Jak zpracovat mraženou zeleninu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
loulek
Kecalka 327 příspěvků 14.12.16 18:51
jak zpracovat mraženou zeleninu

Koupila jsem si v obchodě nějakou mraženou francouzskou směs. Je tam předvařená ráže, paprika, hrášek, kukuřice. Nenapadá mě nějaký typ na zpracování. Nevím jaká by z toho byla polévka. Pokud máte nějaké typy sem s nimi. :*

Reakce:
KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 14.12.16 18:59

Pokud je v tom rýže tak bych to hodila jen na pánvičku, přidala maso a sojovou omáčku :mrgreen: a nebo do uzeného vývaru :D

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 14.12.16 19:06

I když je tam rýže, může z toho být výborná polévka. Dejte vařit maso (kuřecí, hovězí…), nové koření, celý pepř a osolte. Pak sceďte, vraťte pokrájené maso, na másle opečte zeleninu a dejte do vývaru. Můžete přidat rýži nebo zeleninu;-)
Osobně bych tuto směs považovala jako základ na rizoto :palec:

Makysu
Kecalka 393 příspěvků 14.12.16 19:32

Takové směsi využívám
a )na rizoto
b) jen tak osmahnout na másle
c) orestuji (podle nálady a zásob přidám maso, šunku nebo nic), ochutím bylinkami, zaliji smetanou.
d)polévky - dělám z nich rychlovky, když nemám vývar a nechce se mi dělat s ničím složitějším: hodím do vody, sůl, pepř, bylinky dle chuti a zásob, zahustím (hraškou, vločkama-klasické ovesné či žitné, nebo třeba rýžové, pohankové, kukuřičné) nebo přidám třeba pohanku, prostě co najdu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trollí slavné matky, samy mají máslo na hlavě: Čím jsou vinny útočnice ze sítě?

Stále platné a aktuální heslo „Po bitvě je každý generál“ má „sourozence“!... číst dále >

Ochrnutý Michal Jančařík: Musí vydělávat na nákladnou rehabilitaci!

Michal Jančařík je sice po nepovedené transplantaci ledviny upoutaný na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >