takovemu řidiči průkaz… Tchán měl epilepsii způsobenou těžkým alkoholismem, rok zavřený na léčení a přesto měl stále řidičský průkaz. Jezdil strašně pomalu, měl strach, ale jak jinak by si pro ten chlast dojel že… Jezdil kolem školy, měla jsem strach, aby tam někdy někomu něco neudělal. Tlačila jsem na manželovu rodinu ať s tím něco udělají nebo ho prostě naprasim policii až zase někam pojede, ale tam byla jistota, že je stále pod vlivem. Nakonec ho samý chytli když jel na Slovensko měl nad 1 promile takže na 2 roky bez papírů a teď už nemá na to aby udělal psychotesty pro jeho vrácení takže naštěstí už řídit nebude. Nejúčinnější je podle mě ho nahlásit když budeš vědět, že jede pod vlivem. S doktorem nic neuděláš když někomu něco udělá tak oni nemají prakticky žádnou odpovědnost za to, že jim dají potvrzení… Nicméně tím, že ho nahlásíš jej vystavíš pokutě apod…

Monik29
Kecalka 261 příspěvků 09.11.18 11:48
Lalelale

Ta doktorka je stejná jako oni, mívala „super“ reference na znamylekar. cz včetně alkoholismu, ale záhadně zmizeli + jsem k ní jeden čas chodila taky. Ona nemá dodnes počítač, takže říká výsledky do telefonu - máte špatné jaterní testy nazdar. Ale napíše jim vše, co je třeba. My nemáme žádné vřelé vztah, otec se choval špatně ke své matce, k mojí matce i ke mě a teď ve stáří dělá, jako že nic. Skoro mě nevnímá, hodinu mi říká Sašo - jménem své „přítekyně“ než mi začne říkat mým, no alespoň mě netituluje už vole. Takže nějak mu domlouval opravdu nehrozí :-( Jako dítě mě vozil pod vlivem, v Transitu sedící na bedně od piva - ale to mi v dětství přišlo docela vtipné. Taky nechápu, jak může mít takové nohy a nikdo s tím nic nedělá, před lety bral prý půl roku Warfarin a na operaci (má tam nějakou obr žílu) mu prý řekli, že to nemá cenu. :nevim:

Monik29
Kecalka 261 příspěvků 09.11.18 11:49
zuracz1

Tak to bych asi dostala po držce :?

zuracz1
Kecalka 116 příspěvků 09.11.18 11:52
@Zuzanec píše:
To je řešení možná na chvilku, než si zažádá o nový. Já bych spíš asi šla po té doktorce, informovala bych se na pojišťovně, jak postupovat. A osobně se takovým lékařům divím, že si něco takového vezmou na triko, možná by stačilo, kdyby se s ním paní doktorka projela autem, těžko říct, podle jakých aspektů posuzuje, kdy ještě člověk řídit může a kdy už ne…

psala že je alkoholik, možná nebude chtít utrácet za nové vystavení
ale tvá varianta to řešit s pojišťovnou je asi nejlepší, ta si na doktora posvítí

ka2ka
Extra třída :D 13014 příspěvků 1 inzerát 09.11.18 11:52
@zuracz1 píše:

no to asi nepomůže tak bude jezdit bez řidičáku :nevim: a nový bude mít hned

zuracz1
Kecalka 116 příspěvků 09.11.18 11:56
@Monik29 píše:
Tak to bych asi dostala po držce :?

v nestřeženou chvíli střihnout a utéct

Monik29
Kecalka 261 příspěvků 09.11.18 11:57
ka2ka

Žádný by podle mě nedostal, děsně schátral, bere xx prášků a chlastá, za 2 a 1/2 hodinky dali litr a 1/2 vína a pak „jeli“ dál v tom pití a tak to mají teď skoro pořád, při řízení už nepije, max. jedno pivo asi, nevím, vídáme se dvakrát ročně cca a to člověka dost psychicky vyčerpá, jinak mi telefonuje, jednou je normálnější, jednou ironický a chová se jak blb, znám člověka 84let, co je na tom tak o 50% zdravotně lépe, ale tohle všechno je jeho chyba :zed:

Monik29
Kecalka 261 příspěvků 09.11.18 11:59
zuracz1

Když k nim z povinnosti pojedu po vánocích na návštěvu, těžko můžu někde hrabat, kde by asi mohl mít řidičák - to bohužel nehrozí. Ale je to tedy docela mazec, že se to vůbec nehlídá a stačí co napíše praktik 8o

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 09.11.18 12:01

Neřeš to. Dopravní předpisy jsou stanovené s obrovskou rezervou, tak aby se jimi zvládlo řídit 95 % lidí, včetně starých, nemocných, hloupých, agresivních, pomalých a co já vím co ještě. Pokud i ostatní budou tahle pravidla dodržovat, nebezpečí nebude nijak extrémní. Řízení auta není vyhrazené pro nějaké Hamiltony a Ogiery, ale je to základní způsob osobní dopravy většiny obyčejných lidí. Přece ho o to nechceš připravit?

Kriss Tina
Kelišová 5595 příspěvků 09.11.18 12:10

Jo já to vidím u nás v rodině taky, děda 78let, pořád řídí, jednu ruku má napůl chromou, celkově bývá zmatený, zpomalený, nedávno řídil druhý den po narkóze a to mu nebylo nejlíp, ale vysvětlete mu že jezdit nesmí když mu dr ty papíry napíše. :zed: sme ho chtěli i vozit když to půjde, ale je schopný ujet nám 10 minut před naším příjezdem, protože už se mu prostě nechce čekat :roll: osobně bych řidičáky od nějakého věku prostě zakázala. Když pak přijede do nemocnice 90 lety člověk s dřevěnou nohou, v bolestech a vy se zeptáte jestli chce zavolat sanitku aby ho převezla domu a on vám odpoví že je tu autem, tak to jdou na mě mdloby 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >