Jak zvládat být samoživitelkou?

54
12.4.16 17:11

Jak zvládat být samoživitelkou?

Jsem sama se synkem a když mi bývalý neplatí na synka ani korunu, je to opravdu velice složité se vyšplhat na úroveň normálního života. Nemít maminku, díky které můžu chodit do zaměstnání, tak bych asi skončila na ulici. Jak se s tím perete vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23807
12.4.16 17:21

Není to jednoduché, ale jde to. Zůstala jsem sama, s tříměsíčním miminem a dvěma kluky ve škole. V květnu to bude 7 let.
Jen prostě musím pořád počítat, abych vyšla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.16 17:32
@laducha píše:
Není to jednoduché, ale jde to. Zůstala jsem sama, s tříměsíčním miminem a dvěma kluky ve škole. V květnu to bude 7 let.
Jen prostě musím pořád počítat, abych vyšla.

Sama dítě nemám, jedno bych si ráda pořídila v horizontu 2-3 let. Ale totok musí být maras, pořád počítat každou korunu, jen abys vyšla, než děti vyletí z hnízda a osamostatní se.
Třeba teď měsíčně odkládám 2-4 tisíce bokem na spořák už kvůli toho, že by mě jednou chlap s dítětem opustil. Jako nemusím mít luxus, ale když by chtělo dítě lízátko, tak mu jej koupím a né že bych mu řekla, víš já ty 2 koruny nemám :,(
Obdivuju ženy jako jsi ty @laducha starat se o 3 děti a bez muže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
12.4.16 17:42

Také počítám každou korunu, naštěstí bydlím u své maminky, díky které nemusím platit tak vysoký nájem a tak si ukládám penízky na horší časy, protože být na dně je opravdu dost příšerná situace, kterou fakt nepřeji nikomu zažít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.16 17:45
@Llola píše:
Také počítám každou korunu, naštěstí bydlím u své maminky, díky které nemusím platit tak vysoký nájem a tak si ukládám penízky na horší časy, protože být na dně je opravdu dost příšerná situace, kterou fakt nepřeji nikomu zažít

Třeba kamarádka je také samoživitelka, je rozvedená, chlap jí dává tisícovku měsíčně na dítě, víc prý nemá. Bydlí v Porubě, ve 2+1 v nájmu, dítě druhá třída ZŠ. Bere dávky na bydlení, hmotku, na nezaopatřené dítě a přetočili se mi panenky, když mi ukázala ústřižky ze sociálky, kde bere necelých 14 tisíc (zato, že sedí doma a nepracuje). :cert: a to vážně nekecám!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
12.4.16 17:56

Tak některé ženy mají štěstí, mě bývalý posílá 200,– jednou za tři měsíce a když jsem žádala o pomoc sociálku, tak mi bylo přiznáno necelých 250,– na měsíc. Chodím raději do práce a jsem téměř spokojená. Jen mě mrzí, že malýho nevídám tak často, jak bych chtěla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23807
12.4.16 17:57

@hudečice Já už i zvládnu něco málo ušetřit, starší syn už se osamostatnil, mladší má brigádu. Ještě v březnu jsem měla dvě práce, ale bylo toho moc, do toho jsem si dodělávala vzdělání.
Naštěstí jsem měla do konce rodičáku naspořené peníze. A výhodu vlastního bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23807
12.4.16 17:58

@hudečice Ve dvou zaměstnáních jsem si teda 14 tisíc ani nevydělala.
ve škole cca 10, v obchodě tak 2-3. A celé dny v čudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23807
12.4.16 17:59

@Llola Ex mi neplatí, dluží mi 138 tisíc, dostal podmínku a PRD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.16 18:04

Tak já jsem sama se 2 dětma, starší čeká škola, s menší jsem vlastně celé těhonství sama. Je to těžké, vlastně jsem nikdy nepřestala pracovat, ale opravdu si nestěžuji, máme se vlastně hezky (zaťukám). Šetřím, jak se dá, ale ne tak, aby děti měli pocit (a vlastně i já :lol: ), že jsme na tom špatně, děláme si radost. To se spíše snažím více pracovat, něco ušetřit. Nic nedostáváme, kromě tedy péče babiček :lol:, ale ty bydlí dále. Chce to plánovat, improvizovat, věřit :lol:
Prosím anonymní M

• Nahlásit
  • Citovat
12.4.16 18:04
@laducha píše:
@hudečice Ve dvou zaměstnáních jsem si teda 14 tisíc ani nevydělala.
ve škole cca 10, v obchodě tak 2-3. A celé dny v čudu.

Ona platí kolem 9.000 se vším všudy ( v tom je asi 7 tisíc nájem, zbytek plyn, elektrika, voda). Pak hmotka 3.400 + dítě asi tisícovka což je když to sečtu 13.400 + ještě tisícovku na alimentech… hned má 14.400,–Kč a to prosím sedí doma. Nemaká, nevyplatí se jí to, protože šla na pohovor, tak jí nabídli 19 hrubého nástupák…což má čistého to, co na socce. Takže asi tak. A navíc nemusí ráno vstávat, dojíždět do práce, platit za jízdné… většina peněz jde na cigára a malou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23807
12.4.16 18:08

@hudečice A já se tak honím 8)
Dopoledne ve škole, odpoledne v obchodě, od pátku do neděle v kurzu.
Teď už ne, kurz jsem zdárně dokončila, v obchodě jsem skončila, nebylo to finančně VŮBEC zajímavé, takovou brigádu seženu kdykoliv. Malá je v 1. třídě a potřebuju se jí trochu věnovat, kromě syna nemám žádné hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.16 18:08
To je o povaze, já bych brala práci i za míň, i kdybych pohoršila. Tím si nehoním triko, ale v té práci přijdeš na jiné myšlenky, lidi, příležitosti, pro mě je to větší pocit jistoty.. také kvůli dětem.
Anonymní M
@hudečice píše:
Ona platí kolem 9.000 se vším všudy ( v tom je asi 7 tisíc nájem, zbytek plyn, elektrika, voda). Pak hmotka 3.400 + dítě asi tisícovka což je když to sečtu 13.400 + ještě tisícovku na alimentech… hned má 14.400,–Kč a to prosím sedí doma. Nemaká, nevyplatí se jí to, protože šla na pohovor, tak jí nabídli 19 hrubého nástupák…což má čistého to, co na socce. Takže asi tak. A navíc nemusí ráno vstávat, dojíždět do práce, platit za jízdné… většina peněz jde na cigára a malou.

@hudečice

• Nahlásit
  • Citovat
12.4.16 18:11
@Anonymní píše:
To je o povaze, já bych brala práci i za míň, i kdybych pohoršila. Tím si nehoním triko, ale v té práci přijdeš na jiné myšlenky, lidi, příležitosti, pro mě je to větší pocit jistoty.. také kvůli dětem.
Anonymní M@hudečice

Já ti rozumím, také jsem chodila na brigády, kde bylo málo peněz, ale dostala jsem se do kolektivu a na jiné myšlenky. Ale většina to tak má naprogramované, proč robit, když mi dávky dají na úřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.16 18:13

Jinsk já třeba i nechápu, jako jedno z nejjednodušejších řešení, pořídit si mužského. Za sebe se přiznám, pro mě komplikace :oops: Anonymní M.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama