Jak zvládat práci ve třísměnné fabrice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 08:19

Jak zvládat práci ve tři smené fabrice

Ahoj maminky včera jsem byla poprvé v nové práci a pracuji ve fabrice kde se musí dělat těžká pásová výroba nějak jsem to neudejchala a skolabovala jsem ale pak jsem začala zhluboka dýchat a směnu dotáhla do konce ale nakonci šichty jsem si všimla toho že dělám zmetky ale ne každý, mistr mi pak nějaké pomohl opravit a zbytek prý nebyl tak hrozný snad vše nešlo zkontrolovat. Večer jsem přišla dom a udělalo se mi ve spaní zle klepala jsem se nemohla dýchat a zvracela vůbec jsem svému tělu nerozuměla manžel na mě byl nepříjemný že děti nebudou mít vánoce mluvil sprosté a ani se o mě neuměl postarat a aby toho nebylo málo tak mi ráno řekl že nám vezmou dětská protože je neužívieme a že je dneska nezvládne hlídat protože mě bylo zle on byl zhuru a krs mě a ještě občas zvedl hlas v noci takže zbudil dětská a ty vše viděli v závěru se mi udělalo špatně a práce mi šla do přestávky pomalu ale bez zmetku po přestávce se to podělalo chtěla jsem hned první den hledat něco jiného a pak odejít ale manžel mi řekl že po tomhle už do smrti nic nenajdu že si musí najít dvě práce. Vůbec nevím co mám dělat odejít vydržet fakt nám mohou vzit děti,?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18708
3.11.21 08:22

Ne nevezmou vám děti.

Ano, najdeš něco jiného.

A tvůj muž je dost problémový a to co popisuješ docela vypadá jako psychické týrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 08:30
@Ou píše:
Ne nevezmou vám děti.

Ano, najdeš něco jiného.

A tvůj muž je dost problémový a to co popisuješ docela vypadá jako psychické týrání.

Moc děkuji manžel je takhle hodný ale nedávno mu umřel otec a matka je taky hodně nemocná a já rodiče nemám mám to tam aspoň zkusit vydržet nějakou chvíli třeba se to zlomí a nebo mě vyhodí za dělání zmetku i když ve zkusebce jsem úplně na dně ještě mi manžel koupil nové hodinky a já vůbec nevím kde jsou jak mi bylo zle

• Citovat
  • Nahlásit
14051
3.11.21 08:33

Ahoj,

tvůj muž nepracuje? Proč si nenajde dvě práce on? Kolik máte dětí? Proč by je vám brali? Nemáte kde bydlet? Co jíst? Asi to chce více informací.

Btw. já třeba taky nezvládám noční - mezi 3-4hodinou se mi udělá špatně a já jsem nepoužitelná. Zkusila jsem to dva měsíce a třetí jsem se domluvila na odchodu ve zkušebce. Nešlo to. Zdraví mám jen jedno a je mi přednější. Našla jsem pak lepší práci, lepší kolektiv a za více peněz. :palec: To, že jednomu nedělá problém směnnost a noční, neznamená, že jinému nemůžou vadit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 08:38
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

tvůj muž nepracuje? Proč si nenajde dvě práce on? Kolik máte dětí? Proč by je vám brali? Nemáte kde bydlet? Co jíst? Asi to chce více informací.

Btw. já třeba taky nezvládám noční - mezi 3-4hodinou se mi udělá špatně a já jsem nepoužitelná. Zkusila jsem to dva měsíce a třetí jsem se domluvila na odchodu ve zkušebce. Nešlo to. Zdraví mám jen jedno a je mi přednější. Našla jsem pak lepší práci, lepší kolektiv a za více peněz. :palec: To, že jednomu nedělá problém směnnost a noční, neznamená, že jinému nemůžou vadit. :nevim:

To ne máme kde bydlet i mame peníze nasetrene a manžel má práci ale pořád mi tvrdí že to sám neutahne jednou mi řekl že kvůli mě přišel o kamarády

• Citovat
  • Nahlásit
1618
3.11.21 08:39

Ufff, jako chivani manzela je tezce mimi, proc by vam brali deti? Zkus hkedat jinou praci, zdravi mas jen jedno a musis tu byt pro deti, ne zkolabovat a deti co, jak to ctu, neverim, ze by muz se o ne dokazal postarat, co nejaka orace v obchode, za kasou, nebylo by to lepsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14051
3.11.21 08:39
@Anonymní píše:
To ne máme kde bydlet i mame peníze nasetrene a manžel má práci ale pořád mi tvrdí že to sám neutahne jednou mi řekl že kvůli mě přišel o kamarády

No to je chlap miláček, fakt… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21740
3.11.21 08:40

Tohle vůbec není dobře položená otázka. Ty nepotřebuješ zjistit, jak zvládat třísměnný provoz. Ty potřebuješ pomoct prohodit tvého chlapa dveřma. Co si to vůbec k tobě dovoluje??? :zed: Ty kolabuješ v práci, která je evidentně nad tvé síly a on na tebe pak v noci řve, že děti nebudou mít Vánoce a že vám je seberou?? 8o
Proboha tak snad pracuje i on ne? Jestli je to zase nějakej macho, co vydělává 20 hrubýho a na tebe si otvírá pusu, tak by mu měl někdo poupravit fasádu :cert:
Na tuhle práci se vykašli, evidentně jí nezvládneš. I kdybys měla jít do supermarketu za kasu, rozhodně to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
3.11.21 08:40

@chs.jasmin Tam asi nešlo o noční směnu. Píše, že včera byla poprvé v práci a večer přišla domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
3.11.21 08:41
@Anonymní píše:

Problem je manzel, to zavani uz fakt psychickym tyranim tohle. Proc prisel kvuli tobe o pratele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
3.11.21 08:42
@unuděná píše:
Tohle vůbec není dobře položená otázka. Ty nepotřebuješ zjistit, jak zvládat třísměnný provoz. Ty potřebuješ pomoct prohodit tvého chlapa dveřma. Co si to vůbec k tobě dovoluje??? :zed: Ty kolabuješ v práci, která je evidentně nad tvé síly a on na tebe pak v noci řve, že děti nebudou mít Vánoce a že vám je seberou?? 8o
Proboha tak snad pracuje i on ne? Jestli je to zase nějakej macho, co vydělává 20 hrubýho a na tebe si otvírá pusu, tak by mu měl někdo poupravit fasádu :cert:
Na tuhle práci se vykašli, evidentně jí nezvládneš. I kdybys měla jít do supermarketu za kasu, rozhodně to bude lepší.

Strasne, neumim a ani si to nechci predstavit, byt mi v noci zle a manzel za to na me jeste rvat, kdokoliv..uplne mimo.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
3.11.21 08:44

Zakladatelko co přesně nezvládáš? To pracovní tempo nebo ta práce je fyzicky namáhavá? On nikdo učený z nebe nespadl, je klidně možné že se do toho po týdnu dostaneš. Nebo taky ne, to musíš nechat na vlastním úsudku. Já osobně bych u pásu stát nikdy nechtěla a radši bych šla dělat cokoliv jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4257
3.11.21 08:49

Práce na směny není pro každého a ne každý si zvykne.
Na druhou stranu jsou mraky lidí, kteří ji zvládnou.
Za sebe bych se hlavně uklidnila.
Určila si priority. Teď je potřeba se „zajet“ v práci. Rodina to jistě chvíli bez plného servisu vydrží. Kde můžeš doma ubrat?
Jak máš naplánované směny?
Co ti v noci pomůže nespal? Narvat do sebe o přestávce hroznový cukr, hodně pít?
Je pro tebe lepší spát hned ráno po noční, nebo zvládneš uvařit na večeři?
Tohle má každý individuálně.
Já třeba po noční potřebuji jít spát, ale můžu ok fungovat před noční bez spánku. Spousta mých kolegyn to má ale opačně.
Začátek je záhul, čím jsi starší tím hůř se zvyká.
Snažila bych se uklidnit, najít si systém a dát tomu čas.
Chlapa komentovat nebudu. Je to vůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 08:51

To znám, začátky jsou těžké, zvlášť když jde člověk po rodičovské, je to hodně o kolektivu, jak se chová k nováčkovi, který pochopitelně učený z nebe nespadl, neví mnoho věcí, je pomalý. Je to stres pro každého, navíc ve zkusebce, kdy kdykoliv mohou zaklepat na rameno a říci: „jdi“, já to zažila, sice se mi to osobně nestalo, ale některým kolegyním ano a myslela jsem, že se z toho pozvracím, jak mi z toho bylo blbě, člověk v té chvíli cítí strach, tlak, stres. Třeba se tam vyskytuje nějaký stresující faktor, který nemůžeš zkousnout (hluk, smrad, špína, zima, horko,…), většinou tam něco vždy je, když zjistíš, že je to neskousnutelné, tak tak jako tak je lepší hledat jinde, kde bude něco jiného, ale pro Tebe přijatelnějšího..Jinak když se mi něco v práci nedařilo, tak jsem z toho samozřejmě byla hotová i doma, ale vesměs když se člověk zapracuje, zapadne do kolektivu, tak je to pak v pohodě, ale to se nestane hned. Mělo by to být lepší a lepší, tak uvidíš.

• Citovat
  • Nahlásit
3758
3.11.21 08:52
@Serpentini píše:
Zakladatelko co přesně nezvládáš? To pracovní tempo nebo ta práce je fyzicky namáhavá? On nikdo učený z nebe nespadl, je klidně možné že se do toho po týdnu dostaneš. Nebo taky ne, to musíš nechat na vlastním úsudku. Já osobně bych u pásu stát nikdy nechtěla a radši bych šla dělat cokoliv jiného.

byla jsem v 16 na brigádě, 3 směny u pásu s cukrovinkama, a pokaždé, když jsem přišla domů jsem měla pocit, že další den do té práce nevstanu, jako jen těch 12 hodin na nohách bylo šílených, pak jsem povýšila na skládání krabiček, no a po týdnu brigáda skončila a mě to donutilo se učit a vystudovat vš:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat