Jak zvládate domácnost s batoletem?

Anonymní
4.5.21 09:07

Jak zvladate domacnost s batoletem?

Otazka zni jasne. Spis se chci utvrdit, ze nejsem uplne nemozna a nedchopna :lol: Mam doma 19 mesicni holcicku a od te doby co chodi (coz je teprve chvili, byla trochu pomalejsi) neudelam doma vubec nic.. Hlavne teda vareni je orisek. Kdyz chci jit neco uvarit, tak ji musim posadit pred televizi aby byl klid, jinak mi lita po celem byte a ja logicky za ni.. Mame oddelenou kuchyn od obyvaku, takze na ni ani nevidim.. Vzdycky pak mam spatny svedomi, ze ji nedokazu zabavit jinak, protoze kolem me je to sama matka co je pro ni televize sprosty slovo… Jak to delate vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21075
4.5.21 09:13

Vařím s detma, buď stojí na židli a nebo sedi na lince a asistuje. Ale mám živé dítě, mě by v klidu u TV neseděl, musela bych porad běhat koukat co dela. Celkove zapojuju do všech prací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
4.5.21 09:19

Já mu dám do kuchyně vysavač, to ho zabaví na půl hodiny a pak ho dám na půl hodiny do jídelní židličky a dám mu nějaké ovoce, takže hoďku to zvládne. Ale taky je to někdy o nervy. U TV by nezůstal, ale kdyby jo, tak proč ne, uvařené je přece za hodinu úplně v pohodě, z toho nezmagori.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20166
4.5.21 09:19

Nechala jsem dítě lítat po domě, jen jsem odstranila rozbitný věci. S dětma nevařím ani omylem, nestojím o popálený nebo opařený batole. Nemůžeš uvařit večer, když to přes den nezvládáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16519
4.5.21 09:20

Tak televizi jako sprosté slovo nemám, ale když vařím, tak „vaří“ se mnou, stojí ve sve stolicce, dostane bramboru nebo mrkev, tupý nůž a je spokojená. Samozřejmě dost daleko od ohně. U televize by stejně nevydržela. Tak vař večer ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
4.5.21 09:34

Mam dvojcata a 5ti letou (ta je 2. den ve skolce :lol: ). Upravili jsme prizemi baraku (kuchyn, koupelna, obyvak) bezpecne pro deti a varim rychla jidla hl parni hrnec, v troube apod (zapnu a je to) apod.
Osobne, vecer usinam s detma pri uspavani (spi malo a doted se obcas budi).

Docasne jsem snizila naroky na uklid 8)

PS: pro zmenu mam v loznici hromadu obleceni na uklizeni do skrini :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 09:34

@Janli No vecer uz jsem vetsinou vyrizena, protoze mi nespi pres den.. a jestw studuju vysokou skolu..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 09:36

@Janiky2 kdyz ja uz nevim jak vic upravit, ona je schopna skakat i po konf. stolku nebo z jidelni zidle vylezt na stul, to bysme museli mit holobyt :mrgreen: Takze ji musim byt porad v patach..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 09:39

Já když už je toho moc, pustím písničky na youtube na notebooku a dám dítě do postýlky. taky mám výčitky, ale aspoň stihnu co potřebuju a každý den jdeme ven. tak si říkám, že zas tak moc to ubližít nemůže.

• Citovat
  • Nahlásit
21995
4.5.21 09:45
@Anonymní píše:
Otazka zni jasne. Spis se chci utvrdit, ze nejsem uplne nemozna a nedchopna :lol: Mam doma 19 mesicni holcicku a od te doby co chodi (coz je teprve chvili, byla trochu pomalejsi) neudelam doma vubec nic.. Hlavne teda vareni je orisek. Kdyz chci jit neco uvarit, tak ji musim posadit pred televizi aby byl klid, jinak mi lita po celem byte a ja logicky za ni.. Mame oddelenou kuchyn od obyvaku, takze na ni ani nevidim.. Vzdycky pak mam spatny svedomi, ze ji nedokazu zabavit jinak, protoze kolem me je to sama matka co je pro ni televize sprosty slovo… Jak to delate vy?

proč tu diskusi zakládáš znova, vždyť to tu bylo před pár dny :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
4.5.21 09:48
@Anonymní píše:
@Janiky2 kdyz ja uz nevim jak vic upravit, ona je schopna skakat i po konf. stolku nebo z jidelni zidle vylezt na stul, to bysme museli mit holobyt :mrgreen: Takze ji musim byt porad v patach..

Uprimne :lol: konferencni stolek jsme zrusili (rozlozili a docasne uklidili) uz pred pul rokem a s nim i dalsi cast nabytku (rohovy stul s lavici v obyvaku apod) prave proto. Jeden syn nam lezl na parapety (vylezl pres kreslo-gauc na operadlo) drive nez chodil od nabytku, takze zbyvajici nabytek je cca pul metru od okna… Obyvak je dohromady s hernickou (+tim presunutym nabytkem to vypada docela silene), ale jinak jsem se bala doslovne i odskocit na WC. Kamaradka si vozi cestovni postylku s hrackama, ktere strida, po byte a na chvilku tam da dceru. Nasi pani zvladli chicco cestovku rozhoupat az ji preklopili nez jsem si doslova odskocila (30vterin???), takze Te chapu. Ja je obcas v nouzi dam do jidel zidlecek a dam jim obyc tuzky a papir a na chvilku si cmaraji, neslo by? Jsou stejne stari jako tvoje dcerka.

Drzim palce 👍 a pevne nervy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
4.5.21 09:52

To jestli jiný matky poušti dětem TV nebo ne bych vůbec neřešila :D Každý to dělá po svém a pokud ti u ni nesedí od rána do včera, tak se to nezblázní. Upřímně, ja s první dcerou měla taky mnohem víc problém si domácnost zorganizovat, a to byla mnohem klidnější než mladší syn a ještě jsme měli menší byt… Hlavně bych to brala v klidu, spis dítě co nejvíc zapojovat. Ted jak byly zavřené skolky, zabavily se děti celkem spolu, od včera je starší zas na dopoledne pryč a mladší dělá vše se mnou (je mu 20m), rekla bych ze okolo tohoto věku děti to,,pomáhání” s domácími pracemi hodně baví ;) Vařím většinou na dva dny dopředu, klidně odpoledne když je doma manžel nebo uvaří on. A když to jinak nejde a fakt potebuju něco udělat bez nej, taky ho posadim k TV a jsem rada ze aspoň chvíli vydrží v klidu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
4.5.21 09:58

Co si ji vzít do kuchyně a mít ji na očích? Jednoduchý :think: nás malý třeba miluje hokej, chlap mu ho pouští, dívají se spolu.. Asi na to úplně neumre

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
4.5.21 10:01
@Anonymní píše:
Otazka zni jasne. Spis se chci utvrdit, ze nejsem uplne nemozna a nedchopna :lol: Mam doma 19 mesicni holcicku a od te doby co chodi (coz je teprve chvili, byla trochu pomalejsi) neudelam doma vubec nic.. Hlavne teda vareni je orisek. Kdyz chci jit neco uvarit, tak ji musim posadit pred televizi aby byl klid, jinak mi lita po celem byte a ja logicky za ni.. Mame oddelenou kuchyn od obyvaku, takze na ni ani nevidim.. Vzdycky pak mam spatny svedomi, ze ji nedokazu zabavit jinak, protoze kolem me je to sama matka co je pro ni televize sprosty slovo… Jak to delate vy?

Kdy chodi domu muz? Dala bych mu dite a udelala jidlo na dva dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5997
4.5.21 10:04
@Anonymní píše:

a to vyvarujes kazdy den?… jako nezvladat domacnost s jednim batoletem… vyprdnu se na nejakou vyvarovnu (kolik toho asi ta mala sni…)… ntb. tohle by meli cist vsechny ty, co odsuzuji stare matky, aby videly, ze fakt, jak je kdo schopny (mysleno vs. ztrhani) rodic, nezavisi vubec na veku.. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat