Jak zrušit noční pití mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jitka mamka
Povídálka 50 příspěvků 07.11.14 22:10
Jak zrušit noční pití mléka?

Dobrý večer, bylo mi doporučeno dětskou nutriční poradkyní už zrušit noční pití UM u našeho 16ti měsíčního syna. Pije UM večer před usnutím, v noci docela dost a ráno při vstávání. Pak nechce snídat a přes den moc nejí. Poradkyně mi doporučila nedat nic nebo jen kojeneckou vodu, což se mi zdá jako drastická změna. Napadlo mě postupně snižovat noční a ranní dávku mléka aby měl chuť snídat a přes den jíst jídla co mu uvařím- a že si dám práci s tím vymýšlet aby to měl pestré a chutné:-) Nebo myslíte, že dítě v 1,5r. má ještě nárok dostat mlíčko 1× v noci? Prosím o vaše názory, moc díky:-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 22:13

Proč ti to doporučila?? já dávám večer i v noci, zhruba stejně staré dítě… ráno už kravské s kakaem…

Jitka mamka
Povídálka 50 příspěvků 07.11.14 22:18

Doporučila to proto, že málo jí přes den. Taky nevím pokud bych to zrušila aby nezačal pomaleji přibírat…co vy nato? Jak Ti jí tvé dítě Babišovko?:-) Náš není žádný velký jedlík, ale jí pravidelně, ale občas opravdu jen pár lžiček a už jídlo odstrkuje. Hlad dostává až v pozdním odpoledni.

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 07.11.14 22:20

Nutricni poradkyne? Nektere deti proste neji a je jedno kolik mlika maji nebo nemaji.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 07.11.14 22:23

To by se mi chtelo, delat tak velkymu diteti mliko v noci. Ne, myslim, ze v tomto veku ma dite v noci maximalne narok na zahnani zizne, ne se futrovat mlikem

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 22:26

@Jitka mamka jako jí ale ne tak jak děti v jeho věku, ale aspoň do sebe neláduje hnusy typu brumíka atd… v tom UM je toho dost dobrého co je mu prospěšné… krev má ok, přibývá na váze, zubař ho taky chválí tak nevím proč to řešit… k nutriční tě poslala pediatrička?

Jitka mamka
Povídálka 50 příspěvků 07.11.14 22:28

Tak vám nevím, jsem rozpolcená! Na podobné diskuzi tady psali, že k tomu dítě samo dospěje a přestane chtít pít v noci. To noční mléko je právě bráno jako porce jídla a to menší má pak chuť snídat…Mě to ani neoběžuje vstát a dát mléko, většinou si vypije, aspoň pak přebalím a spíme dál…

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 07.11.14 22:28

Kolik mlika v noci vypije? Nasi male je 22m a pije jeste mliko nad ranem, kolem pate hodiny 240-260 ml. A je teda pravda, ze rano snidat moc nechce, ale zatim to neresim.

Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 07.11.14 22:29

Taky to aktuálně řeším
https://www.emimino.cz/…mleko-24338/

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 22:29

@Jitka mamka já mu občas dávám v noci kravské s troškou medu a stačí mu to, nepřipadá mi že má v noci hlad, jen je tak zvyklý no :( někdy se nevzbudí, někdy jo…

zrcadlo
Kelišová 7297 příspěvků 07.11.14 22:30

Já utnula najednou večerní a ranní, zvyknul si po dvou dnech. A asi po 14 dnech jsem nedala ani v noci, jen vodu. V noci brečel asi čtyři dny výrazněji, pak se sice budil, ale napil vody a spal dál. Akorát ráno už není možné se ještě válet v posteli, protože má fakt hlad, tak hned vstáváme na snídani.
Já myslím, že postupně je to horší, než to utnout najednou, možná zkusit odlákat pozornost, třeba dát na spaní novou hračku místo flašky.

Jitka mamka
Povídálka 50 příspěvků 07.11.14 22:31

U pediatričky jsme byli naposledy na roční prohlídce a chystáme se tam až v lednu. Neříkala nic, jen se ptala jak jí. Na noční mléko jsem se tehdy nezeptala. Přišlo mi to normální, ale teď je zase skoro o půl roku starší…

Jitka mamka
Povídálka 50 příspěvků 07.11.14 22:35

V noci je to různé, ale teď dávám 210ml a ještě by pil dál, kdyby bylo. To je více než vypije cca hoďku po večeři před usnutím a ráno při vstávání.

mumisek79
Extra třída :D 12068 příspěvků 1 inzerát 07.11.14 22:39

@Jitka mamka to asi bude mladej cvalda, ne promiň ale v 16m uz opravdu jst v noci nepotřebuje. Navíc pises ze pak ji blbe pres den tak si odpovidas sama. Ty v noci jis min. 1plnohodnotnou­ porci?

Jitka mamka
Povídálka 50 příspěvků 07.11.14 22:48

No, právě že cvalda není. Narodil se při 2,5kg a teď v 16měs. má 10kg…je to málo ale přibírá postupně a stále. Takže mám i strach z toho, že když mu omezím noční mlíčko přestane přibírat. Co vy na to? Kdybych aspoň věděla, že by se mu bez toho jeho nočního mlíka zvýšil jeho denní apetit…tak bych měla radost :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >