Reklama

Jak zvládáte fyzicky náročnou práci při dětech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aristolochia
Kecalka 199 příspěvků 8 inzerátů 29.09.18 05:51
Jak zvládáte fyzicky náročnou práci při dětech?

Pomalu budu končit RD a nastoupila jsem na brigádu na 20 hod/týdně do firmy, kde bych se následně chtěla nechat zaměstnat. Práce to není vyloženě hodně tělesně namáhavá (zažila jsem mnohem horší), ale přeci jen je to celý den na nohách, hodně chození a manuální práce (sednu si pouze o přestávku na jídlo). Při těch 20 hodinách je to pohodička, domů se vracím příjemně unavená. Nedovedu si ale moc představit ten plný úvazek. Jak jsem psala, zažila jsem i náročnější práce a to jsem dělala i spoustu přesčasů, ale to mohl člověk přijít domů a jít si rovnou lehnout do postele. A taky už na sobě začínám cítit, že mi není dvacet (čtyřicítka se začíná kvapem blížit). Domů se budu vracet spíše v pozdní odpoledne, tedy ze školky dítě bude muset vyzvedávat buď jeho otec nebo můj otec, nebo moje sestra. Navíc budu asi většinou jezdit na kole 3,5 km část cesty do kopce.
Myslíte, že se na to dá časem zvyknout?
Jinak ta samotná práce mě baví.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

kacakaca
Závislačka 2556 příspěvků 29.09.18 06:05

Nejdulezitejsi je hlava, pokud prace - i bez fyzicke namahy - ubiji, prijdes domu zbita mnohem vic. Takze te to bavi a svaly si zvyknou na vse. Ja bych se na to tesila, adekvatne praci se najedla a poctive cvicila. Ruce, nohy, zada - pri dobre udrzbe te pak prace jen nabije. Ja se treba pred odchodem do prace poradne protahla a chodila do posilovny, u nas zada hodne trpi.

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 29.09.18 06:16

Mám hodně fyzicky namáhavou práci, byla jsem i včera a ještě dneska, plný úvazek a dá se to. Asi je to i o zvyku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 06:34

Mám fyzicky náročnou práci na plný úvazek a tři děti, barák, zvířata a žádného chlapa. Jsou období, kdy přijdu z práce a ani si nesednu a jedu dál. A jsou dny, kdy přivezu nejmladšího že školky, padnu do křesla a v 6 večer se musím hodně přemlouvat, abych vůbec šla alespoň vyndat máslo a nakrájet pečivo, aby si děti mohly udělat večeři.

mrav
Neúnavná pisatelka 16786 příspěvků 29.09.18 07:21

Pracuji v obchodě - jsem s dítětem, které chodí do školky sám. Zvládnout se to dá, jen ze začátku se asi budeš cítit více unavená. :mavam:

blumen
Hvězda diskuse 41260 příspěvků 29.09.18 08:22

Ja pracuju 10 hodin denne 3× tydne, hlavou a jsem vyrizena i tak, nemit dite, prijdu a lehnu. Ale nejde to. Dopuju se kavou, pak to zvladam. Ted jsem poprve na par dni sama bez ditete a manzela na sluzebce a uzivam si to, spat jsem sla vcera v 9 :oops: :lol: misto spolecenske vecerni akce :oops:

růžový achát
Závislačka 4269 příspěvků 29.09.18 08:45

Ja mam zase psychicky a vlastně možna i fyzicky naročné povolání, stresově je to hruza, rozmýšlela jsem se zda nepůjdu dělat radši jen do krámu ke kase ( mam zkušenost z mládí z brigády tak mohu porovnat), ale nabídli mi 4 hodiny denně na zkrácený úvazek, tak se to celkem dá, život tomu už obětovat nechci.Naštěsti nás živí manžel, tak nemusim.Každý den odpoledne pak trénuji s dětmi, takže se fyzicky dolikviduji :P

Ijen
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 29.09.18 09:11

Zkratila jsem si uvazek.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 29.09.18 10:15

Dělala jsem v důchoďáku. Fyzicky strašný, vlastně jsme celý den přetahovali lidi, týdně jsem měla často 5 dvanáctek, spoustu přesčasů, doma tři děti. Skončila jsem po 4 měsících o 5 kilo lehčí, s navždy už pochroumanýma zádama a prostě psychicky i fyzicky úplně vyfluslá. Vloni jsem měla plný úvazek ve školce u autisty, denně s ním 8 hodin přímé práce jako asistentka pedagoga, psychicky něco neskutečnýho, v květnu a v červnu už jsem to nebyla já, nervozní, mluvila jsem z cesty, ale vydržela jsem. Letos mám dítě s lehčím postižením a mám kratší úvazek a ta změna je tak markantní, je mi dobře. Těžko můžeš vědět takhle dopředu, jsou jedinci a jedinci, někdo se hroutí, jiný vzládá poměrně lehce. Zkus to, skončit můžes na konci zkušebky, to už bys měla pozdnat, jestli to zvládáš.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 29.09.18 10:21

A víte, co je nejhorší? Že tyhle fyzicky a psychicky náročný profese s lidmi jsou tak mizerně placený. Základní tabulkový plat, který je nízký sám o sobě, žádný osobko, žádný odměny…

atominnka
Generální žvanilka 21616 příspěvků 29.09.18 10:25

@Aristolochia mám práci - 6 hodin denně. Namáhavá fyzicky, občas psychicky, pořád někde běhám, když neběhám je to hodně drobná manuální práce. Do toho jsem sama na 2 děti a vše co k tomu patří. O víkendech si přivydělávám - většinou 1-2noci v týdnu nespím a jedu i přes den. A ano, zvyknout se na to dá. Jeden čas jsem chodila k tomu ještě večer uklízet.

růžový achát
Závislačka 4269 příspěvků 29.09.18 10:31

Holky jste jedničky! Klobouk dolů! :mavam: :hug:

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19603 příspěvků 29.09.18 10:35

Měla jsem dva roky práci na dvě směny, na plný úvazek,ranní od 5:30, odpolední do 22h. Dvě děti, školka, škola. Práce též fyzická,pořád na nohou,sedla jsem si jen na svačině. Zvykla jsem si po pár měsících,předtím mě bolelo celé tělo snad. Psychicky bylo super,že jsem skončila a myšlenky nechala tam,a až do další směny měla čistou hlavu. Ale jezdila jsem teda busem nebo autem.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 29.09.18 13:24
@aprazanda píše:
Dělala jsem v důchoďáku. Fyzicky strašný, vlastně jsme celý den přetahovali lidi, týdně jsem měla často 5 dvanáctek, spoustu přesčasů, doma tři děti. Skončila jsem po 4 měsících o 5 kilo lehčí, s navždy už pochroumanýma zádama a prostě psychicky i fyzicky úplně vyfluslá. Vloni jsem měla plný úvazek ve školce u autisty, denně s ním 8 hodin přímé práce jako asistentka pedagoga, psychicky něco neskutečnýho, v květnu a v červnu už jsem to nebyla já, nervozní, mluvila jsem z cesty, ale vydržela jsem. Letos mám dítě s lehčím postižením a mám kratší úvazek a ta změna je tak markantní, je mi dobře. Těžko můžeš vědět takhle dopředu, jsou jedinci a jedinci, někdo se hroutí, jiný vzládá poměrně lehce. Zkus to, skončit můžes na konci zkušebky, to už bys měla pozdnat, jestli to zvládáš.

Prosím tě, to tu čtu často a nechápu, jak můžeš mít pět 12tek v týdnu? Taky dělám 12h směny a příští týden mi slyžby vycházejí 3. Tento týden jsem měla 4. Mít v v týdnu 5 služeb se mi snad nikdy nepodařilo, leda jsem si s kolegyní prohodila směny, abych další týden měla volněji.

ntkv
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 2 inzeráty 29.09.18 14:00

Mě přijde fyzicky pracovat a mít čistou hlavu mnohem lepší než naopak. Nepracuju tedy na plný uvazek, nechci.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >