Jak zpátky do formy po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zLenka
Nováček 6 příspěvků 08.03.19 10:31
Jak zpátky do formy po porodu

Ahoj holky, mám takový dotaz. Vím, že je to zbytečné řešit a hlavně u každé je to dost individuální, ale nedá mi to, se zeptat. Je mi 20, mám 7 týdnů do porodu a mám 12,5kg nahoře, což mě zas tak netrápí. Ale spíš mi jde o to, za jak dlouho se mi váha po porodu vrátí do normálu. :? Přeci jen budu rodit, když bude už hezky, tak bych nerada chodila zahalená kvůli kilům navíc. Četla jsem, že v mladém veku se to tělo dává rychleji dohromady, ale nemám v okolí nikoho, koho bych se mohla zeptat. A případně budu ráda i za nějaké rady, co dělat nebo nedělat, abych ty kila rychleji shodila.

Děkuji za názory a případné rady, jak se rychleji dostat zpátky do formy. ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 08.03.19 10:32

Me se vratila skoro hned, po 4mesicich. Jen jsem byl rozkydla, bylo potreba to zpevnit.

Nika079
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 08.03.19 10:33

@zLenka ano,je to individuální,ale mě to trvalo tak půl roku,bez většího snaženi. Chodila jsem hodně ven na procházky s kočárkem, bydlíme 4.patro bez výtahu a tak nějak po tom půl roce jsem na tom byla vždycky líp než před těhotenstvím. Když to budeš mít jako cíl,jde asi i rychleji.

iPodPrd
Kecalka 225 příspěvků 08.03.19 10:37

Já mám po porodu 3 měsíce, nabrala jsem 26 a 13 mám stále navíc. Cvičím, chodím na dloouhé procházky, ale drží se mě to pevně, ještě jsem se s malou úplně nesžila, takže dost nepravidelně jím a nekojím :( Je mi 25, takže bych taky čekala, že se to shodí snáz :/ Takže je to fakt individuální, nejlepší by bylo asi to pravidelné stravování, ne jak to vedu teď :roll:

zLenka
Nováček 6 příspěvků 08.03.19 10:40

@iPodPrd No právě toho se taky bojím, že z malý budu hotová, nebudu stíhat jíst aspoň v nějakých pravidelných intervalech, natož si najít čas a hlavně energii na cvičení. :(

PHV
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 08.03.19 10:41

Mě se po porodu taky vrátila hned, rodila jsem ve 20ti. Hodně dělalo že jsem kojila, to šlo úplně samo.

Nika079
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 08.03.19 10:42

@iPodPrd tak to je asi největší rozdíl - kojení a nekojeni. Pro kojení to jde dolů určitě rychleji.

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9547 příspěvků 08.03.19 10:43

Já odcházela z porodnice s postavou jsou sem měla před těhotenstvím (akorát kůže na břiše byla taková nepevná, ale to bylo spíš na dotek než na první pohled), rodila sem v 21, a nabrala 8kg. U druhého to vypadá stejně, zatím 5kg nahoře, všechno jenom v břiše a prsou, tak doufám že průběh bude stejný a pak přes léto se max budu zpevnovat :lol:

lachtanice86
Echt Kelišová 7640 příspěvků 08.03.19 10:43

Mám 3mesice po porodu. Nabrala jsem 8kilo. Mám dole 10kilo. Ale jsem rozkydla. Už ale cvičím. Tak snad do léta to bude jeste lepší

Echt Kelišová 9547 příspěvků 08.03.19 10:44
@zLenka píše:
@iPodPrd No právě toho se taky bojím, že z malý budu hotová, nebudu stíhat jíst aspoň v nějakých pravidelných intervalech, natož si najít čas a hlavně energii na cvičení. :(

V šestinedělí bys stejně nějak moc cvičit neměla, hlavně ne břicho, aby se stihla zavinout děloha.

Puntanella
Stálice 55 příspěvků 08.03.19 10:47

Jsem pět měsíců po porodu a samo to tedy nejde… Naše váha byla milosrdna a radši se jí vybily baterie :D přibrala jsem dvacet kilo, v porodnici jsem nechala jen pět.. A to to jsem se během těhotenství opravdu neprejidala… Nachozeno mám už stovky kilometrů, snažím se cvičit, hlídám si jidelnicek- ale nějakou drastickou dietu zatím nasazovat nechci, protože kojim…

zLenka
Nováček 6 příspěvků 08.03.19 10:48

@Kriss Tina myslíš, že poporodní pás na stahování nějak pomůže? Nebo je to zbytečné?

darekp
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 08.03.19 10:50

@zLenka pokud budeš kojit, pujde to dolu samo ;) a vubec se tim nestresuj,,vsak je to pochopitelny, ze po porodu vetsina zenskych neni hned zpatky na svy vaze. Ale to kojeni fakt dela hodne. Kamoska kojila, nijak se v jidle neomezovala,,jedla sladkosti a shodila krasne vsechno :) ja jsem se bohuzel nerozkojila a mam rok po porodu porad 10 nahore :(

Echt Kelišová 9547 příspěvků 08.03.19 10:52

@zLenka netuším, nemam zkušenost

Jahudka82
Závislačka 2701 příspěvků 7 inzerátů 08.03.19 10:58

@zLenka Po sestinedeli muzes zacit, pokud nebudes mit zadne potize (po císaři asi radsi pozdeji, s tim nemam zkusenost, ale rekne ti doktor na gynde na kontrole po 6nedeli), lehce posilovat, po porodu hned cvicit panevni dno, to vam ukážou v porodnici, chodi rhb sestra, a samozřejmě procházky s kocarkem a super je cvičení typu Fit Mami / Strollering, na netu si najdes, kde se cvici, jestli i nekde u vas. Behas a cvicis s kocarkem a nepotrebujes hlidani;-) A muzes se přihlásit hned po sestinedeli, kdyz se budeš citit v pohode,a chodit klidne celou materskou i s chodicim ditetem, ty vypustime na louce, v parku, v lete vezmes deku, hracky… zabavi se nebo ti kocarek pohoupe/ pochova mimco i lektorka,kdyz by ti zacalo brecet…za me super zalezitost, s 1.jsem chodila na ten Strollering, s 2.na fit mami, seznamis se, nejsi porad jen sama s miminkem, nebo jestli nejsi na skupinove cvičení, porid si nejaky „behaci“ sportovni kocarek a muzes behat i sama:)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama