Jak zvládáte nemoc v práci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 21:42

Jak zvládáte nemoc v práci?

Hezký den všem. Ráda bych se vás zeptala, jak zvládáte nemoc - podzimní nachlazení,
únavu jako blázen… při zaměstnání. Vím, že to není zánětlivé a jsem v nové práci teprve týden, takže by mi bylo blbé jít na neschopenku hned. Ale dřív jsem byla jako studentka zvyklá při nemoci napsat omluvenku a být doma a vyležet to. Teď to nejde a já se obávám, že to nezvládnu… Potřebuju povzbuzení a jak to máte vy. Díkyy :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1375
24.10.21 21:49

To já to mám naopak - teď v práci je to mnohem menší problém než za studia (na nějaké omluvenky se fakt nehrálo). Takže když je to běžné nachlazení nebo prostě nevolnost, tak nahlasím sick days. :nevim: Případně, že jsem den-dva na teleworkingu, podle situace. No, a za toho studia to jistil šalvějový čaj a orofar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 21:50

Bohužel nemám možnost žádného sick days a dovolené mám jen 20 dní takže chodím do práce a trpím, když je nejhůř tak dovolená.

• Citovat
  • Nahlásit
1327
24.10.21 21:55

Když jsem nemocná jdu na nemocenskou. Zdraví mám pouze jedno, a je to pro mě priorita. Chápu, že jsi v práci týden, a je ti to blbé. Ale z mého pohledu lepší to doma vyležet než posmrkávat/pokašlávat mezi ostatními. Osobně mi vadí, když je u nás v kanclu někdo nemocný, a dál chodí do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2036
24.10.21 21:56

Jestli jsi v práci teprve týden tak chápu, že chceš vydržet. Mně pomáhaly takový ty horký nápoje paralen a tak. Pokud to bylo fakt blbý šla jsem marodit, zdraví je jen jedno. Za ty 3 roky v práci jsem marodila 2×, jednou se zánětem ucha a pak s angínou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
24.10.21 21:59

Upřímně v současné době bych zvedla telefon, řekla že je mi blbě a že to zkusím do středy vyležet. Věřím, že to ocení kolegové daleko víc, než kdyby nedejbože šla půlka firmy třeba do karantény. (Jestli si tam pár dní, tak na tobě asi úplně chod firmy stát nebude, i když chápu, že je ti to trapný)
Nejsem žádnej covid fanatik, jen aby bylo jasno, ale jedinou výhodu, kterou jsem čekala, že tahle covid doba bude mít, je to, že prostě přestanou nachcípaní chodit do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.21 22:57

To je zákon schválnosti, že člověk omarodí po týdnu v nové práci, stalo si mi také a snad už někdy každému, koho znám.

Zkus se s nimi domluvit, jak to vidí v práci, co je zvykem, co uvítají - zda týden neschopenky, nebo riziko, že někoho nakazíš, snížený pracovní výkon, riziko, že to přechodíš v kdo ví co horšího atd.

Ať je ti brzy dobře! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
24.10.21 23:02

V práci jsem nas*aná na každýho, kdo si hraje na hrdinu a rýmu přechodí, protože to pak chytnu já a odemě celá rodina a jakmile jednou začnem, plácáme se v tom postupně celou „sezonu“… ale dotyčnej všude hlásá, jak je dobrej a obětavej, protože do práce chodí i s teplotou - fakt díky :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11225
24.10.21 23:30

No tak já bych Ti fakt poděkovala, kdybys chodila nachcípaná do práce.

Vezmi si Coldrex nebo Clarinase (to je recept), a pokud to nepomůže, tak si jdi lehnout - domluv se, jestli dovolená, nebo nemocenská (dovolenou ve zkušebce firmy obvykle teda taky nedávají, nemocenskou musí - čili kdyby Ti dali dovolenou, asi o Tebe stojí).

Pokud jsi šikovná, firma si Tě nechá - nemoci v nové práci, kór jestli jsi přitom měla úplně jiný režim, jsou celkem normální, to by měli chápat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
25.10.21 00:06

Domluv se se sefem uplne na rovinu.
Nema smysl tam chodit polomrtva, myslis, ze to neni videt…?

Jinak taky jsem se kdysi cpala Coldrexem, Ibuprofenem atd a je to to nejhorsi, co muzes svoji imunite udelat. Zadne prasky a vylezet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35526
25.10.21 00:14
@Anonymní píše:
Hezký den všem. Ráda bych se vás zeptala, jak zvládáte nemoc - podzimní nachlazení, únavu jako blázen… při zaměstnání. Vím, že to není zánětlivé a jsem v nové práci teprve týden, takže by mi bylo blbé jít na neschopenku hned. Ale dřív jsem byla jako studentka zvyklá při nemoci napsat omluvenku a být doma a vyležet to. Teď to nejde a já se obávám, že to nezvládnu… Potřebuju povzbuzení a jak to máte vy. Díkyy :)

Zavolej tam. V dnešní době ti nepodekuji, nkdyz tam polezeš nachlazená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 00:29

Já si vždy vezmu paralen/Ibalgin, zásobu Olynthu a pastilek, dělám teplý čaj. V práci to nějak přežiju a po příchodu domů padnu a spím. Vždy, když mi není dobře, jdou stranou všechny koníčky a domácí práce, energii upotřebím fakt jen v práci a doma se snažím jen odpočívat.
A vždycky, když mě to pak přejde, říkám, že příště už si vezmu neschopenku. Zdraví by fakt měli být na prvním místě. Ale bohužel, u nás se marodeni moc nevede, dokud člověk nemá třeba horečky.
Každopádně v dnešní době, kdy se lidi divně koukají na kohokoli, kdo kýchne, bych zůstala alespoň třeba nejhorší dva dny doma. Pokud o tebe mají zájem, toto je neodradí.

• Citovat
  • Nahlásit
16044
25.10.21 08:12
@Anonymní píše:
Já si vždy vezmu paralen/Ibalgin, zásobu Olynthu a pastilek, dělám teplý čaj. V práci to nějak přežiju a po příchodu domů padnu a spím. Vždy, když mi není dobře, jdou stranou všechny koníčky a domácí práce, energii upotřebím fakt jen v práci a doma se snažím jen odpočívat.
A vždycky, když mě to pak přejde, říkám, že příště už si vezmu neschopenku. Zdraví by fakt měli být na prvním místě. Ale bohužel, u nás se marodeni moc nevede, dokud člověk nemá třeba horečky.
Každopádně v dnešní době, kdy se lidi divně koukají na kohokoli, kdo kýchne, bych zůstala alespoň třeba nejhorší dva dny doma. Pokud o tebe mají zájem, toto je neodradí.

Az prestanes brat vsechny ty ibalginy, zjistis, ze i tvoje telo umi vyrobit horecku a tim bojovat :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
25.10.21 08:16

Presne jak bylo vyse napsano, sef rozhodne bude radsi, ze mu reknes naferovku, ze ti je blbe a vylezis tri dny, nez abys mu nakazila pulku firmy… a za druhe jako kolegove fakt neoceni,, tu hrdinku,, co chodi s nudli u nosu a pracuje, protoze oni to pak chytnou tez a treba maji i deti, takze huraa kolecko az do jara… gratuluji, tvoje mysleni je,, mlada holka po studii, co si mysli, ze s praci stoji a pada svet,, :nevim: Takze jsetli chces povzbuzeni, tady jedno mas : pochlap se a oznam sefovi, ze ti je blbe a jdes to vylezet :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
25.10.21 15:09

Když už to musí být, byla bych tam v respirátoru nebo roušce. Já to tak udělala první den svého letošního nachlazení. Pak jsem zůstala doma 3 dny a pro nikoho to problém nebyl.
Pokud máš špatný pocit, že bys po týdnu měla marodit, zeptej se, jestli je možnost práce z domova či jak jinak pomoci chodu firmy. Šéfové toto gesto ocení a nebude to působit, že se chceš vyhýbat práci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat