Jak zvládáte děti sovy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katyna1984
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 16.03.19 22:28
Jak zvládáte děti sovy?

Ahoj ženy, asi potřebuji spíš uklidnit, že to tak funguje i jinde. Máme tři děti, 12, 8 a 2 roky. Všechny jsou bohužel od narození sovy. Nikdy jsem nezažila, že by šly spát před 21. hodinou večerní, teď mívám problém zahnat je v půl desáté. Dnes dokonce usínají všichni až teď. Pokud chci mít aspoň chviličku pro sebe, znamená to chodit spát o půlnoci. Vzhledem k tomu, že ještě třeba 3× za noc kojím a v 6 pak vstáváme, je to na palici.

Je mi jasné, že u starších už to bude lepší jedině až se odstehují.

A já bych tak moc potřebovala aspoň nějaký čas o samotě..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kryha
Kecalka 139 příspěvků 16.03.19 22:32

Náš tříleťák taky usíná právě teď. Výhoda je, že ráno zas tak brzy nevstává. Tak kolem osmé. Takže o klidných večerech u televize si můžu nechat zdát.

Liguére
Stálice 70 příspěvků 16.03.19 22:33

@katyna1984
Potřebám
Přestaň kojit a vyspíš se ;)

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 16.03.19 22:33

Mám taky tři takové. Pomáhá jedině pořádně navýšit fyzickou aktivitu. Je to boj

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 16.03.19 22:33

Děti sovy zvládám na výbornou, ale je to proto, že jsem sama sova. Děti usnou v půl desáté a já jdu spát kolem jedné ráno. Vstáváme v osm. Upřímně, mě by zabili skřivani. Dítě, co chodí spát před osmou a vstává v šest, je moje noční můra.

masinka69
Kecalka 160 příspěvků 16.03.19 22:35

Neporadím, jen soucitim, já mám jedno sovu, druhé raní ptace a třetí se v noci kojí… Zrovna před pěti minutama nejstarší usnul, :roll: nejmladšího konejsim v manduce a všude mám bordel,většinou s nima usnu a ten čas pro sebe opravdu chybí :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9510 příspěvků 16.03.19 22:35

Teď sem zahnala 4 leteho do postele :D nijak mi to nevadí, sama chodím spát později a nějaký čas pro sebe večer nepotřebuji, není nic co bych nemohla dělat i s dítětem. U nás je ale nevýhoda že ačkoliv chodí spát dlouho, tak ráno vstává ještě za tmy :roll:

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 16.03.19 22:37

@katyna1984
Přestala bych kojit v noci dvouleté dítě. Když jsem konečně nemusela vstávat ke krmení a spala nepřerušovaně celou noc, byla jsem schopná vstát i v šest nebo dřív. Do práce vstavám před pátou, ale mám i noční, takže režim nemám skoro vůbec.
Syn usne dřív, když se venku vylítá nebo hodně unaví doma. Jinak dřív jak v 9 neusne.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 16.03.19 22:37
@Janli píše:
Děti sovy zvládám na výbornou, ale je to proto, že jsem sama sova. Děti usnou v půl desáté a já jdu spát kolem jedné ráno. Vstáváme v osm. Upřímně, mě by zabili skřivani. Dítě, co chodí spát před osmou a vstává v šest, je moje noční můra.

Moje chodí spát před osmou, ale vstává kolem osmé… to čtu tady můžu si pískat :-)

katyna1984
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 16.03.19 22:39

@Janli nj, ale do školy tak vstávat musíme. Taky by mi to až tak nevadilo, kdybychom mohli vstávat v 8 a déle každý den. Ale už mám v sobě ten budík nastavený a obzvlášť teď, když už je venku světlo, se budim i o víkendu jako ve všední den.

Teď bych třeba potřebovala ještě sednout tak na dvě hodinky k práci a tak strašně se mi nechce. Chtěla bych mít prostě aspoň někdy třeba od 20.00 klid..

ugluk
Hvězda diskuse 45807 příspěvků 16.03.19 22:41

Sedmileté dítě usnulo teď :zed: A to bylo v posteli v půl deváté, vylezlo jen jednou na záchod v pokoji tma. Vstávání do školy v půl sedmé je boj. Já jsem naštěstí taky sova, takže chodit spát o půlnoci je zcela OK. Uvidíme, co se vyklube z novorozence, zatím je to od kojení ke kojení a nerozlišuje den a noc, ale popravdě se modlím zase za sůvu, protože kombinace sůva-skřivan by znamenala, že matka nespí nikdy :lol:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 16.03.19 22:43

Fyzická aktivita moc nezabírá. O jarních prázdninách jsme byli pár dní na horách, prakticky od rána do večera na sněhu a stejně dřív jak v deset neodpadli. Jediné, co byla výhoda, že spali až do půl deváté :lol:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 16.03.19 22:43
@ugluk píše:
Sedmileté dítě usnulo teď :zed: A to bylo v posteli v půl deváté, vylezlo jen jednou na záchod v pokoji tma. Vstávání do školy v půl sedmé je boj. Já jsem naštěstí taky sova, takže chodit spát o půlnoci je zcela OK. Uvidíme, co se vyklube z novorozence, zatím je to od kojení ke kojení a nerozlišuje den a noc, ale popravdě se modlím zase za sůvu, protože kombinace sůva-skřivan by znamenala, že matka nespí nikdy :lol:

To musí být unavený nee přes den sedmiletý? To pak dává celý den od nějakých 6:30 do 22:30?

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 16.03.19 22:46
@katyna1984 píše:
Fyzická aktivita moc nezabírá. O jarních prázdninách jsme byli pár dní na horách, prakticky od rána do večera na sněhu a stejně dřív jak v deset neodpadli. Jediné, co byla výhoda, že spali až do půl deváté :lol:

Tak ono nestačí vyjet si na hory na pár dní, ale aktivitu provozovat denně. I v dešti. Chodit pěšky. Nechat je lézt po prolejzačkách… Starší dát na nějaký sport.

ugluk
Hvězda diskuse 45807 příspěvků 16.03.19 22:47
@Veru1987 píše:
To musí být unavený nee přes den sedmiletý? To pak dává celý den od nějakých 6:30 do 22:30?

Právě moc ne :nevim: Ona toho nenaspala nikdy moc, denní spánek si zrušila asi v roce a půl. Ale abych jí nekřivdila, přes týden umí za příznivých okolností zabrat i v půl desátý. A dneska bylo venku hnusně, takže jen malý výlet a nezvládli jsme pořádně utahat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama