Jak zvládat neustálý stres a úzkosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
50
9.5.22 11:46

Jak zvládat neustálý stres a úzkosti

Krásné dopoledne, holky.

Jdu si k vám pro radu, jak jste se vy případně vaše okolí v těhotenství popasovaly se strachem a úzkostmi ohledně zdraví mimča.
Měla bych teď být 15+1 a každým dnem mě víc a víc berou úzkostné stavy a přemýšlím nad černými scénáři. Jsem z toho pak šíleně podrážděná a ve stresu. :zed:
Cca od 6tt do 10/11tt mě trápily hematomy a krvácení. Před týdnem jsem jednorázově zakrvácela z přílišné fyzické námahy (máme ovce a jedna měla komplikovaný porod, pro mě to byl po 2 měsících klidového režimu strašný záhul). Teď už to zase vypadá dobře, i se dobře cítím až na občasné bolesti roztahující se dělohy.

Jenže ta hlava prostě dělá divy… To víte, občas si člověk přečte nějaký ten článek, občas nějakou diskuzi a zjišťuje, že vlastně celé těhotenství je to 50:50 a vyhráno nemáte nikdy.
Jsem do toho teď na rizikovém těhotenství kvůli tomu krvácení, nikam tedy v podstatě nemůžu a to mi jako obrovské cestovatelce taky pěkně leze na mozek. :(

Mám Angelsound, který obden, občas každý den, používám na 2-3 minutky. Občas srdíčko najdu, občas ne. :nevim:
Byla jsem až do 12tt zvyklá na kontroly každých 14 dní, teď začínám chodit pěkné jako ostatní maminy, jednou za měsíc… Táhne se to jako smrad!

Jak jste se s těmihle stavy vypořádaly vy? Měly jste nějaký fígl jak svoji mysl zaměstnat?

Mooooc díky! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1584
9.5.22 12:23

Věř sobě a miminku, nic jiného ti nezbývá. Miminko zvládlo první trimestr, to je přeci jen jeden ze zásadních milníků :kytka:

Všechny jsme čekání mezi kontrolami zvládly, a zvláště pro dlouhodobé snažilky, které konečně otěhotněly, to bylo čekání nekonečné.

Jak na to nemyslet, neporadím. Já jsem realista, takže se neumím v hlavě přenastavit jen na optimistické myšlenky. Ale miminkům jsem zkrátka věřila, že jim je u mě dobře. A bylo :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
9.5.22 12:40

50/50?
Klid prosím tě..
Osobně neznám nikoho, kdo by prisel o dítě od druhého trimestru dál a znám desítky dětí..
Teď jsi zacyklená ve své úzkosti a rozhodně svému dítěti nevytvářís bezpečné prostředí. Chod na procházky, cti si, dělej nějaké ruční práce (třeba pletení), zaměstnávej hlavu.. Čím víc budeš myslet na rizika, tím ti bude hůř..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43140
9.5.22 13:12
@Pétina256 píše:
Krásné dopoledne, holky.

Jdu si k vám pro radu, jak jste se vy případně vaše okolí v těhotenství popasovaly se strachem a úzkostmi ohledně zdraví mimča.
Měla bych teď být 15+1 a každým dnem mě víc a víc berou úzkostné stavy a přemýšlím nad černými scénáři. Jsem z toho pak šíleně podrážděná a ve stresu. :zed:
Cca od 6tt do 10/11tt mě trápily hematomy a krvácení. Před týdnem jsem jednorázově zakrvácela z přílišné fyzické námahy (máme ovce a jedna měla komplikovaný porod, pro mě to byl po 2 měsících klidového režimu strašný záhul). Teď už to zase vypadá dobře, i se dobře cítím až na občasné bolesti roztahující se dělohy.

Jenže ta hlava prostě dělá divy… To víte, občas si člověk přečte nějaký ten článek, občas nějakou diskuzi a zjišťuje, že vlastně celé těhotenství je to 50:50 a vyhráno nemáte nikdy.
Jsem do toho teď na rizikovém těhotenství kvůli tomu krvácení, nikam tedy v podstatě nemůžu a to mi jako obrovské cestovatelce taky pěkně leze na mozek. :(

Mám Angelsound, který obden, občas každý den, používám na 2-3 minutky. Občas srdíčko najdu, občas ne. :nevim:
Byla jsem až do 12tt zvyklá na kontroly každých 14 dní, teď začínám chodit pěkné jako ostatní maminy, jednou za měsíc… Táhne se to jako smrad!

Jak jste se s těmihle stavy vypořádaly vy? Měly jste nějaký fígl jak svoji mysl zaměstnat?

Mooooc díky! :srdce:

Když přijde vtíravá myšlenka, prostě se zaměstnat rukama. Nebo cíleně dělat něco, co tě baví. Ono to porodem nekončí. Bát se budeš už pořád. Jsi matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
9.5.22 13:15

Zkus být opravdu vyklidněná, stres a různé negativní myšlenky v těhotenství jsou normální. Každopádně to neprospívá ani tobě, ani mimču. Takže, úsměv :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3896
9.5.22 13:42

Nejaka jemna terepie? Joga? Meditace? Bachovky? Aromaterapie? Neco jemneho, ale cemu budes verit, co na Tebe zapusobi. Je skoda stresovat se, hodne veci nelze ovlivnit. Uzivej si hezke jarni dny (pokud teda nejsi pylovy alergik :mrgreen::kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
9.5.22 13:45

Nedávno jsem četla studii, podle které těhotenství v 10tt má 98% šanci zdárně dojít k porodu. Ta dvě procenta, počítám, se velmi vytřídí na prvním screeningu, který máš určitě už úspěšně za sebou, takže zbývá nějaká desetinka (?) procenta, kdy se něco zle pokazí odteď dál. To hodně nízká pravděpodobnost, ne?
Ale chápu, většina nastávajících maminek to má podobně. Je to prostě potřeba přečkat. Jestli tě to až paralyzuje, nebyla by od věci lékařská pomoc. Jinak se uvádí, že nejsilnější přírodní antidepresivum je třezalka. Bohužel nevím, jestli je ok v těhotenství.
Držím palce a spolu s tebou pevně věřím, že to ty i miminko zvládnete. Minimálně máš opravdu mizivou šanci, abys to těhotenství nějak narušila svým chováním nebo prožíváním. Takže v tomhle směru můžeš být opravdu v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
9.5.22 19:15

@Thomassss moc děkuji. To dlouhodobé snažení je právě náš případ, cca 2,5 roku než se to za pomoci hormonální léčby podařilo. Už to vypadalo na IUI, ale pomohly na poslední chvíli samy o sobě prášky.
Asi o to víc je to pro mě složitější, člověk si tím prostě nechce projit znovu a strašně se na to upíná… :,(

Ještě jednou moc děkuji všem za názory a rady, já jsem prostě od přírody takový uzlíček nervů. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
9.5.22 19:44

@Pétina256 Nám se povedlo po 5 letech a 2 IVF. Takže nárok na nervy jsem měla taky. Ale prostě jsem prckovi věřila. Určitě bude vše v pořádku, hlavně klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat