Jak zničit plevelný strom

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23
3.7.22 10:59

jak zničit plevelný strom

Prosím o radu:
v předzahrádce těsně u domu vyrůstá pajasan žláznatý - kolem něj už usychají poléhavé jehličnany a jeho kořeny zasahují pod základ domu. Potřebuji pajasan zničit. JAK? Dík za radu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27589
3.7.22 11:08

V první řadě musíš vědět, jak je velký a jestli nepodléhá povolení k pokácení. Pak ho pokácíš a do kořenů impregnuješ látku, která je rozkládá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
3.7.22 11:08

Kdo ho tam zasadil? Jestli to jde, tak vykopat i s kořeny a přesadit někam jinam. Dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
3.7.22 11:10
@Kelsey píše:
Kdo ho tam zasadil? Jestli to jde, tak vykopat i s kořeny a přesadit někam jinam. Dál.

Pajasan bych nepřesazovala, ale rovnou likvidovala. Není to zdejší strom a spíš škodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13683
3.7.22 11:22
@Janli píše:
V první řadě musíš vědět, jak je velký a jestli nepodléhá povolení k pokácení. Pak ho pokácíš a do kořenů impregnuješ látku, která je rozkládá.

Presne…akorat teda pokud je tesne vedle domu, tak bych kaceni asi nechala na odbornika. My nedavno neco pdobneho taky likvidovali, ale manzel to nastesti umi a na povoleni dost velky nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
3.7.22 11:22

Nevím jak se tam dostal - náletem asi. Není vzrostlý, byl cca vysoký, Já nevědouc, jsem ho ustřihla, ale podráží, potfora. Musím ho zničit chemicky, jsem po op. mozku, sotva stojím a nemám nikoho, kdo by pomohl. Nesmí se přesazovat!! Potřebuji vědět ČÍM KONKRÉTNĚ ho zlikvidovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
3.7.22 11:24
@6Dari6 píše:
Nevím jak se tam dostal - náletem asi. Není vzrostlý, byl cca vysoký, Já nevědouc, jsem ho ustřihla, ale podráží, potfora. Musím ho zničit chemicky, jsem po op. mozku, sotva stojím a nemám nikoho, kdo by pomohl. Nesmí se přesazovat!! Potřebuji vědět ČÍM KONKRÉTNĚ ho zlikvidovat

Kup Roundap. Možná to bude potřeba stříkat opakovaně, ale zabere to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
3.7.22 11:42

Roundap asi nepomůže, něco razantnějšího??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
3.7.22 11:49
@6Dari6 píše:

Pomůže. Já tím jasany likvidovala normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
3.7.22 11:53
@6Dari6 píše:

Ještě navrhují před aplikací herbicidu oloupat z mladých stromků kůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
3.7.22 11:54

Jasany, nebo pajasan? Je to fakt závažný prevít. Jak jsi to dělala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
3.7.22 11:54
@Havlova píše:
Ještě navrhují před aplikací herbicidu oloupat z mladých stromků kůru.

Ne, právě v kůře jsou cévy, kterýma se herbicid vstřebává do kořenů a pajasan ti bude schopnej z těch kořenů obrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
3.7.22 11:56
@6Dari6 píše:
Jasany, nebo pajasan? Je to fakt závažný prevít. Jak jsi to dělala?

Jasany, ale to jsou taky zmetci. Prostě jsem postříkala listy a počkala až to uschne. Pár týdnů to teda trvá, ale je to většinou spolehlivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
3.7.22 11:58
@Janli píše:
Ne, právě v kůře jsou cévy, kterýma se herbicid vstřebává do kořenů a pajasan ti bude schopnej z těch kořenů obrazit.

Tvrdili to vědci z Mendelovy univerzity, dělají to v Podyjí. Pokud si ze školy pamatuji, cévy v kůře nejsou, ty jsou v lýku pod kůrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
3.7.22 12:43

Havlova: zakže ošktábat kůru a co pak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu