Jak zvládáte bezmoc když je dítě nemocné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1034
7.1.22 00:10

Jak zvládáte bezmoc když je dítě nemocné?

Ahoj. Dnes jsem se dostala do situace, kterou jsem nikdy nezažila :,( syn měl dva dny teploty, tak probíhaly nurofeny s paralenem. Dnes odpoledne mu teplota zase stoupla, tak jsem mu dala Nurofen a šla umýt nádobí. Vrátila jsem se asi za 15-20minut, koukám na něj jak mu je, a zdá se mi nějaký mimo. Měřím mu teplotu a má 41,2!!! :,( :,( :,( Volala jsem okamžitě sanitku, ale oni neměli žádnou volnou! Že mě poradí zatím pouze slovně, ať nepanikařím, ale že je to už ve fázi, kdy je to nebezpečné :zed: :,( :,( začal zvracet, moc nevnímat a mluvit z cesty. Abych to zkrátila, srazila jsem mu teplotu sprchou na 40,3 a jeli jsme do nemocnice. Tam nás po chvíli přijali. S horečkou mu dělali PCR test, bohužel 2×, poprvé jim to přístroj nevzal. Čípek dostal až po 1,5hodine, takže měl pořád 40. Odběry špatné, na plicích nález, naštěstí tedy už dostává hodinu žílou antibiotika… Ale ten pocit… Do telefonu jsem brečela, mám o něj velký strach, panebože tak velkou horečku jsem nezažila :,( :,( :? Řekněte, že bude v pořádku :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
845
7.1.22 00:21

Nejhorší máte za sebou, zvládla jsi to perfektně už bude jen lépe. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10387
7.1.22 00:23

Neboj, to bude dobré, držím palce :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1731
7.1.22 00:24

Bude v pořádku, s takovou horečkou mám též zkušenosti. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 00:47

Zvládla jste to skvěle! Jak psaly holky přede mnou, nejhorší uz mas určitě za sebou.

Jinak ja se musím přiznat, ze nemoci moc nezvladam. Vždycky třeba zpětně si říkám, jo tak nebylo to tak hrozny. Ale zásadně dokud nevím co dítěti je a jak se to vyvrbi, jsem nervózní, googluju všechny varianty a jsem jak lev v kleci. Nesnáším to! Dokážu si představit ten strach, který jste prožívala a prozivate. Určitě bych do telefonu brecela taky :zed:

Držím palce ať je syn brzy v pořádku :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
6662
7.1.22 00:57

@japeruska zvladas to moc dobře. Rozumím, ze je to těžké.
Co se mi zdá být zoufalé, že nebyla sanitka, ale i to jsi dokázala vyřešit.
Je to bezmoc a pomáhá mi to, že vím, že jim musí pomoct a být s nimi, protože na mě spoléhají. Myslím tím mé dcery, když jsou nemocné. Hodně pomáhá i manžel, že nás vždy podrží. Víc dělat nejde.
Přeji ať je syn brzy v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
7.1.22 01:27

Moc vám děkuji za vaše milé slova. Moc mi to pomáhá. Jsem s ním v nemocnici, sedím u jeho postele na křesle a modlím se, ať to zvládne. Ani nechci pomyslet, co by kdyby…ale člověk ty myšlenky prostě má. :( :,( Přeji vám ať jste všichni zdraví :hug: až nyní si člověk uvědomí, co vlastně to zdraví znamená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
7.1.22 02:59

Koukat na nemocne dite je vzdycky priserny :,(. Hnusne hnusnej pocit.

Co mu teda je…?
Jinak pruser neni ta horecka, deti zvladaji dobre i 40ky, pruser je to, co ji zpusobilo. Aby se to zvladlo. A to uz se resi, ne…? To uz bude dobry, uvidis.

Jinak, neda mi to, dva dny stridat nurofen panadol je pro telo masakr. Ja vim, ze to delaji vsichni a doporucuje se to bezne, ale jsou deti, co to proste nedavaji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
7.1.22 03:49

@japeruska já jsem psycho z 39,5 takže to zvladam blbě. Teď už jste pod dozorem a bude to dobre. Zvládla jsi to skvěle. Držím palce at je brzy fit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
7.1.22 06:03

Taky okamžitě panikařím, možná proto, že jsem zdravotník a tak nějak vím, co může následovat. Jenže když nic nezabírá a stav se nelepší, vždycky vidím ty nejhorší scénáře. Když do toho narazím na laxní přístup lékaře, je to ještě horší. Neboj, už bude vše v pořádku, teď už je pod dozorem. Důležité, že přišli na důvod :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
7.1.22 06:07

@Lucie_Sx naše malá měla před Vánoci bronchitidu a horečky přes 40°C měla týden. Dávali jsme Paralen a Brufen na střídačku, i přesto to šlo srazit nejvýš na 38,5°C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
7.1.22 06:11

@japeruska držím palce ať je brouček co nejdříve v pořádku :hug: jste pod dohledem, vše bude dobré :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10145
7.1.22 06:32

Já si myslím, že jsi to zvládla dobře :wink: můj syn trpí na vysoké horečky i při běžné viróze. Zrovna v neděli ji měl. Nicméně už se několikrát stalo, že měl horečky které nesly absolutně srazit. Ty měl k zánětu středního ucha. Volali jsme s manželem na pohotovost a tam nám poradili dát větší dávku Nurofenu. Ty dávky na obalu jsou prý hodně malé. Nakonec tohle částečně zabralo, ale i tak mu většinou teplota pod 39 neklesne, tak zkouším j další věci. Je to občas opravdu o nervy 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27340
7.1.22 06:52

Zvládlas to v pohodě :) já jsem zvyklá, malý má 40 klidně od růstu zubů, takže já hned nepanikařim, ale přes 41 už bych se taky bála. Hlavně zjistit a vyřešit příčinu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3349
7.1.22 06:56

Hyperpyrexie prostě průšvih je, je dost jedno, jak si to myslí někdo na internetu. Syn při hodnotách nad 40,5°C začíná halucinovat, takže znám nejrůznější pocity. No antibiotika zaberou, předpokládám, že se jedná o oboustrannou pneumonii. Teď jenom vydržet, až se stane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat