Jak zvládat pláč 7týdenního syna

25.4.20 14:44

Jak zvládat pláč 7tydenniho syna

Ahoj holky, mám dnes 7tydenniho syna a absolutně nezvládám jeho pláč…tedy když se koupe, má hlad apod, to jsem v klidu, znám důvod. Ale když pláče a já nevím proč a nejde utišit, tak jsem dost zoufalá a říkám si, že jsem si dítě neměla pořizovat…do toho samozřejmě únava velika. Uklidnete mě, že je to normální a přejde to, jak pláč tak můj pocit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12041
25.4.20 14:46

@DenisaHolub Je to normální, mimna nebrečej jen když mají hlad, potřebují přebalit atd. A jo, přejde časem pláč, i tvůj pocit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34797
25.4.20 14:47
@DenisaHolub píše:
Ahoj holky, mám dnes 7tydenniho syna a absolutně nezvládám jeho pláč…tedy když se koupe, má hlad apod, to jsem v klidu, znám důvod. Ale když pláče a já nevím proč a nejde utišit, tak jsem dost zoufalá a říkám si, že jsem si dítě neměla pořizovat…do toho samozřejmě únava velika. Uklidnete mě, že je to normální a přejde to, jak pláč tak můj pocit :D

Ano, je to normální. Příroda vynalezla pláč dítěte proto, aby si vždy zavolalo o pomoc. A aby to bylo hodné naléhavé. Vřískot vlastního dítěte mě deptal hodně, cizí křičící mimino v kočáru to ve mně nevyvolá. Neboj, bude líp. Sžijete se a budeš vědět, co mu chybí. Některé děti brečí dost, no. Někdy fakt stačí jen pochovat, promluvit. Když je jinak najedené a přebalené.

Příspěvek upraven 25.04.20 v 14:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
25.4.20 14:52

Ze začátku člověk nikdy přesně neví, co to miminko zrovna chce. Nakrmene, přebalene a stejně brečí.. srovná se to. Někdy chce jen pozornost, pochovat, někdy chce spát a nejde to. U nás vždycky stopro zabralo jedině kojení (cti dudlani). Ale bacha, je to návykové a za chvíli máš doma malou přísavku :lol: Případně manžel nosí po bytě a to je najednou klid. Sedne si a zase řev :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.20 14:52
@Russet píše:
Ano, je to normální. Příroda vynalezla pláč dítěte proto, aby si vždy zavolalo o pomoc. A aby to bylo hodné naléhavé. Vřískot vlastního dítěte mě deptal hodně, cizí křičící mimino v kočáru to ve mě nevyvolá. Neboj, bude líp. Sžijete se a budeš vědět, co mu chybí. Některé děti brečí dost, no. Někdy fakt stačí jem pochovat, promluvit. Když je jinak najedené a přebalené.

No on právě začal plakat i když je prebaleny, najedeny, vyspaly…prostě po jídle nezastavitelnej pláč a nevím proč :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34797
25.4.20 14:54
@DenisaHolub píše:
No on právě začal plakat i když je prebaleny, najedeny, vyspaly…prostě po jídle nezastavitelnej pláč a nevím proč :(

A vzala sis ho k sobě? Pochovala ho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.20 14:54
@Russet píše:
Ano, je to normální. Příroda vynalezla pláč dítěte proto, aby si vždy zavolalo o pomoc. A aby to bylo hodné naléhavé. Vřískot vlastního dítěte mě deptal hodně, cizí křičící mimino v kočáru to ve mě nevyvolá. Neboj, bude líp. Sžijete se a budeš vědět, co mu chybí. Některé děti brečí dost, no. Někdy fakt stačí jem pochovat, promluvit. Když je jinak najedené a přebalené.
No on právě začal plakat i když je prebaleny, najedeny, vyspaly…prostě po jídle nezastavitelnej pláč a nevím proč :(
@vrbule píše:
Ze začátku člověk nikdy přesně neví, co to miminko zrovna chce. Nakrmene, přebalene a stejně brečí.. srovná se to. Někdy chce jen pozornost, pochovat, někdy chce spát a nejde to. U nás vždycky stopro zabralo jedině kojení (cti dudlani). Ale bacha, je to návykové a za chvíli máš doma malou přísavku :lol: Případně manžel nosí po bytě a to je najednou klid. Sedne si a zase řev :)

Nekojim, takže dudlani nebude :) chozením je to o něco lepší, ale zase se bojím, že to bude vyžadovat pořád…celkově se dost bojím, že moje pocity nepřejdou :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.20 14:55
@Russet píše:
A vzala sis ho k sobě? Pochovala ho?

Jojo, je to hned po jídle, odkrkne si a pak je stále u me. Většinu času je buď se mnou nebo s manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
25.4.20 15:03

Je to normalni…kolikrát mám černý myšlenky co bych kdy udělala. A je mi to líto. Ale ty uzlicci za to nemůžou… Budou i lepší dny :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21903
25.4.20 15:13
@DenisaHolub píše:
Nekojim, takže dudlani nebude :) chozením je to o něco lepší, ale zase se bojím, že to bude vyžadovat pořád…celkově se dost bojím, že moje pocity nepřejdou :(

Tak mu dej dudlík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
25.4.20 15:17

Ahoj, mám to stejně, proto mimimko nosím - šátek, manduca. Oni pak moc nepláčou. Dělá jim to moc dobře :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
25.4.20 15:19

Co nejvíc nosit, mazlit, je to jen na krátko. Za chvilku už bude chtít poznávat svět. To mu dá do života dobrý základ. Milující maminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
25.4.20 15:23

@DenisaHolub Já mám z miminkovského řevu neskutečnou úzkost (mám na mysli vlastního dítěte)… S prvními dvěma dětmi jsem nemohla být cca 3 týdny sama doma, jelikož jsem v sobě cítila hrozné napětí, když malé začalo brečet a já bych ho nedej Bože nedokázala utišit. Ne, že bych ublížila jemu, ale nejraději bych si hodila mašli já - u mě se ale projevila poporodní deprese. To ty snad nemáš… Kde kdo mi mohl povídat, že miminka prostě brečí, že je to jejich jediný dorozumívací prostředek… Prostě jsem si připadala jako hrozná matka, kdyby mi mimino náhodou řvalo na veřejnosti… U třetího dítěte jsem měla něco podobného, ale už jsem věděla o co jde, takže ATD zabrala kolem tří týdnů po porodu a naštěstí malý vyslyšel moje přání a od cca 4 týdnů spí celou noc.
Musíš zjistit důvod, proč malý brečí - mně neskutečně pomohla kniha Harvyho Karpa Nejšťastnější miminko v okolí. Strašně krásně se čte a metoda z této knížky na našeho nejmladšího zabrala, teď mu jsou skoro tři měsíce a je to už úplně o něčem jiném. Vydrž, každou chvílí se na tebe už bude cíleně usmívat a to též hrozně pomůže…
Držím palce!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
25.4.20 15:26

@DenisaHolub Ale přejdou. Přejdou tě ty myšlenky a za chvíli se sehrajete a bude ti to miminkovsky období chybět ;) Když nekojis, tak co zkusit ten dudlík? Nebo nemá ještě hlad, když je to po jídle? Třeba naše malá si krka i víckrát a hodně ji trápí zavzdusneni a blinkani. První dceru jsme taky nosili pořád ten první půlrok. Druhá byla zatím spokojená i v kolíbce při sledování nás ostatních, ale už si taky začíná víc říkat o chování. Jsou u nás
náručí prostě rady :srdce: Ono to uteče a už se nebudou chtít tulit, tak si to musíme užít ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.20 17:52
@vrbule píše:
@DenisaHolub Ale přejdou. Přejdou tě ty myšlenky a za chvíli se sehrajete a bude ti to miminkovsky období chybět ;) Když nekojis, tak co zkusit ten dudlík? Nebo nemá ještě hlad, když je to po jídle? Třeba naše malá si krka i víckrát a hodně ji trápí zavzdusneni a blinkani. První dceru jsme taky nosili pořád ten první půlrok. Druhá byla zatím spokojená i v kolíbce při sledování nás ostatních, ale už si taky začíná víc říkat o chování. Jsou u nás
náručí prostě rady :srdce: Ono to uteče a už se nebudou chtít tulit, tak si to musíme užít ;)

Dudlík dávám, někdy zabere někdy ne. Pak je ale člověk otrokem dudliku, protože mu vypadne 100 za minutu a pak je další rev..:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat