Jak zvládáte péči o miminko při nemoci?

Anonymní
22.9.21 14:41

Jak zvládáte péči o miminko při nemoci?

Maminky, jak zvládáte péči o miminko při nemoci? Mám dvouměsíční a skolila mě nějaká chřipka. :( Jsem úplně hotová a malá i když je hodná tak přeci jen vyžaduje pozornost. V noci spí krásně ale přes den téměř vůbec, jen venku v kočárku maximálně. Manžel mi téměř nepomůže, jen mamka třeba po práci. Bolí mě v krku, teplotu mám a jsem taková slabá, bojím se jak to s malou zvládnu a hlavně abych ji nenakazila. :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
595
22.9.21 14:46

A to máš co za b..bečka? snad vidi, že jsi nemocná, tak ho zapřáhni. Co budeš dělat až to přechodiš a odvezou tě do nemocnice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16872
22.9.21 14:48
@Anonymní píše:
Maminky, jak zvládáte péči o miminko při nemoci? Mám dvouměsíční a skolila mě nějaká chřipka. :( Jsem úplně hotová a malá i když je hodná tak přeci jen vyžaduje pozornost. V noci spí krásně ale přes den téměř vůbec, jen venku v kočárku maximálně. Manžel mi téměř nepomůže, jen mamka třeba po práci. Bolí mě v krku, teplotu mám a jsem taková slabá, bojím se jak to s malou zvládnu a hlavně abych ji nenakazila. :-(

U nás při nemoci neexistovalo žádné „manžel mi téměř nepomůže“. :nevim:

Jsme partneři a jestliže je jeden z nás nemocný, druhý mu vypomůže a přebere jeho povinnosti.

Pokud Vy dva doma máte na soužití partnerů jiný názor, tak se holt budeš muset naládovat Paralenem a fungovat normálně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18676
22.9.21 14:48

Mam ted to samé a ještě k tomu 3letou dceru doma. Zvládat musím, co taky jiného. V našem případě je manžel miko město na týden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7859
22.9.21 14:51

Me by zajímalo jakou vyzaduje pozornost dvouměsíční mimino, ale budiz. Proč ti chlap nepomůže? Ať si vezme děcko do kočáru, a ty si bez lehnout. S první holkou jsem mela několikrát záněty prsu se ctyrictkama, bohužel jsme přežili pár dní v posteli.. teď když jsem byla na očkování tak mi druhej den bylo zle, doma jsem měla 8mi měsíční, a 20ti měsíční děti… Chlap si je vzal po práci na tři hodiny ven. :nevim: Prostě ti musí začít pomáhat. S dítětem si lehni do postele/na deku na zem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 14:51
@Anonymní píše:
Maminky, jak zvládáte péči o miminko při nemoci? Mám dvouměsíční a skolila mě nějaká chřipka. :( Jsem úplně hotová a malá i když je hodná tak přeci jen vyžaduje pozornost. V noci spí krásně ale přes den téměř vůbec, jen venku v kočárku maximálně. Manžel mi téměř nepomůže, jen mamka třeba po práci. Bolí mě v krku, teplotu mám a jsem taková slabá, bojím se jak to s malou zvládnu a hlavně abych ji nenakazila. :-(

Jestli máš horečku, tak musíš bít na poplach u rodiny a musí ti pomoct. Starost o dítě je práce kolikrát na víc než plný úvazek a manžel taky určitě nejde makat každý den s horečkou s tím, že prostě musí. Cílem není sama sebe odrovnat, dítě tě potřebuje zdravou. Ať si pomáhají co nejvíc, vezmou si nějaké volno, abys mohla ležet a léčit se aspoň trochu. Bacha na to, moje sestra se takhle obětovala, protože máma přece musí a pro mámy žádná nemocenská neexistuje, všichni kolem do ní hustili, jak je to normální, musí zatnout zuby a jet, pořídila si dítě, tak musí zapomenout na svoje potřeby, jí tedy malá ještě v noci špatně spala, takže s horečkami běhala s kočárem po dvou hodinách spánku, a skončila na jipu s oboustranným zápalem plic. Manžel se pak najednou divil že to se už asi postarat o dítě i domácnost bude muset a jak to má udělat když on přece pracuje, ještě se blbec ptal, kdy už jí pustí, jako že to celé rovnou zas převezme ona a on půjde do zpátky práce, už ho tam potřebují - doktor ho pěkně zpražil, že jestli chce aby tam jeho manželka byla za týden znova, tak ať o tom přemýšlí, ale jestli ji chce zdravou, tak ať si zařídí dva týdny volna a uvědomí si že ho potřebuje rodina.

• Citovat
  • Nahlásit
23019
22.9.21 14:53

Mimino si vem do postele, můžete se tam válet spolu celej den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
22.9.21 14:53

Zapřáhni chlapa..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
22.9.21 14:54

No blbě a není to lepší, ani když jsou děti starší. Měl by zastoupit manžel, případně někdo další, když už je pak nemocná celá rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3110
22.9.21 15:48

Ahoj, muž má nárok na očr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20074
22.9.21 15:54

No a teď si představ celodenní péči o 2 lete :think: taky moc nevím, co vlastně je teď k řešení, ale budiž… Ležet celý den, nevařit, neuklizet, za dva tři dny se tvůj stav zlepší. Jo a když byl kluk malej, nosila jsem jednou při rýmě roušku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
22.9.21 16:13

Na mně děti visely, doslova. Takže když jsem byla nemocná, manžel v práci, kde si volno fakt vzít nemohl, bylo to utrpení. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1872
22.9.21 16:48

Kokos? Pokud ano, tak by mělo mít protilátky a nemělo by to od tebe chytnou. Jinak je fakt hezký, jak ti radi všichni ležet v posteli. Mám trimesicni a od začátku prakticky nemožné. Není to moc spavé miminko a když je vzhůru, tak chce nosit. Teď se to teda trochu zlepšilo, jak projevuje zájem o hračky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
22.9.21 17:55
@Nicole 1234 píše:
Kokos? Pokud ano, tak by mělo mít protilátky a nemělo by to od tebe chytnou. Jinak je fakt hezký, jak ti radi všichni ležet v posteli. Mám trimesicni a od začátku prakticky nemožné. Není to moc spavé miminko a když je vzhůru, tak chce nosit. Teď se to teda trochu zlepšilo, jak projevuje zájem o hračky.

„kokos“?? :mrgreen: :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
22.9.21 19:07

Ještě v sestinedeli s druhým dítětem jsme něco podobného chytli všichni :zed: Dcera (necelé tři roky )nějakou virozu, od ni pak manžel i já a malej měl rýmu. Šílený to bylo, ale nejak jsme to dali. I když vzpomínky na to ještě ted po dvou letech mám :D
Hele, aby chlap nepomahal, neexistuje. Ty jsi chvíli po porodu, jsi nemocná a potřebuješ odpočívat a co nejrychleji se z toho dostat. Od toho jste na to ted dva, stejně jako jste na to byli u dělání dítěte zejo.
Jinak zvladnes to, protože musíš, nic jiného ti nezbývá. Postarat se o dite, i když ti je nejhůř, to k tomu patří. Takových nemoci bohužel ještě bude …

Ps, jak psala Bubla, ber si roušku. Mě to tehdy detska taky doporucovala, at ji doma nosim aspoň když budu manipulovat s miminkem. Bylo to ještě před covidem :D Nějak jsem to tehdy vypustila, ale možná to je aspoň trochu pomoc aby to mimi nechytlo …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat