Jak zrušit pracovní poměr ve zkušební době

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.11.21 18:24

Jak zrušit pracovní poměr ve zkušební době

Dobrý večer. Můžete mi prosím poradit, jak postupovat, jestliže chci ukončit pracovní poměr ve zkušební době? Nevím, zda musí být dva tiskopisy jako u pracovní smlouvy. Dále se chci zeptat na případné rady, jak to v zaměstnání oznámit. Mám z tohoto dost obavy. Předem mockrát děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65200
4.11.21 18:25

Napiš, že dáváš výpověď, jedna jim zůstane, jednu si necháš. A prostě to oznam, žádný cavyky kolem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2408
4.11.21 18:27

Ruším poměr ve zkušební době, ke dni… Poslední pracovní den bude ten kdy dodáš zrušení. Výpověď nedávat to bys měla dvouměsíční výpovědní lhůtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 18:35

Vzory máš na netu, stačí stáhnout. Já tohle řešila v létě.

• Citovat
  • Nahlásit
609
4.11.21 18:45

Stáhni si na netu vzor výpovědi ve zkušební době, doplň údaje, nech si nadřízeným podepsat. Jednu kopii po ně, jednu si nech.
Pak stačí položit propisku na stůl a víc vysvětlovat nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
4.11.21 18:49
@martina.se píše:
Napiš, že dáváš výpověď, jedna jim zůstane, jednu si necháš. A prostě to oznam, žádný cavyky kolem :think:

To není správný postup. Výpověď má úplně jiné parametry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51276
4.11.21 18:55

Je to zruseni pracovniho pomeru, nikoli vypoved. VE dvou provedenich, jedno si nech podepsat.

Příspěvek upraven 04.11.21 v 18:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423

Ukončení pracovního poměru ve zkušební lhůtě

Tak se to správně jmenuje. Vzory i postupy jsou na netu. Obecně by mělo stačit i ústní sdělení, nicméně vždy je lepší řešit to písemně, s nadřízeným a personálním oddělením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963

Skoč na personální oddělení a většinou ti ji dají podepsat a je hotovo.
Nikdy nebyl problém a většinou to byla výpověď z jejich strany když jsem řekl aby mi to sepsali ;) což je lepší v případě že půjdeš na ÚP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
4.11.21 18:56

Sepis rozvázání pracovního poměru ve zkušební době, žádná složitost, měj to 2× jedno odevzdej v práci a druhé si nech podepsat od někoho nadřízeného, aby nemohli říct, žes jim nic nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
4.11.21 18:57

[ @Trojlístek
Jaké má správné parametry výpověď ve zkušební době?
Stačí podat písemně, včetně všech potřebných údajů a ve dvou kopiích, udaní důvodu není potřeba. Rozvázání poměru platí dnem podání. Nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51276
4.11.21 18:59
@jamik1416 píše: [ @Trojlístek
Stačí podat písemně, včetně všech potřebných údajů a ve dvou kopiích, udaní důvodu není potřeba. Rozvázání poměru platí dnem podání. Nebo se pletu?

pri vypovedi bezi vypovedni lhuta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
4.11.21 19:07
@jamik1416 píše: [ @Trojlístek
Stačí podat písemně, včetně všech potřebných údajů a ve dvou kopiích, udaní důvodu není potřeba. Rozvázání poměru platí dnem podání. Nebo se pletu?

Výpověď ve zkušební době neexistuje, tudíž nemá žádné parametry.
Jak to udělat jsem napsala, komunikuj s personálním a nadřízeným.
Je tam nějaká doporučená lhůta, kdy je vhodné to pracoviště definitivně opustit. Udávat důvod není třeba. Ale píchnout vidle z minuty na vteřinu do hnoje a jít pryč není dobře ani pro jednu stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
4.11.21 19:13

Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.

Pokud dáváte osobně, doporučujeme si nechat jednu kopii potvrdit razítkem a podpisem zaměstnavatele či pracovníka personálního oddělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20896
4.11.21 19:33
@JiříkMazlík píše:
Skoč na personální oddělení a většinou ti ji dají podepsat a je hotovo.
Nikdy nebyl problém a většinou to byla výpověď z jejich strany když jsem řekl aby mi to sepsali ;) což je lepší v případě že půjdeš na ÚP

Pleteš dohromady výpověď a rozvázání pracovního poměru ve zkušební době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat