Jak zviditelnit sbírku pro paní s roztroušenou sklerózou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 14.12.17 20:34
Jak zviditelnit sbírku pro paní s roztroušenou sklerózou?

Ahoj, jak byste zviditelnili kampaň - sbírku pro paní trpící roztroušenou sklerózou? Její zdravotní stav se zhoršuje a jedinou nadějí vidí v transplantaci kmenových buněk. Tuto léčbu ale pojišťovna nekryje a léčba stojí 100-150 tis. dolarů. Paní se rozhodla zorganizovat sbírku, ale má problém oslovit více lidí. Příběh sdílí na FB, ale virtuálně dříve nežila, tak tam nemá moc přátel. Je to český lékařka žijící v USA. Kvůli zdravotnímu stavu už půl roku nemůže pracovat. Má dvě dcery, mladší je 11 let. Bojí se, že dcera přijde o matku. Její kampaň je zde. Jak by se dala rozšířit mezi co nejvíce lidí? Ráda bych ji pomohla.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 14.12.17 20:36

Asi mi to bude smazáno, je to zde https://www.gofundme.com/4pp95vc

jenny.fields
Generální žvanilka 24383 příspěvků 14.12.17 20:40

Pokud žije v USA, tak tam je spousta platforem na sběr peněz. Článek v místních/re­gionálních novinách by taky pomohl.

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 14.12.17 20:59

Doporučovala jsem ji uspořádat sbírku v nemocnici, kde pracovala, prý je to tam nelegální a nejde to. Tak musí žádat individuálně nebo prostřednictvím sdílení na FB. Kampaň je teď málo aktivní.

Oudrey
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 14.12.17 21:26

Kontaktovala bych nadaci jakuba voracka a poradila se tam

Motýlice
Kelišová 5043 příspěvků 14.12.17 21:40

Osobně bych na soukromou sbírku nic neposlala. Lépe udělá, když se spojí s nějakou organizací, která může pomoci se sbírkou nebo i jinak. Např. ROSKA.

LennyL1
Kecalka 287 příspěvků 15.12.17 07:36

Prosím v jaké fázi RS se nachazí? Pište kdyžtak SZ, moje mamka se tím zabývá.

Anik
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 15.12.17 08:47

Asi budu zlá, ale na první přečtení mi to nedá jinak,,,třeba po chvíli budu tohoto příspěvku litovat, ale jakkoliv je to samozřejmě smutné, tak mi připadá vtipný, že paní žije v Americe a my tu na ni máme pořádat sbírku.

Ale mně připadá hrozných víc věcí, třeba že někdo žije v zahraničí, ale volí u nás, že někdo emigruje, žije si třeba taky v té Americe, ale léčba a třeba pohřeb pak taky u nás, nejraději třeba i státní, apod., já jsem v tomto prostě už taková.

Paní držím pěsti.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15104 příspěvků 15.12.17 08:53

@Kaliopa A ceska pojistovna tuto lecbu take nehradi? Ze by ji pani absolvovala v CR? I kdyz je vubec jeste ceskym obcanem? @Anik Tak nejak souhlasim, moc rada prispeji lidem bojujicim v CR s pro me nesmyslnou legislativou ci omezenou uhradou pojistovny, ale toto?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 09:05

A platí si v ČR zdravotní pojištění? Tohle je léčba, od které se už ustupuje, pokud vím. Jak se vyvíjí nové léky, tak tohle už se moc nepoužívá. A pojišťovna to pokud vím proplácela. V USA máš léčbu, pokud máš peníze. Když ne, smůla. A proto tam třeba pro obyčejné lidi není moderní léčba tak dostupná jako tady. S RS mám co dočinění 20 let, pracuji tady, platím tu daně a stejně mi pojišťovna odmítla moderní léčbu zaplatit :cert:

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 15.12.17 09:28
@Cuddy píše:
@Kaliopa A ceska pojistovna tuto lecbu take nehradi? Ze by ji pani absolvovala v CR? I kdyz je vubec jeste ceskym obcanem? @Anik Tak nejak souhlasim, moc rada prispeji lidem bojujicim v CR s pro me nesmyslnou legislativou ci omezenou uhradou pojistovny, ale toto?

Ta léčba je alternativní, česká pojišťovna ji také nehradí. Nemusíte přispívat, můžete poradit, jak má postupovat, aby se její kampaň zviditelnila.
Víte, ono je to těžké, nelze přispět každému, tolik peněz člověk nemá, nebo nemá vůbec na to, aby někomu přispíval. Může mít podobné názory jako Anik, jenže potom jsou situace, kdy se člověk ocitne v nouzi a vidí, jak je to těžké, když se lidi odvrací zády a má chodit s prosíkem o pomoc.
Paní žádá samozřejmě o pomoc i v USA, však jí také lidé z USA přispěli. Je to logické, aby přispěli více oni, když tam žije. Jenže ona je tam asi trochu jiná mentalita, tam se člověk zase velké pomoci nedočká, možná od nějaké církevní společnosti apod. Lidé jsou tam hodně individualističtí a na nějaké sociálno se tam až tak nehraje. Se slabými či chudými tam lidé moc soucitu nemají. Ono jim tam v mnohém není co závidět. Lepší je být nemocný a chudý v Evropě než v USA. Ale to je jedno. Paní tam má děti, tak chce asi zůstat tam.

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 15.12.17 09:32
@Anonymní píše:
A platí si v ČR zdravotní pojištění? Tohle je léčba, od které se už ustupuje, pokud vím. Jak se vyvíjí nové léky, tak tohle už se moc nepoužívá. A pojišťovna to pokud vím proplácela. V USA máš léčbu, pokud máš peníze. Když ne, smůla. A proto tam třeba pro obyčejné lidi není moderní léčba tak dostupná jako tady. S RS mám co dočinění 20 let, pracuji tady, platím tu daně a stejně mi pojišťovna odmítla moderní léčbu zaplatit :cert:

Paní nemá zdravotní pojištění v ČR. Žije a pracovala v USA jako lékařka. Nelze mít dvě zdravotní pojištění, jedno v USA a druhé v ČR. Můžeš mít jen jedno. A jak píšeš, pojišťovna tuto léčbu neproplácí. Nevím, zda transplantace kmenových buněk se považuje za zastaralou, spíše za alternativní a často dobrou. Jí žádná léčba už bohužel nepomáhá, trpí RS 22 let, dříve to bylo dobré, zhoršilo se to posledních 5 let tak, že nemůže pracovat. Má obavy, co bude s jejími dcerami, mladší je 11 let. Tak se snaží zkoušet už vše možné. Musí to být hrozná situace, to si neumíme představit. Už nemůže ani chodit a musí používat vozík.

Anik
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 15.12.17 10:38

Já jim určitě nezávidím, já jsem spokojená tady a proto se nikam nestěhuju.
Jen už poslední poznámku, vždycky se směju, jak jde někdo za lepším, třeba ta Amerika, ale nejen ta, a pak si furt jen „stěžuje“, jak je to hrozný, a že není co závidět, drahé bydlení, špatné soc. cítění, špatné/drahé zdravotnictví, drahé školy, apod. nebo si nestěžuje on, ale jeho známí a přátelé, jenže ti to mají zřejmě od toho člověka, že.

Představit si to umím, taky mám sestřenku na vozíku, taky RS, ve 40 letech, výrazné zhoršení po 2. dítěti, ale neznám podrobnosti její léčby ani prognozu, mladší syn má taky kolem 10 let. Tenkrát jsem s ní byla hodně v kontaktu, chodila jí pomáhat do domácnosti, protože tu už moc nezvládala, sjezdili tehdy kdeco, různé špitály u nás, tehdy bez výsledku. Já se pak odstěhovala, už nejsme tak v kontaktu, ale nepředpokládám, že se stav nějak výrazně zlepšil.

I tady je spousta RS na vozíčku, doufajíc v naše zdravotnictví, které zde i podporují, doufajíc případně v solidárnost a soc. cítění lidí zde, kterým zde přispívají na důchod apod. Paní si vybrala jinou vlast, jiný domov, jistě tehdy vše pečlivě zvažovala, vždyť jednala i za své děti,,, není tady léčba pro všechny naše lidi, ani sbírky nemůžou být pro všechny naše lidi, natož pro Američany, jejichž sebevědomí tedy obdivuji, že je to vůbec napadne. Obdivuju i Tebe, že Tebe to vůbec napadne.

@Kaliopa píše:
Ono jim tam v mnohém není co závidět. Lepší je být nemocný a chudý v Evropě než v USA. Ale to je jedno. Paní tam má děti, tak chce asi zůstat tam.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 10:47

@Kaliopa Možná budu drsná, ale paní má tedy nárok na invalidní důchod. Nebo ekvivalent v USA. Když už je na vozíku, tak se z něj už s největší pravděpodobností nezvedne. Na to je i transplantace krátká. A o děti se může starat otec, už to dávno nejsou mimina. A v 11 letech už zastanou dost práce i v domácnosti. Pokud nezvládne žít v USA, může se přestěhovat sem. Děti si budou muset zvyknout. Neznáme specializaci, ale některé obory může vykonávat i na vozíku. Při téhle diagnoze se bohužel musí počítat se vším, měla 20 let na to zařídit se i na alternativu nesamostatné osoby vyžadující péči. Mám RS od r. 1996, taky už to není zrovna jednoduché. Není příjemné myslet na to, že za 10 let už možná nebudu chodit v době, kdy mi zatím nic moc není a chodím třeba jen o holích. Po 15-20 letech RS se obvykle začne zhoršovat a už na to nic nezabírá. Ale to paní jako lékařka ví.

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 15.12.17 10:55
@Anik píše:
Já jim určitě nezávidím, já jsem spokojená tady a proto se nikam nestěhuju.
Jen už poslední poznámku, vždycky se směju, jak jde někdo za lepším, třeba ta Amerika, ale nejen ta, a pak si furt jen „stěžuje“, jak je to hrozný, a že není co závidět, drahé bydlení, špatné soc. cítění, špatné/drahé zdravotnictví, drahé školy, apod. nebo si nestěžuje on, ale jeho známí a přátelé, jenže ti to mají zřejmě od toho člověka, že.

Představit si to umím, taky mám sestřenku na vozíku, taky RS, ve 40 letech, výrazné zhoršení po 2. dítěti, ale neznám podrobnosti její léčby ani prognozu, mladší syn má taky kolem 10 let. Tenkrát jsem s ní byla hodně v kontaktu, chodila jí pomáhat do domácnosti, protože tu už moc nezvládala, sjezdili tehdy kdeco, různé špitály u nás, tehdy bez výsledku. Já se pak odstěhovala, už nejsme tak v kontaktu, ale nepředpokládám, že se stav nějak výrazně zlepšil.

I tady je spousta RS na vozíčku, doufajíc v naše zdravotnictví, které zde i podporují, doufajíc případně v solidárnost a soc. cítění lidí zde, kterým zde přispívají na důchod apod. Paní si vybrala jinou vlast, jiný domov, jistě tehdy vše pečlivě zvažovala, vždyť jednala i za své děti,,, není tady léčba pro všechny naše lidi, ani sbírky nemůžou být pro všechny naše lidi, natož pro Američany, jejichž sebevědomí tedy obdivuji, že je to vůbec napadne. Obdivuju i Tebe, že Tebe to vůbec napadne.

Ono člověk těžko může naplánovat a odhadnout, jak se bude jeho život odvíjet. Nikdo neočekává, že se rozvede, onemocní apod. To jsou věci, které život často přinese, je to občas jak loterie. Když je člověk mladý, tak vidí věci jinak a třeba mu může kapitalistický americký život vyhovovat, protože ten je vlastně spíše pro mladé, zdravé a výkoné. Potom s postupujícím věkem zjistí, že už mu tak nevyhovuje, protože jeho situace se změnila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama