Jak znova najít chuť do života? Stereotyp mě ničí

23.8.20 14:07

Jak znova najít chuť do života? Stereotyp mě ničí.

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat(věřím že nejsem sama) koho ničí ten každodenní stereotyp natolik, že nemáte chuť ani ráno vstát z postele :?? Nebo myslíte že to jsou deprese? Aji nevím, jestli to dokážu popsat, ale každý den mě hrozně nebaví, nechci vstát, nechci pořád dokola dělám to samé, chci normální plnohodtny vztah a být dobrou mámou, ale nemám energii… Jsem stále unavená, na sex nemám ani myšlenky a děti mě rozčilují, ikdyz kolikrát úplně zbytečně ????máte někdo nějakou radu jak se s tím vypořádat? Co s tím? Jestli to může souviset s depresemi, nikdy sem je asi neměla.. Takže nevím… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1663
23.8.20 14:17

A jak staré máte děti? Jste na rodičáku? Já mám někdy taky takové dny, když to na mě padne, snažím se hodně myslet na budoucnost, že to takhle nebude trvat věčně, že zas za nějakou dobu půjdu do práce, kam se strašně těším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
23.8.20 14:18

Může to být vyhoření, deprese, únava… Chce to zkusit nejdřív najít nějaký aktivní odpočinek, podle toho, co máš ráda. Sport, kultura, setkávání s přáteli… Pokud to nepomůže, klidně zkusit antidepresiva. Ale nejdřív si uvědomit co konkrétně tě nejvíc vyčerpává a jak by se to dalo změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.20 14:24

@Zoe1 dětem jsou 2 a 4 roky, jako je to divočina.. Ale tě zacatku to nebylo takhle… Ale ani vztah mě nebaví… Nic prostě… Žádná chuť k ničemu… A když ji mám, tak vydrží třeba chvíli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.20 14:26

@ZuzaM baví mě jít s přáteli ven nebo do práce, ale pak nastane čas jít domů a mě se tam nechce… Ale musím… A léky bych do sebe nerada cpala, pokud to jde i jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
23.8.20 14:30

Nebaví tě vztah? Asi máte problémy, co by se měly řešit. To se nedá takhle obecně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.20 14:35

@ZuzaM nejenom vztah, nic… Vůbec nic…Vztah jako takový máme dobrý… Ale jak říkám, pořád dokola se děje to samé, atd atd… Vyčerpaná, unavená životem, všechno špatně ale jen v mých očích bych řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1663
23.8.20 14:51
@Peťulec88 píše:
@ZuzaM nejenom vztah, nic… Vůbec nic…Vztah jako takový máme dobrý… Ale jak říkám, pořád dokola se děje to samé, atd atd… Vyčerpaná, unavená životem, všechno špatně ale jen v mých očích bych řekla.

Práce by to nezměnila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
23.8.20 14:55

Já to tak měla dvakrát, ale krátkodobé třeba jen 14 dní, naposledy při karanténě, doma dvě děti (5 a 3 roky), do toho vařit, dělat do práce formou homeoffice, zajišťovat servis kolem děti, bavit je, uklízet atd. bez vidiny „útěku“. Začala jsem nakonec běhat, to byl útěk, drží mě do teď. Potřebovala jsem mít chvíli sama pro sebe a v klidu. Mě teda ubijel hlavně hukot děti, obě akční a upovidanié, do toho nemožnost jít ven, nemožnost nějak ovlivnit situaci, přišlo mi to jak vězení, klec. Vstávala jsme hodně unavená a znechucena, bylo to hrozný. A všude články na netu, jak je to bezva, prý máme konečně čas na uklid :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.20 15:08

@Zoe1 možná ano, ale nemám hlídání pro syna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.20 15:11

@řeřicha období karanteny bylo kupodivu v klidu a i děti pochopili je musíme být proste doma, což jsem úplně koukala… Nevim čím to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 16:14

Rozumím ti. A ano, ta deprese tam trochu je. Na léky to není, nejsem toho fandou, ale musíš neco změnit, najít si tam radost, světle body… :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 16:22

Mne to teda jako deprese zni. Mela jsem to podobne. Rekla bych to tak, ze mi cokoliv prislo jako vydani velkeho mnozstvi energie, vsecho mi prislo unavne a zadna radost. Taky jsem si myslela, jak to zvladnu bez leku. Pridala jsem cilene na relaxaci, ale jen to oddalilo nevyhnutelne a ja nakonec na praskach zkoncila. Coz ovsem bylo, jako bych se znovu narodila. No, zvaz to. Pokud vidis trend, zhorsuje se to, pak bych ty leky opravdu zvazila. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama