Jak zpracovat dýni hokaido do zásoby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evina81
Stálice 69 příspěvků 13.10.15 21:55
Jak zpracovat dýni hokaido do zásoby

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je lepší dýni hokaido zavařit či zmrazit. První dcerka si dýni hokaido moc oblíbila, když jsme jí začali dávat příkrmy. Druhá začne dostávat příkrmy až na jaře, kdy dýně hokaido už nebudou, proto bych si příkrmy chtěla připravit dopředu, když je nyní jejich sezóna. Máte někdo zkušenosti, jaký způsob zpracování je nejlepší, aby se neztratila původní chuť?
Děkuji
Eva

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ukulina
Extra třída :D 14911 příspěvků 13.10.15 22:15

Udělat pyré a zavařit?

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 13.10.15 22:21

Ja uvarila, mixla a zmrazila :)

PID
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 13.10.15 22:31

@Evina81 Ja bych nemrazila a to kvuli doby spotreby. Prijde mi to moc dlouha doba na uchovavani v mraznicce, nez to zacnes spotrebovavat - pises, ze az na jare. Pro male miminko bych si to netroufla. :nevim:
Radsi bych zavarila.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 13.10.15 22:34

Dá se velmi dobře zmrazit. Vyndat semena, pryč stopku a bubaka, pokrajet na kostky a hotovo.. jinak pár měsíců vydrží i čerstvá, mám dojem, ze nejlepší je kolem deseti stupňů bez vlhka - ale tou teplotou si nejsem jistá. Celkem nám vydržela dlouho i v paneláku.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 13.10.15 22:37

Čili bych se zpracovánim počkala.

Mona2010
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 13.10.15 22:38

My máme taky hodně dýní, takže budu zkoušet udělat pyré a zavařit, zamrazila jsem si kousky ve sklenici a pak jsem je jenom odloupla a dala uvařit a v pohodě, v sáčku by se z nich asi udělal pěkný hnus, když tam bude ta námraza, která se potom roztopí. No a taky necháme nějaké dýně ve sklepě, vydrží dost dlouho a cukety taky. Akorát že mražák není nafukovací, tak to moc pyré dělat nebudu. :mavam:

Mona2010
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 13.10.15 22:40

Hokaido vydrží déle než ty velké běžné dýně, alespoň co jsem vypozorovala u našich dýní z minulých let.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 13.10.15 22:43

Dá se i susit, ale nezkusila jsem zatím. Další info http://www.dyne-hokaido.cz/…dyne-hokaido

budi
Závislačka 4104 příspěvků 13.10.15 22:48

Hokkaido vydrží krásně v celku, tak jak si sebereš ze zahrádky… typická zimní zelenina… v dubnu bude naprosto v pohodě, stačí ji uložit někam do chládku a občas zkontrolovat.

pyré se dá krásně mrazit, ale do jara v tom nevidím smysl. rači bych být tebou snědla co mám, zbytek uložila a průběžně spotřebovávala.. na jaře pro mimino koupíš novou, jsou běžně k dostání v hyper-super

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.15 00:31

Celou zimu vydrží pouze zralá hokkaido dýně (tmavě oranžová slupka). Méně zralou je lepší zpracovat.

iila
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 14.10.15 01:51

@Evina81 Já ji mrazím oloupanou a nakrájenou na kostičky a pak z ní dělám polévky. Nevšimla jsem si, že by byla nějak chuťově odlišná od polévky z čerstvé dýně.

@budi Nojo ale mimino (u nás ani čtyřčlenná rodina) nesní celou dýni na posezení a jak se do ní řízne, je potřeba zbytek zpracovat.

iila
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 14.10.15 01:57
@PID píše:
@Evina81 Ja bych nemrazila a to kvuli doby spotreby. Prijde mi to moc dlouha doba na uchovavani v mraznicce, nez to zacnes spotrebovavat - pises, ze az na jare. Pro male miminko bych si to netroufla. :nevim:
Radsi bych zavarila.

Proč? Co by se s tím jako mělo v tom mrazáku stát?

budi
Závislačka 4104 příspěvků 14.10.15 09:05
@iila píše:@budi Nojo ale mimino (u nás ani čtyřčlenná rodina) nesní celou dýni na posezení a jak se do ní řízne, je potřeba zbytek zpracovat.

jojo!
já jsem to dělala tak (příkrmy nám začaly v květnu), že jsem dýni koupila, uvařila polévku pro nás, ze zbytku patlaninu pro mimino a tu patlaninu jsem zamrazila. bylo toho na několik dní-týden… mezitím jedla samozřejmě i něco jiného. pak po pár týdnech jsem koupila další dýni.
zdálo se mi to tak lepší, než mít spoustu patlaniny zamrazené celou zimu :nevim: :nevim: nehledě na to, že my místo v mražáku potřebujeme na důležitější věci (na podzim porážíme jehňata a tele)

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 14.10.15 14:00

@budi :potlesk: souhlas. U nás se tedy sice dyne sni většinou najednou (dělám extra hustou polívčičku), ale případné přebytky zmrazit je asi nejlepší.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama