Jak znovu začít po rozchodu

102
11.3.16 13:43

Jak znovu začít po rozchodu

Ahojte, jsem v situaci, kdy mám před sebou velké rozhodnutí rozejít se s manželem. Máme 20 měsíčního synka. Manžel mě moc zklamal. Nechci rozebírat proč. Ale je v tom i psychické týrání a alkohol, jsme často sami a hrací automaty. :(
Připadám si zlomená, bojím se, že bez něj nic nedokážu. 9 let mám řidičský průkaz a nejsem i díky němu schopná řídit. Od příštího týdne jsem si zařídila kondiční jízdy v autoškole tak snad v tomhle budu soběstačná.
Má práci která nemá pevnou pracovní dobu a má psanou minimální mzdu, ale vydělává více nevím jak to prokázat. Bojím se abych dostala nějaké alimenty nebo výživné. Abychom se synkem vyžili. Bydlíme u mých rodičů v domě, máme svůj byt ale nemáme žádnou smlouvu, přispíváme 3500,– + na vodu, topivo a elektřinu a další výdaje. Mám pouze mateřskou 7000,–
Bojím se, že zůstanu sama, ale myslím, že v tomhle případě se riskovat musí. A třeba v životě potkám někoho kdo mě udělá šťastnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58486
11.3.16 13:45

@Jajda2011 buď ráda, že platíš tak málo. Nemáš nic ofiko, tudíž prostě vysuď alimenty na sebe a na dítě a pokud to nebude stačit, tak hlídání a práce :nevim: max můžeš zažádat příspěvek na dítě.. mmchdm, ty nevíš, jak manželovi dokázat, že bere víc než má psáno? to jste spolu nežili či co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
11.3.16 13:55

U soudu o alimenty se budou ptát na tvou bytovou situaci a kolik rodičům přispíváš, nemusíš mít na to smlouvu. Tu by chtěli jen kdyby si tvrdila nějakou nesmyslnou částku.
To že dostává víc se bude blbě dokazovat, platový výměr chtějí mít potvrzený od zaměstnavatele, takže by jsi musela nahlásit celou firmu, že platí jinak než prokazuje.

Jinak nepřemýšlej, že budeš sama. Prostě se soustřeď na to jak vám bude s malým lépe když budete sami. Užívej si to a on se ten pravý sám objeví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
11.3.16 14:14

Presne vubec nekoukej na to ze budes sama, ja byla stastna kdyz se jsem se konecne rozhoupala k rozchodu, a musim rict ze jsem si to obdobi kdy jsem byla sama s malou vylozene uzivala..a novy vztah prisel zanedlouho. Dceri byly 2 roky a uz jsem chodila normalne na plny uvazek do prace, taky bydlim v s rodici ve dvojdomku.Tak mozna byt na tvem miste bych se poohledla po nejakem privydelku.. A hlavne se vubec niceho neboj uvidis jak se ti potom bude darit mnohem lip!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
11.3.16 15:17

Jetli je dům rodičů a ty v něm máš byt a předpokládám i tp, sepište nájemní smlouvu a pi vyměření alimentů si zkus požádat o příspěvek na bydlení…no a jestli jsou babi s dědou(nebo i tchýně, nevím jaký máte vztah…) hlídací můžeš zkusit i nějákou brigádu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama