Jak zvládáte delší návštěvy tchyně?

Anonymní
6.6.15 21:27

Jak zvládáte delší návštěvy tchyně?

Ahoj holky, za nedlouho mě čeká 4-denní návštěva tchyně. Předesílám, že vím, že je to manželova maminka, fakt se snažím podle toho chovat. Jenže jsem docela samotář, ona strašně společenská. Já mám ráda, když má vše své místo a ona mi nechává věci všude po bytě. Máme naprosto odlišné názory na výchovu dětí. Ona volí komunisty, moji rodiče jsou podnikatelé. Ona se fakt snaží, já taky, ale prostě stalo se toho nějak moc (zásadní problém pro mě po narození našich dětí) a já cítím strašnou nechuť se s ní na tolik dnů vidět. TVL co mám dělat? Mám chuť zdrhnout, ale bratr můj milovaný tvrdí, že fakt není vhodné trávit každý den několik hodin mimo domov :,(.
Kdybych tohle bývala byla kdysi věděla, tak bych si snad vzala Pištu Hufnágla :zed: :mrgreen:
Anonym snad pochopíte…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1907
6.6.15 21:40

Taky mám tchýni společenskou a já mám po celodenním dni se svým upovídaným synem ráda klid, navíc tchýně vypráví ty samé historky neustále dokola. Takže ji na to vždy slušně upozorním, že toto už vyprávěla minule. Je toho více, prostě jí vždy slušně řeknu, co mi vadí. Ona sama mi na začátku našeho vztahu řekla, že nemá ráda přetvářku a ať ji vždy řeknu vše na rovinu. Bydlíme daleko, takže k nám jezdí vždy na tři a více dní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.15 21:42

zakl.

@Zuzlounek A taky se na to tak netěšíš?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.6.15 21:47

zakl

Ona miluje televizi, furt se mě ptá, jestli jsem viděla tohla a tamto a proč se nedívám. Já prostě nemám čas, barák, zahrada, děti… Když to řeknu, dozvím se, že ona měla děti dvě mnohem víc po sobě. Když se zeptá, jaká byla noc a já řeknu, že mimino plakalo, dovím se, že děti pláčou, ať ho nechám vyřvat a budu mít klid. Když udržuju pořádek v bytě, je naštvaná, že jsem zas uklidila z linky do myčky její skleničku. V poledne si dá šlofíka v obýváku a já honím děti, aby tam nelezly. Celej den by ráda měla puštěnou televizi a já nesnáším, když děti čučí na televizi, nedej bože na detektivky. Pomoc! :? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.15 21:48

Tchyně přijede, odjede…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11397
6.6.15 21:52
@matkabagristy píše:
Tchyně přijede, odjede…
:lol: Ale za dlouho. :zed:

Příspěvek upraven 06.06.15 v 21:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
6.6.15 21:53

Netěším, ale je to manželova matka a babička našich dětí. Co mi hodně vadí, že vždycky usne v obýváku při hodně nahlas puštěné televizi a když jdu v noci kojit (jsem zvyklá, že malého kojím v obýváku), tak ji vždy vzbudím, aby šla spát a ona si sedne těsně vedle mě a kouká, jak kojím :cert: Už jsem jí to říkala, že mi to vadí, že chci trochu soukromí, ale stejně to vždy udělá. Myslím si, že bydlet blíž a vídat ji třeba jen na odpoledne, bylo by to s ní fajn, ale mít ji doma 3 a více dní moc nedávám :nevim: Jako nehádáme se, ale mě její návštěva stojí vždy plno nervů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.15 21:54

zakl

Tak nic, asi jdu napsat deníček… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.15 21:54
@Genovesa píše: :lol: Ale za dlouho. :zed:

vždycky je to zadlouho :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.15 21:55

zakl

@Zuzlounek Přesně jako u nás. :?

• Nahlásit
  • Citovat
10749
6.6.15 21:59

Jak velké máš děti? Nešlo by ji zabavit jimi? Vypakovat na hřiště, do ZOO, do bazénu… 4 dny odlišné výchovy by přežít mohly. A na večer nějaký prášek nebo třezalkový čaj ;) Případně jí připrav nějaké filmy, když miluje TV, u toho by nemusela mluvit. To dáš.

Cítím s tebou, tchyni mám fajn, ale když u nás krátce po porodu byla asi 3 dny, aby mi pomohla, byly to nejstresovější chvíle v mém šestinedělí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 22:06

@Knihomyš šmankote, děsná představa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.15 22:08

zakl

@Knihomyš Mám čtyřleté a roční dítě. Vypakovat ji nemůžu s nima, má velkou nadváhu, záda po operaci, která se moc nepovedla a vyměněný kyčel. A něco se sdcem a vysoký tlak. To by někdo z nich nemusel přežít.
Právě v tom šestinedělí je zakopán začítek konce, za první dva měsíce života prvního dítěte jsem tu měla tři návštěvy na víkend. Obě manželovy sestry a tchyni s tchánem. Nejméně dva lidi, nejvíce čtyři. :zed:. U druhého dítěte už jsem věděla, co je císař zač a návštěvy jsem dopředu odmítla. Tchyně přijela na pět dnů, co jsem byla v porodnici a stejně mi moje přání, abych měla po příchodu domů klid, nesplnila. Odjela až druhý den po mém příchodu :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.6.15 22:10

zakl

Jo a co mi přišlo ujetý, když jsem přijela z porodnice domů, řekla mi, že mě vítá doma. Jsem si říkala, čí vlastně ten domov je, vždyť to bych měla říkat já jí, ne? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
7937
6.6.15 22:11

Já jsem těžký introvert a stává se, že mě lidé(včetně manžela a dětí) unavují nad únosnou míru, doma je to méně znát-je to přece jen moje prostředí.
Tchýně to ví, mám s ní bližší vztahy než s vlastními rodiči, po svatbě jsme u ní několik let bydleli, třebaže to od obou vyžadovalo spoustu kompromisů, plný byt lidí je prostě plný byt lidí.
Když potřebuji, zdejchnu se do pokoje, zamknu se a dělám to, co chci já.
Na odreagování to v pohodě stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama