Jak zužitkovat tvaroh na strouhání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 17.01.17 20:37
Jak zužitkovat tvaroh na strouhání

Prosím o radu. Před pár dny jsem poslala manžela na 2 tvarohy na tvarohový řez a přinesl mi je, ale ty tvrdé - na strouhání :zed:.Když pomineme poznámky na téma, že můj muž je mimoň, tak prosím o radu, jak je využít, pokud nechci dělat sladké knedlíky. Do těch se mi nechce, bo se u nás moc nejí a nemám ani žádné ovoce v zásobě. Máte nějakou radu?

Reakce:

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 17.01.17 20:39

Jen nudle omaštěné máslem a k tomu strouhaný tvaroh :-)

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 17.01.17 20:42

@Sova Klára Takové jídla se u nás právě moc nejí. Mě by zajímalo, jestli někdo nemá nápad nebo zkušenost, jak to využít spíš naslano. Nebo klidně i do nějaké buchty apod.

radkka
Generální žvanilka 20639 příspěvků 17.01.17 20:43

Nudle s tvarohem a s cukrem :mrgreen: to miluje můj muž :lol:
Já měla s tvarohy taky dost dlouho problém, když mě pro ně jako malou posílala mamka, takže mě to nezaráží :D

Edit: Tak nic no :D

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 17.01.17 20:52

Bábovku, já z mě zbyl též a udělala jsem z něj bábovku dle tohozo receptu, je výborná
6 vajec,
1 hrnček kokosu,
1 hrnček práškového cukru,
250 g masla,
1 hrnček polohrubej múky,
1 vanilínový cukor,
1 kypriaci prášok,
1 citrón,
250 g tvarohu,
hrsť hrozienok,
hrubá múka na vysypanie formy
Oddelíme žĺtky od bielkov. Žĺtky vyšľaháme s cukrom a vanilínovým cukrom do peny, postupne vmiešame zmäknuté maslo, tvaroh, citrónovú kôru a na záver kokos s múkou a práškom do pečiva. Nakoniec vmiešame ručne sneh z bielkov a hrsť hrozienok. Formu vymastíme, vysypeme múkou a vlejeme cesto. Pečieme vo vyhriatej rúre pri 180 stupňoch cca 30-35 min.

Má to být z měkkého tvarohu, ale já potřebovala zdělat tvrdý, tak jsem ho nastrouhala a smíchala s mlékem(od oka, aby to bylo taková kaše(jako měkký tvaroh) a bylo to výborné

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.01.17 21:01
@bigl píše:
Prosím o radu. Před pár dny jsem poslala manžela na 2 tvarohy na tvarohový řez a přinesl mi je, ale ty tvrdé - na strouhání :zed:.Když pomineme poznámky na téma, že můj muž je mimoň, tak prosím o radu, jak je využít, pokud nechci dělat sladké knedlíky. Do těch se mi nechce, bo se u nás moc nejí a nemám ani žádné ovoce v zásobě. Máte nějakou radu?

Z tvrdého tvarohu jde například udělat slané pečivo, tyčinky, preclíky, k vínu, pivu… V receptu na sýrové tyčinky dáte místo sýra strouhaný tvaroh. Protože dělám tvaroh, občas od oka při pasterizaci mléka přestřelím teplotu a místo měkého tvarohu mám tvrdý, tak dělám buď česnekovou pomazánku (najemno nastrouhaný tvrdý tvaroh, zakysanka, česnek…), nebo lze i v domácích podmínkách vyrobit sýr tavený; tvrdý tvaroh rozdrobíte do mléka na větší kousky, mírně zahříváte až se začne tvaroh natavovat, mezi tím si v rendlíku rozpustíte lžičku másla, sítkem vyndáte tvaroh a dáte na mírný plamen na máslo. Jemně osolíte a přidáte tavidlo (trošku kypřicího prášku nebo jedlé sody), mícháte a tvaroh se změní v tavený sýr. Dáte do misky, a můžete mazat za tepla i za studena:-)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.01.17 21:02
@bigl píše:
Prosím o radu. Před pár dny jsem poslala manžela na 2 tvarohy na tvarohový řez a přinesl mi je, ale ty tvrdé - na strouhání :zed:.Když pomineme poznámky na téma, že můj muž je mimoň, tak prosím o radu, jak je využít, pokud nechci dělat sladké knedlíky. Do těch se mi nechce, bo se u nás moc nejí a nemám ani žádné ovoce v zásobě. Máte nějakou radu?

Z tvrdého tvarohu jde například udělat slané pečivo, tyčinky, preclíky, k vínu, pivu… V receptu na sýrové tyčinky dáte místo sýra strouhaný tvaroh. Protože dělám tvaroh, občas od oka při pasterizaci mléka přestřelím teplotu a místo měkého tvarohu mám tvrdý, tak dělám buď česnekovou pomazánku (najemno nastrouhaný tvrdý tvaroh, zakysanka, česnek…), nebo lze i v domácích podmínkách vyrobit sýr tavený; tvrdý tvaroh rozdrobíte do mléka na větší kousky, mírně zahříváte až se začne tvaroh natavovat, mezi tím si v rendlíku rozpustíte lžičku másla, sítkem vyndáte tvaroh a dáte na mírný plamen na máslo. Jemně osolíte a přidáte tavidlo (trošku kypřicího prášku nebo jedlé sody), mícháte a tvaroh se změní v tavený sýr. Dáte do misky, a můžete mazat za tepla i za studena:-)

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 17.01.17 21:05

@holkaZ Aha, tak to bych mohla zkusit, ten taveňák. Díky :palec:
Z jednoho taveňák a z druhého bábovku @Lussye :dance:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.01.17 21:11
@bigl píše:
@holkaZ Aha, tak to bych mohla zkusit, ten taveňák. Díky :palec:
Z jednoho taveňák a z druhého bábovku @Lussye :dance:

Držím palce ať chutná! :palec:
(a kdyby náhodou hodně ztuhl, půjde strouhat jako eidam :mrgreen: )

heart
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 17.01.17 21:19

@bigl ja tady na emiminu dostala dobry tip. Nalozit tvrdy tvaroh do slaneho nalevu (dala jsem 3 lzice na litr vody) a druhy den je z toho balkansky syr :palec:

Uživatel je onlinelamicina
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 17.01.17 21:20

Já ho nakrájím na plátky a dávám péct na plech se zeleninou. Teď většinou nějaký mix kořenové. Hezky se to opeče do křupava a zasytí mě to.

-Evka-
Závislačka 3689 příspěvků 18.01.17 06:27
@heart píše:
@bigl ja tady na emiminu dostala dobry tip. Nalozit tvrdy tvaroh do slaneho nalevu (dala jsem 3 lzice na litr vody) a druhy den je z toho balkansky syr :palec:

Přesně tohle jsem chtěla napsat. Je skvělý!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >