Jak zvladate 3 deti?

Anonymní
15.1.20 12:25

Jak zvladate 3 deti?

Ahoj maminky 3 deti. Chci se vas zeptat, jak to vsechno zvladate? Psychicky, fyzicky a financne? Budeme mit rozestupy po 3 letech. Prvni pujde do 1.tridy, druhy by mohl jit do skolky, ale asi si ho jeste rok necham doma. Bydlime v byte 3+1, do budoucna bysme chteli stavet. Na mimco se tesime, ale ted mam trochu obavy, jestli stihnu starsiho rano odvest do skoly, atd atd. Manzel vecne v praci a babicky taky… Rodina to zatim nevi, ale budou poteseni :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
728
15.1.20 12:36

Ja mám jedno dítě s adhd a těžko to zvládám, neumím si představit 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
15.1.20 12:39

Ja mam jedno zdravy v puberte, jednoho tezkyho autistu s retardaci a jedno dite s poruchou reci. Uprimne, klidne bych sla jeste do jednoho kdybych vedela ze bude ok. Kazdej to zvlada jinak, me to bavi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24860
15.1.20 12:39

Tak nějak se to vždycky vymyslí, musí. My máme tři, ale s větším rozdílem. Druháka, třeťáka a ročního. Malý se narodil přesně v pololetí. Prvních 13 dní byly prázdniny, potom měl muž odpolední, tak je ráno vozil do školy. Potom jsem se naučila se šátkem a vodila jsem je já. Chodili do družiny. Vyzvedávala jsem buď já nebo babička, která mi dodnes pomáhá vyzvedávat ze školy a z kroužků. Ale školkove a prvňák kroužky obvykle nemají, nebo ve škole, takže nemusíš být někde s mimcem přesně na čas.
Po pár měsících kluci začali na autobus chodit sami, jen jsem se dívala z okna.
Takže zvládame dobře. Též máme 3+1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10044
15.1.20 12:40

Tak všechno jde zvládnout.
Když už to dítě máš, těžko ho dáš do babyboxu ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24860
15.1.20 12:40
@quanavera píše:
Ja mám jedno dítě s adhd a těžko to zvládám, neumím si představit 3.

Já mám nejstaršího s Adhd, k tomu další dva. Podle mě je super že má sourozence. I pro mě, psychicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5829
15.1.20 12:41

Když se dáš jednou na boj, je třeba vytrvat. :mrgreen: :lol:
Když se nám narodil junior, tak starší taky nastupoval do první. Druhý byl školkový. (4,5r)
První rok pohoda, byl hodné mimčo a na jeho školu jsem měla času víc, než kolik bych ho měla při zaměstnání.
Finančně se máme akorát tak. Malý půjde v září do školky (bude mít 2 roky a 10měs.) Dýl bychom to neutáhli. My tedy v baráku už bydlíme a platíme hypo. Časově- no. Upřímně nemám čas se všem stejnou měrou věnovat. A navíc odpoledne vždycky tak rychle uteče. Ale u nás se klukům věnuje i táta. Takže nestrádají, jen já sama se jim nestíhám věnovat tolik, kolik bych chtěla. Peču, vařím atd. Snažím se dělat kdeco domácí, abychom jedli zdravě a ne draho, a to vyžaduje čas. :?
Ale zpět bych to nikdy nevzala. Tři děti jsme chtěli. Jen třetí přišel neplánovaně. Cca o rok dřív. Ale zase mají k sobě aspoň blíže. :)
Jo někdy je to šrumec. Ale jsem ráda, že je nás doma 5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
15.1.20 12:41

Jo a mam je po dvou a po trech letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5829
15.1.20 12:42

@andelka83 náš nejstarší má taky ADHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
15.1.20 12:43

Já mám třetí dítě s velikým rozestupem, tři roky jsou málo. Nezvládla bych to. Člověk má alespoň dost času na to, aby si nejmladší pořádně užil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24860
15.1.20 12:51

Já bych tři děti po sobě těžko dávala, takže @Tarjei velký obdiv. Některé kamarádky tří dětí po sobě mají, a zvládají to. Tak ono když se musí tak se musí že jo. :D Všechno má svoje pozitiva i negativa.
Jo a můj muž chce ideálně ještě jedno, že ten nejmladší nebude mít parťáka. Ale to už by bylo na mě poněkud moc. I když část pravdy má, to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
15.1.20 12:54

Každou chvilkou čekáme třetí :) Nejstarší má 5 a druhá má za dva měsíce 3 a třetí mimčo si dává na čas :D

Oba už chodí do školky. Řekla bych, že zvládnout se to dá, chce to jen hned na začátku nastavit režim. Ničeho bych se nebála, já se taky nebojím :D Kamarádce se teď na začátku ledna narodila třetí, kterou neplánovali. Nejstarší má 5 let a chodí do školky a doma mají ještě holčičku, která měla před Vánoci 2 roky a taky to zvládá. Babičky mají teda po ruce, ale jakmile skončí šestinedělí, tak má v plánu fungovat normálně. Ráno nachystat děti a se všemi do školky odvést toho nejstaršího a pak být s holčičkama. Já to mám v plánu také tak a bude to fungovat.

Ono je to takové, že je člověk z toho vyděšený, ptž tři děti jsou prostě tři a člověk se rozkrájet nemůže :D To se zvládne a když ne, svět se točit nepřestane, no ne, hlavu bych si z toho nedělala :kytka: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
728
15.1.20 12:55
@andelka83 píše:
Já mám nejstaršího s Adhd, k tomu další dva. Podle mě je super že má sourozence. I pro mě, psychicky.

Ano bylo by dobré kdyby nebyl sám, moc si to přeje i syn, ale max jedno, na vic už se necítím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
15.1.20 13:00

@andelka83 ja jsem z velky rodiny a navic me bavi adrenalin vyplavenej chaosem :) kdyz byly deti male byla jsem jeste vdana, tehdy manzel rano vypadl v sest do prace a vratil se vecer v osm, vsechno jsem resila ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1355
15.1.20 13:07

Máme děti 11, 10, 3. Prostřední, extrémně nedonošený nyní s ADHD s nálezem na EEG a pohybovým omezením. Nejmladší od mimina dost živý, ale mazel. Je to kolotoč, ale 80 procent přisuzuju právě prostřednímu dítku - plnit základní školní povinnosti bývá vyčerpávající, až nadlidský výkon. Milujeme je všechny, jsou náš život. Navíc si myslím, že dnes jsou tři skoro standart. Alespoń v našem okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat