Jak zrychlit zažívání

Anonymní
23.5.20 07:34

Jak zrychlit zažívání

Ahoj, nemáte prosím nějaký tip, jak zrychlit zažívání? Mám po porodu dg. syndrom dráždivého střeva, zácpovitou formu. Ačkoliv jím hodně ovoce a zeleniny, cvičím, jím ovesné vločky apod, občas mě při malém vybočení z normálu nemine několikadenní nechození na WC. Podle dr. jsem ale jinak v pořádku.
Tyhle problémy pro mě znamenají, že ráno po probuzení chodím cca 2h několikrát na wc, než se zcela vyprázdím. Omlouvám se za detaily, ale už je to ubíjející. Takže když přítel zavelí, že se někam jede v 7 ráno. Pro mě to znamená vstávačka na 5, protože jindy než ráno by se nezadařilo. On si teda mimochodem potom vstane pět minut před sedmou a minutu po probuzení letí na wc (a to jí jako prasátko). To je taky extrém :D
Díky za nějaké tipy, ráno piju horkou vodu, jím laktobacily.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

231
23.5.20 08:02

Napadá mi ještě psyllium :think: ale spíš v kapslích, „prášek“ je za mně hnus :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6345
23.5.20 08:46

Horcik a odstranit stres, ten se na tom podili hodne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
23.5.20 09:07
@Anonymní píše:
Ahoj, nemáte prosím nějaký tip, jak zrychlit zažívání? Mám po porodu dg. syndrom dráždivého střeva, zácpovitou formu. Ačkoliv jím hodně ovoce a zeleniny, cvičím, jím ovesné vločky apod, občas mě při malém vybočení z normálu nemine několikadenní nechození na WC. Podle dr. jsem ale jinak v pořádku.
Tyhle problémy pro mě znamenají, že ráno po probuzení chodím cca 2h několikrát na wc, než se zcela vyprázdím. Omlouvám se za detaily, ale už je to ubíjející. Takže když přítel zavelí, že se někam jede v 7 ráno. Pro mě to znamená vstávačka na 5, protože jindy než ráno by se nezadařilo. On si teda mimochodem potom vstane pět minut před sedmou a minutu po probuzení letí na wc (a to jí jako prasátko). To je taky extrém :D
Díky za nějaké tipy, ráno piju horkou vodu, jím laktobacily.

A proc se nutis kazdy den? Dulezita je pravidelnost, ale to neznamena chodit kazdy den. Pokud to bude pravidelne treba co 2 dny tak je to ok, zpozorni jen kdyby byl vykyv te pravidelnosti.
A kdyz vis, ze nechodis denne, proc zrovna v den vyletu musis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 09:18

Mám to podobně, u mě je obtížné vyprazdňování způsobené dlouhodobě užívanými léky, ty momentálně nemohu vysadit ani změnit. Jím ovoce, zeleninu, dostatek tuků, piju denně 2,5 litru vody, jím lněné a i jiná semínka, mám pohyb, užívám probiotika. I tak stolice jednou za dva až tři dny, s obtížemi, na několikrát, bez pocitu vyprázdnění a jednou za čas jsem se nevyhnula projímadlu. Teď jsem zařadila kysané zelí, denně mističku a je to zas o trochu lepší, vypadá to, že by to mohlo fungovat i dlouhodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
1227
23.5.20 10:08

A co to v tech pripadech resit glycerinovymi cipky? Mam taky pomale zazivani a nefunguje mi ani tak spolehlive jako tobe, natoz tak pri cestovani, takze kdyz potrebuju, vezmu si cipek a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 10:39

@Afrikana
U mě čípek naprosto bez efektu a to jsem použila i dva nebo tři najednou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama